Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Everman

    addikt

    válasz Menthirist #182 üzenetére

    "szeretek könyékig vájkálni a dolgokban, ha úgy van kedvem..."

    Innentől nincs vita, neked nem smartphone kell, hanem hobbi, ezzel nincs gond, csak az emberek 99%-ának nem erre van szüksége.

    "a programok minősége pedig hát... valóban nincs annyi ázsiai feliratú pornós háttérkép-appszemét, mint ios-en"

    Androidon egész témakörök hiányoznak, amik iOS-en léteznek (zenei, grafikai, mérnöki, orvosi alkalmazások, egyedi fejlesztések). Sok alkalmazás ami mindkét platformon létezik Androidon olyan gagyi, hogy az ember sírni tudna tőle, vagy jobb esetben csak funkcionálisan kevesebb.

    "Viszont én személy szerint több ingyenes programot láttam Androidra"

    Ezen mindig mosolygok. Hidd el, valódi alkalmazásból ami ingyenes, az App Store-ban több van.
    A Google örömmel beleszámolja a Play adataiba a témákat, widgeteket, csengőhangokat, háttérképeket stb. a natív alkalmazások száma jó ha a Play kínálatának felét eléri. Ha összeszámolná valaki a valós Androidos alkalmazások számát, akkor lehet, hogy az összes is kevesebb lenne, mint az App Store ingyenes alkalmazás kínálata.

    "A minőségkülönbség mögött az is áll, hogy ios-re fejleszteni nincs ám ingyen... "

    Meg az, hogy iOS-re nem fejleszt minden sarki pistike egy újabb taskmanagert, meg live wallpapert, amivel teleszemetelné az App Store-t, hanem jóval több a szervezett fejlesztői csoport, vagy cég, amelyik eleve megkövetel egy minőségi szintet.

    "Ez persze magával vonja a sok fejlesztőt, ami pedig a változó minőséget."

    Mégis az van, hogy a felmérések szerint az iOS-es fejlesztések száma sokszorosa az Androidosnak, ergo lényegesen kevesebb az aki droidra fejleszt (aki meg mégis, azok zöme valóban hobbiprogramozó, minimális hozzáértéssel).

    [ Szerkesztve ]

  • BossBoss

    őstag

    válasz Menthirist #182 üzenetére

    Értelek és meg is értem a dolgokat amit mondasz. Magam is szeretek "turkálni" a rendszerben, de úgy gondolom, hogy ez egy nagyon szűk felhasználói réteg. A nagy átlag nem fog a rendszerben turkálni, procit húzogatni, romolni stb. Egyszerűen a felhasználói élményt keresik és a maga egyszerűségében ezt az iOs-ben meg is találja. Talán ezért is hódította meg a világot. Akik a szintetikus tesztekre izgulnak(mi :DDD ), meg a magokra és folyton a laggokat lesik meg a kijelző hány ppi és könyékig turkálni a rendszerben, azoknak mindig is szúrni fogja a szemét egy iOS és a hozzá hasonló, ergo zárt rendszerek. Mert nekik/nekünk ne mondja meg az apple mit használhatok a rendszerben és mit nem. De még egyszer hangsúlyozom, hogy bechmark tesztekre élvezők egy nagyon szűk rétege a mobil piacnak is. Szóval a döntő feedbeck-et az átlag felhasználók adják, és bizony a felhasználói élmény utcahosszal veri a szintetikus teljesítményt. De erre ékes bizonyíték a hír, amihez éppen hozzászólunk. Békés egyetértés sosem lesz a témában! :N
    Peace! ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák