Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    A Spotify (is) beszél biztonságról, amikor 2FA-t se biztosítanak? Warez hirdetések vannak feltört prémium fiókok árulására és farmolni lejátszás statisztikákat. A Spotify inkább azzal foglalkozzon Androidon a Spotify MOD APK sideload miatt hányan használják ingyen prémium módban. Miközben a zárt Apple-nél iOS userektől dől hozzájuk a lé, mert ott nincs ilyen. (Legalábbis köztudatban, technikailag valószínűleg lehet mókolni arra is jailbreak iphone gondolom, de a milliárdos usertábort tekintve a kutyát nem érdeklik ezek az okosságok.)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz xZer0kidx #5 üzenetére

    Az a "baj" pl. jó legyen az feldobja az app inkább Paypallal fizetnél? Joggal mondja a Paypal nekik is van sok év biztonsági tapasztalatuk online fizetésről. Csak akkor precedens és törvény előtti egyenlőség alapon, akkor az atomgagyi fizető megoldások is ugyanúgy helyet kérnének a "böngészőválasztó képernyőn". A "walled garden" lényege és előnye be van határolva mit lehet. A puszta méret miatt így is alig győzik a scam appok takarítást, mi lenne ha erővel ki kellene nyitni és mindent szabad?

    Pl. ugye ismert fixen kötelező webkit alapú böngésző lehet, tehát ha iOS-re felrakod a Chrome-ot, Edge-t stb. a motor az Apple-é, csak egy skin az app. Fix az is, hogy hiába teszel fel Gboard vagy Swiftkey billentyűzetet, jelszó beírásakor a gyári Apple billentyűzet ugrik fel. Ezekért is lehetne perelni ennyi erővel. Nem fognak, mert abban nincs pénz. Pereljen a Qualcomm is mert az Apple csak saját tervezésű processzort rak az iPhone-ba? A szintén sikeres Nintendo és Playstation is zárt filozófia, pereljék őket bárhonnan lehessen telepíteni rá játékot? Nonszensz.

    Az iOS zárt(abb) platform a kezdetektől, fejlesztők és userek által is kezdetektől ismert szemlélettel, szabályokkal. Érdekes amiatt nincs panasz felső szinten, hogy feature különbség van nyelvek, országok szerint. Én mint user amiatt se panaszkodhatok, mert utánanézhető dolgok ezek, pl. tudom magyar nyelven nincs billentyűzetnél szójavaslat és maszatalós gyorsírás mint angolul, tudom Hey Siri helyett nincs magyarul Hé Sári, tudom a fitness+ nincs nálunk, se Apple News, tudom a Térképek nem olyan tuti mint USA-ban, mégse olcsóbb a termék. De nem árultak zsákbamacskát, nem reklamálhatok.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz cigam #13 üzenetére

    Nem teljesen jó példa a dolog természete miatt, egy másik: az Apple helyében széttárnám a karom, hogy tíz éve bírósági ítélet van arról lehet legálisan jailbreakelni, magyarul elméletben iPhone-nal is azt csinálnak amit akarnak micsoda szabadság kérem szépen. Persze ez a perelgető cégeknek nem számít, mert ők a sikeres nagy pénzt termelő hivatalos App Store bekerített játszóterén akarják maguk felé hajlítani a szabályokat, lehetőleg ne kelljen se 30% belépőt fizetni, és a házigazda se szóljon bele hogyan milyen anyagot terítenek a kölyköknek.

    A bíróságok egyébként mit szólnak ahhoz, hogy a szabadságharcos Spotify piacvezető zene streaming szolgáltatóként kilóra felvásárolta az eddig RSS-hez hasonlóan hagyományosan szabad podcast világ felét, exkluzív tartalom walled garden mögé rakva? Nem ellentmondás?

    A bíróságok szerint az Epic Store-ben lehet az Epic engedélye és közreműködése, jutalék nélkül bárkinek saját külön fizetési módszerrel skineket árulni a fosnite-ban? Nem lehet.

    Ennek a csodaszövetségnek egyik másik tagját, a reklámipari Facebookot már nem is említem. Abszolút vicc, hogy ők bármiről is sírjanak a bíróságon, amikor a saját házuk táján mi zajlik. Nagyon is örülök az Apple próbál a személyes információ tracking és reklámipari adatgyűjtés ellen bevezetni megoldásokat.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz xZer0kidx #16 üzenetére

    Bohóckodás perek ez, pedig amúgy vannak dolgok ami fontos lenne némi változtatás, igazítás, kompromisszum. Hiszen senki nem állítja, hogy az Apple-nek mindig igaza van mindenben. Csak nézzünk már kicsit a tárgyalóteremben:

    Zuckerberg magyaráz, hogy az Apple hogyan él vissza a piaci helyzetével? A Facebook, Instagram, Messenger, Whatsapp tulajdonos Zuckerberg? Akinek a szarjai gyakran előtelepítve egyes készülékeken és adatbányász reklámcég?

    A Spotify főnök fog előadást tartani monopol helyzetekről, amikor erőből felforgatták a podcast világot és amikor piacvezetőként bevezetik a lossless zenét akkor az erre szakosodott Tidal lehúzhatja a redőnyt? (amúgy nem hiányozna, az nem életképes cég) Az a Spotify amelyik folyton veszteséges, csak tőzsdei pénzből mennek előre, akkor milyen is az üzleti modell?

    A részben kínai tulajdonban lévő Epic magyaráz szabadságról amerikai bíróságon? Ők is saját szabályaik alapján működtetik az áruházukat megkötésekkel.

    Van egy zártabb mobil platform és egy nyitottabb. Tessék választani, az ismert tulajdonságok mentén, egyik se zsákbamacska. A másikat békén hagyni.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz sz.balazs.95 #21 üzenetére

    Az Apple mondta is, hogy a nyitott Mac kevésbé biztonságos, mint az zárt iOS. Valamint egy számítógép kevésbé személyes, mint a zsebedben lévő mobil amit mindenhova viszel magaddal, amivel fényképezel, amiben GPS van, amit egyszerűen máshogy használunk mint egy 90% otthoni számítógépet. A világon sok embernek csak az okostelefon az egyetlen kütyüje, fő eszköze. Ezért is más.

    #33
    Jó hír: user most is eldöntheti, hogy használja vagy sem az iPhone-t az ismert tulajdonságaival, nincs zsákbamacska. Ha nem tetszik a zártabb rendszer, lehet választani száz Android készüléket amin olyan kockázattal azt csinálsz amit akarsz.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz xZer0kidx #29 üzenetére

    Egyetértek mindenben, egy kiegészítés a Spotinál:

    Hát fizetett cent per stream alapon lehet kevesebbet fizet a Spotify, de piacvezetőként legtöbb userrel összességében megkapják tőlük a kiadók a pénzüket rendesen így is, egyedül ebből nem indulok ki. Ugye a legtöbb streaming cégnél úgy működik összes bevételt egy nagy kalapba berakják és aztán arányosan visszaosztják előadóknak népszerűség szerint. Magyarul hiába te kizárólag death metalt hallgatsz, a prémium befizetésedből az aktuális népszerű popsztár és rapper is kap, hiába te egy dalukat se hallgattad. Talán a Deezer próbált olyan modellt, hogy ténylegesen csak azoknak az előadóknak megy a pénzed, akiket hallgatsz. Van más probléma a Spotival, nem a cent per stream a fő baj, azt kompenzálja a legnagyobb usertábor. Inkább tényleg, amint írod 100 millió dollár az antivaxxer idióta joe rogan podcastért, 60 millió a lemondott angol celeb hercegéknek stb. exkluzív tartalmak felvásárlása és akkor a Spotify app home screen már podcast ajánlókkal van erőltetve, minél inkább podcastre terelik az embereket addig se zenét hallgat és nem kell jogdíjat fizetni, ráadásul a prémiumosoknak is raknak be reklámot podcastnél. Természetesen joguk van ehhez, én akkor nem adok nekik több pénzt, van másik music streaming. Ahol akár van dalszöveg is vagy lossless, Atmos, normális music library. Viszont akkor ők se panaszkodjanak másik cég üzleti modelljéről.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz sz.balazs.95 #33 üzenetére

    Feljebb válaszoltam, de még azt is tedd hozzá, hogy a Mac piaci részesedése össze sem hasonlítható a 1,5 milliárd iOS eszközzel, már csak ezért sem teheted a kettőt egy lapra biztonsági szempontból + a korábban említett indokok miatt sem.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz xZer0kidx #38 üzenetére

    Táncolok is Spotify és AM között, mert mindkettőnek van előnye és hátránya. A kettőből egy hibrid lenne az ideális számomra. A Deezer is tud jó dolgokat.

    A megítélés tényleg fontos a cégeknek ebben a social media korszakban. Nehéz ügy, pl. simán értem a right to repair érveket, ugyanakkor az is igaz, ha a sarki mobilos szerel be nem rendes kijelzőt vagy akkut, user akkor is a gyártót fogja szidni Twitteren. Nekem az is szimpatikus Apple-nél el tudsz érni könnyebben normális supportot, élő embert aki foglalkozik az ügyeddel. Sok cégnél csak automata gépi válasz és a közösségi fórumra irányítanak.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #53 üzenetére

    Van bounty fizetés program, folyamatosan foltoznak dolgokat. Rákereshetsz ios vs android security, app store vs play store malware statisztikákra. Nem kell tech zseninek lenni, hogy a 2 milliárd nyílt kód android tábor sok nem frissített készülékkel, szabad apk sideload, milyen hozzáférési engedélyek stb. nagyobb célpont, mint a zárt kód agyon sandboxolt ios csak a zárt áruházzal, amiért itt nincs is vírusirtó mint kaspersky for android hülyeségek. Arra is van statisztika apple user tábornál inkább nagyobb a fizetési hajlandóság, magyarul user eleve rá se keres kétes oldalakon hogyan lehet ismeretlen kód feltört appokat és fizetős szolgáltatásokat ingyen.

    Tökéletes rendszer nincs, az app store is küzd scam app problémákkal ekkora forgalomnál, senki nem mondja nem lehetséges malware. Csak a nagyságrend nem mindegy. Valamint más tészta, hogy valakit célzottan meg akarnak hackelni állami eszközökkel azt bármelyik platformon megteszik (pegasus botrány legutóbb), és más az hogy népszerű app mit gyűjt rólad, beszopni egy kétes appot hol könnyebb. Vagy olyan forgatókönyv rossz kapcsolatban partner kémkedik utánad spyware progival, a creepy sarki mobilos szereléskor még egy kis stalkerware-t is rak a szexi szöszi telójára, házilag ez mind egyszerűbb androidon és sideloaddal.
    Inside the 'Stalkerware' Surveillance Market, Where Ordinary People Tap Each Other's Phones (vice.com)
    How to find and remove spyware from your phone | ZDNet

    Böngészőknél volt morgás, amikor az apple a safarinál csak az áruházi, általuk ellenőrzött kiegészítőket engedte. A népszerű ublock origin reklámszűrő nincs is azóta, mert nem fogadta el a készítő az új szabályokat és a képességek lefaragását a kevesebb hozzáféréssel. Mások használják az apple új szabályaival és apple API útján, tehát van azért továbbra is reklámszűrés lehetőség adguard, wipr... A hátrány technikailag kevesebbet tudnak mint UO, az előny hogy az adguard és wipr nem tudja, nem tudhatja mit böngészel, mert csak egy listát mutatnak a rendszernek ha user ezzel a reklámmal, követő szarsággal, malware-rel rakott oldalra téved akkor mit kell kiszűrni a safarinak. Számomra ez előny, mert a kiegészítő nem tudja mit böngészek, gyors a netezés mert nem lehet végtelen szabálylista, nincs bonyolult beállítási lehetőség, bolondbiztos, egyszer beállít és elfelejt szemlélet. A windows gépemen böngészőben egy kiegészítő telepítésekor megkérdi adok-e engedélyt mindenhez, tehát technikailag tudja a kiegészítő mit böngészek.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #55 üzenetére

    "nem biztos hogy a szigorúsággal minden esetben nagyobb biztonság is jár"

    Minden esetben nem, de általánosan teljesen mérhető a zártabb és nyitottabb platformok közül melyiken van több, általánosabb probléma. Nincs fej-fej mellett a kettő, mert a statisztikák nem ezt mutatják. Google: ios vs android malware statistics

    "Elég nagy eséllyel most is vannak fent kártékony alkalmazások az App Store-ban, ha meg már fent van, akkor az esetleges felfedezés ideje a nem mindegy."

    az ios platform inkább csak zero day bugokkal küzd, célzott támadás, hülyegyerek scam app próbálkozás menj el erre a linkre és add meg a bankkártya adataid, amit nehéz kiszűrni hogy az áruházba küldött kód tiszta, elfogadja az apple és aztán appot használva usert átverve távoli szerveren történik a zsiványkodás

    amúgy ha az az érv, hát így is vannak problémás appok az app store-ban, mert ugye ekkora forgalomnál nem lehet időben mindent elcsípni, akkor szerinted mennyi lenne ha bíróságon erővel kinyitnák az áruházat?

    androidon sokkal általánosabb pl. grifthorse trójai tíz millió készülékre, a joker malware appok, gyakran olvasni lehetett évek során, hogy napi top listás app volt gáz akár milliós letöltéssel, a kvízjáték és pdf appnak álcázott ami mindenhez hozzáfért stb. tehát megint csak a nagyságrend különbségről van szó és az általánosságról

    valamint hiába fedezik fel androidon és a google levadássza a play store-ben, ha user kap egy spam emailt menjen erre az oldalra sideloadolja ezt és azt
    plusz egy mobil akkus eszköznél nem mindegy XY app mit csinál titokban háttérben és még szívja az akkut is, logolja merre jársz stb.
    és akkor a szarságok ellen még androidos mobilra is tegyél vírusirtó appot, hadd terhelje a kaspersky is az akkut, okozzon bugokat stb.
    én örülök ios-en nem kell ilyen bullshittel foglalkozni, mert apple fogja a kezem, néhány android készülék esetében nekem már az is gáz, hogy előtelepítve a facebook, szóval nem is csak a sufni malware appokról van szó

    "aki egy ideje használ droidot, az azt látja hogy az is egyre inkább zártabb lesz"

    Mert eredendően a nyílt rendszerekben kevesebb üzlet van. Mert a tömegek nem fórumozó kockák akik minden technikai dologgal tisztában vannak és jobb megvédeni őket akár maguktól, fogni a kezüket. Egy banki app megköveteli androidon is, hogy rootolt készülék nem lehet, hogy a google áruházából kell letölteni. Fejlesztőként miért csinálj szuper streaming appot vagy játékot ha vérpistike két kapcsolóval felrakhatja a warez apk-t és ingyen mehet a buli.
    Mert látszik, hogy a több féle android verzióra és száz féle készülékre sokkal rosszabb appot fejleszteni, mint a kevésbé fragmentált ios, iphone gépparkra. Zero-day biztonsági rést fedeznek fel? Az apple gyorsan kitolja az új ios alverziót mehet a hat éves iphone 6S-re is és a legújabbra is ugyanazon a napon rögtön. Az android esetében várni kell oem partnerre, szolgáltatóra, kérdés melyik készülékre, mert nem a google kezében van a kontroll.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #57 üzenetére

    A Mac egy számítógép ami többnyire otthon van, és nyitottabb oprendszerrel és az Apple szerint is jóval kevésbé biztonságosabb a Mac, mint az iOS. Pontosan a nyitottabb és zártabb különbség miatt.

    Az iPhone egy mobil eszköz akkuval, GPS-szel, első és hátsó kamerával, amit viszel mindenhova magaddal a zsebedben. Nagyon nem mindegy milyen lószar app mihez férhet hozzá, szívhatja az akkut és hasonlók.
    Sok embernek egyedül az okostelefon az egyetlen kütyüje, azon van az élete.

    Tehát rossz példa a kettőt összemosni, mert teljesen más alapvetően.

    "Az érem másik oldalát is nézni kéne."

    Pontosan, nézd hogy 1,5 milliárd iOS usernek több mint tíz éve megfelel ahogy az Apple csinálja, szóval hagyják őket békén. Ha fejlesztőnek ez nem tetszik, fejlesszen Androidra, az iPhone userek számára rémálom forgatókönyv lenne, ha minden lószar honlapról bármit lehetne telepíteni. Ha ilyenre lenne szükségünk, akkor Androidot vennénk. Van egy zártabb platform és egy nyitottabb, lehet választani mi a probléma? Amúgy nem véletlen a fejlesztők bevétele, user app elégedettség a zártabb iPhone-nál magasabb. Ne csináljanak erővel bíróságon kvázi második Androidot az iOS-ből! Mi a zárt rendszert szeretjük.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #59 üzenetére

    Nem volt szar példa, csak vak vagy: Ha egy iPhone user 10+ év után megunja a zártságot, akkor van lehetősége váltani a nyitottabb Androidra. Ha te erővel a bíróságon egy nyitott Android klónt csinálsz az iOS-ből, akkor nincs választási lehetőség. Ilyen egyszerű.

    A te Mac-iOS példád volt szar, mert nagyon különböző felhasználás és arról nem is beszélve 1,5 milliárd iOS eszköz van, ehhez a számhoz képest sehol nincs a Mac, ez is számít biztonságnál. Az elterjedtség számít a malware célpontoknál, nem véletlenül Windows-ra gyártanak zsarolóvírust és nem Ubuntura.

    Egyébként fun fact: az App Store fiatalabb mint az iPhone, mert az első pár iPhone-nál még Steve Jobs úgy gondolta csináljon mindenki web appot Safarihoz. Nem volt áruház. A fejlesztők viszont appokat akartak csinálni, ekkor jött az App Store, de szabályokkal. A többi már történelem. Ez lett a sikeresebb, minden szabály hiszti és 30% díj ellenére. A fejlesztők az Apple-nél keresnek többet, nem a nyitott Androidon, userek elégedettsége Apple-nél nagyobb, appok minősége iOS-en jobb többnyire.

    "Most is lehet droidon és nincs ezzel semmi baj"

    És mi ezt iOS userek nem is akarjuk megváltoztatni, se a bíróság, se más. Nekünk nem tetszik, ezért nem veszünk Androidot. Akkor fordítva is kéretik szépen békén hagyni az iOS-t, mert nekünk az az előny, hogy zártabb, nem lehet bárhonnan bármit telepíteni. (ott a jailbreak ha nagyon akarod)

    "Szar megbízhatatlan appok mindenhol vannak."

    A nagyságrend nem mindegy. Az iOS-re kevesebb van. Warezből főleg, ha már a fejlesztőkért aggódsz. De nem is kell dzsunka garázs átverős appra gondolni, ami adataidra vadászik. Hanem elég megnézni a népszerű Spotify, social media appok minősége az elmúlt 10 évben mind jobb iOS-en, amíg Androidon várni kell sokat mire szintre kerül. Mert nem mindegy, hogy iOS tábor fizetési hajlandósága nagyobb, a zárt rendszer és kisebb iPhone géppark miatt egyszerűbb fejleszteni, míg az Android fragmentált hardver és szoftver oldalon is ami problémákat okoz, plusz ott a fizetős appot könnyű warez apk sideloadolni. Már a tech laikus szomszéd csaj is hallott a youtube vanced és warez spotify okosságokról.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #61 üzenetére

    Neked miért fáj, hogy nem csak nyitott platform van? Te is beszélsz mindenki, fejlesztők userek nevében csak más előjellel. Akkor ezt ne hozd fel! Amikor Android userként váltasz iOS-re aztán panaszkodsz mi nem úgy van, mit nem lehet, mert az Androidot keresed az iOS-ben tévesen. Én nem szándékozom Androidot venni, sem megváltoztatni. "Te" akarod megváltoztatni az általam régóta kedvelt rendszert.

    Egyszer a fejlesztőkért aggódsz, máskor mindent ingyen akarsz. Egy adott tény, hogy iOS-en kevesebb user ellenére nagyobb a fizetési hajlandóság, ami jó a fejlesztőknek és usereknek is.

    "Az meg hogy 1,5 milliárd IOS user happy honnan szedted?"

    Onnan, hogy tíz év alatt folyamatosan nőtt az App Store, a fejlesztők bevétele, iPhone user nagyobb valószínűséggel vesz legközelebb is iPhone-t, brand elégedettség egy mérhető dolog.
    Onnan, hogy szüleim korosztályából az Androidos ismerős jóval többször keres valami problémával, mint aki iOS-t használ. Onnan, hogy mérhető statisztika van melyik platformon van több malware, scam app. Onnan, hogy többen váltanak Androidról iOS-re mint fordítva. Onnan, hogy az appok inkább követik az iOS design vonalat. Onnan, hogy privacy szempontból melyik jobb. (bár ez ízlés kérdése, ha valakinek jó a kínai szoftver vagy előtelepített fosbook, lelke rajta) Hogy melyik cég él hardver eladásból és melyiknek a reklámozás a profilja és ahhoz kapcsolódó adatgyűjtés. Onnan, hogy az okostelefon piac profitja kétharmada Apple-nél köt ki, tehát az emberek kedvelik a terméket, hiába zárt, hiába nincs 100 megapixel kamera, se 100W töltés, hiába van notch amit cikiznek a túloldalról, a FaceID előnye megéri. Onnan, hogy azonos időben vett iphone vs xiaomi, samsung közül az iphone értékállóbb, és van tovább támogatva. Onnan, hogy az apple saját tervezésű chipje veri a konkurenciát. Onnan, hogy kiszámíthatóbb az akku készenlét. Onnan, hogy tény melyiken van adott esetben több 3rd party bloatware előtelepítve. Onnan, hogy két iphone között imessage+facetime+airdrop egyszerűbb és kényelmesebb. Onnan, hogy apple pay elterjedtebb. Mert videóban legjobb. Némító gomb, haptic feedback és más apróságok. Ökoszisztéma Apple eszközök között.

    "Mielőtt meg lehúzod az android appokat néha less át."

    Átlestem, említettem Spotify Androidon el van, volt maradva éveken át. Kinézetben vagy funkció pl. swipe a dalokra jobbra-balra sorhoz adás van Androidos Spotiban? Évek óta használom iOS-en.
    iOS vs Android Spotify app
    Spotify on Android is lacking compared to iOS
    Spotify Android app is horrible compared to IOS
    [Android] Swipe to queue 2021 - The Spotify Community

    Átlestem Androidos portálra: Why is video quality on Instagram and Snapchat so much worse on Android than iOS? | Android Central
    Social media appok minősége el van maradva. Mert fragmentált platformon fejlesztők normális camera api nélkül a viewfindert screenshotolták.

    iOS Apps Are Still Better Than Android In 2021 — And That's A Problem
    Android vs iOS development: Which platform should I develop for first?
    Why Are iOS Apps Still Better Than Android Apps?

    Kérdezem szerinted hol lesz előbb egy funkció, újdonság: azon a platformon ahol adott géppark egységes vasra és adott rendszerre kell dolgozni és ahol nagyobb user fizetési hajlandóság, vagy ahol fragmentált hardverekre több féle verziójú rendszerre kell csinálni és ahol megvan az esélye bárki egy google kereséssel felteszi a warezt, mert lehetséges?

    " Amíg ezek nem voltak senkinek sem hiányoztak. Most már hiányozna ha nem lenne."

    El vagy tévedve: Továbbra sincs minden iPhone-ban 120 Hz, csak a Pro szériában és ott se fixen 120 Hz hanem pro motion néven 10 és 120 Hz között bármi ahogy a szoftver mondja. Ha nem rakod egymás mellé az átlag tömeg simán el van a 60 Hz iPhone-nal is, a sima i13 60 Hz lesz a legtöbbet eladott készülék szokásos módon, mert az iOS scroll nem olyan vészes. Nyomkodtam ismerős Xiaomiját, na azon ami Android volt és ahogy a Twitter, Spotify app darabosan scrollozott, hát ahhoz én is azt mondom kell a hardveres rásegítés. ;] Kb. mint ahogy fragmentált Androidra kevésbé optimalizálnak a fejlesztők, mert úgy vannak a vele a gyártó úgyis bepakol 6-12 giga ramot, user meg cseréli 2-3 év után, mert nem kap már frissítést.

    Widget:
    szintén egy androidos portálról
    iOS 14 widgets make Android's look like an absolute embarrassment | Android Central
    "It’s very Google to make a nicer widget for iPhone than the one that’s on Android and Pixels."

    Egyébként, ha annyira rossz az Apple szemlélete, miért követik több dologban az Android gyártók az évek során? Amikor iPhone beépített akku cikizték, aztán követték. Nem volt SD kártya cikizték, aztán nem egy követte. Kimaradt jack cikizték aztán követték többen.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #67 üzenetére

    Persze, hogy a bíróságon akarják megváltoztatni és nem te személy szerint. Viszont te tapsolsz hozzá, gyakran fogalom nélkül rossz példákkal. Neked szabad kérdezni, nekem nem? Érdekes vita módszered van. Kaptál linkeket, tényeket, nézz utána miért tartjuk jobbnak a zártabb iOS-t. Neked nem kötelező szeretni, használhatsz Androidot.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #78 üzenetére

    Szerencsére nem megy az androidosodás, nincs többféle launcher és egyéb mókolás. A widget témát úgy mondod mint a véres kardot mutogatnád. Én mondjuk keveset használok de a smart stack funkció jópofa szerintem ahogy automatán vagy kézzel vált a pakli éppen mire lehet szükséged. Szerintem szebbek is a widgetek, amikor Androidos híroldal is írja ahogy feljebb linkeltem. Androidon tudtommal mókolni kell az auto stack dolgot: How to get iOS 14's Smart Stack widget on Android - 9to5Google
    Android needs to copy these very handy iOS 14 tricks
    Később lett, de több szempontból jobb.

    #77
    Nem kicsit szabadabb rendszerről szólnak az Apple elleni perek és EU vizsgálatok, hanem fundamentálisan akarják kívülről erővel megváltoztatni a működést. (3rd party áruház, sideload, mindenféle fizetési módszer stb.) Ez nem tetszik az iOS userek többségének.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #83 üzenetére

    :DD Így van, én vállalom elfogult vagyok és melyiket kedvelem, ezért nem akarom hogy mások erővel megváltoztassák. Neked tényleg defektes a logikád, neked szabad leszólni az Apple-t, de az ne szóljon a témához aki kedveli a zártabb rendszert? Vicces!
    Pedig még direkt androidos honlapról adtam neked linkeket az érveimre, hogy ne gyere az almás elfogultsággal, de hát ennyi a vitakultúrád. :U

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #94 üzenetére

    Inkább neked nem mennek át a dolgok. Ha akarsz szabadon telepíteni, van rá lehetőséged úgy hívják Android, lehet sideload apk szórakozás. Ha zavar a Google 30%-a. Ja azt nem írtad, csak az Apple "adó" zavar. Mi szeretnénk maradni a zártabb tulajdonságú előnyökért, fenntarthatóbb üzleti modell Apple módszernél. A fejlesztők és vásárlók szerint sikeresebb, ez mérhető dolog különböző statisztákkal csak rá kellene keresned hol van több bevétele a fejlesztőknek, hol a nagyobb vásárlási hajlandóság, hol a több elégedett user.

    Azt kellene megértened, hogy aki valamiért tizenéve iPhone-t választott és megkedvelte az Apple módszert, az nem fog rohanni Xiaomit akármit venni csak azért mert abban X évvel előbb van több Hz kijelző, több MP kamera, több W töltés, bárhonnan lehet telepíteni. Hanem az előző iPhone-jához hasonlítja mit tud az új. Ha nem az Apple a te terméked, semmi gond, vehetsz Android telefont Windows, Linux laptoppal. A saját logikád használd magadra is: nem kell hőbörögni milyen az Apple, nem kötelező Apple-t használni. Ha az az érved kevesen élnének külső telepítéssel, akkor minek a cirkusz? Azért nem érted az iOS userek szempontját, mert valószínűleg nem használtad X éve, hanem Androidról váltottál át és az Androidot keresed a rendszerben, hát úgy persze csalódás. Na erre nem az a megoldás erővel Androidot csinálni az iOS-ből, hanem egyszerűen visszamenni Androidra.

    Én nem akarom azt látni, hogy:
    a bankkártya Apple Pay lehetősége megszűnt, használd a bank csodatuti appját
    az app nem tölthető le App Store-ból, menj erre a csodatuti linkre
    a funkció, design irányvonal megszűnt mert már nem kötik a szabályok
    az app megszűnt, mert a fejlesztő éhen halt a warez sideload miatt

    El kellene fogadni, sok embernek (1 milliárd 10 év példája alapján) előny a zártabb rendszer. Lásd most a játékoknál az Apple Arcade, ez még az App Store-hoz képest is külön kerítés mögött van. Előfizetésért minden Arcade játékkal játszhatsz. És akkor fejlesztőnek jó, mert tervezhető bevétel, nincs warez, könnyebb app készítés az adott géppark és adott szoftver miatt, usernek jó mert nincs reklám és IAP bullshit. Androidon ez mind máshogy néz ki.

    120 Hz is véres kard lett nálad, miközben a valóságban: egyelőre csak a Pro széria kapta meg és az sem fix 120 Hz, hanem 10 és 120 Hz között változó ahogy amennyire szükség, hogy jó üzemidő is legyen. A legtöbb példányban értékesítendő normál iPhone 13 még nem kapott ilyen kijelzőt.

    Az Apple a maga tempójában épít be funkciókat. Ha ez neked másolás, akkor mit mondjunk arra a Google és Android gyártók hogyan követik az Apple trendeket? Szoftvertől jacktől mindenen át. Android: Before and After the iPhone Hát kezdjük ott az első Android prototípus még a Blackberry-t másolta, amikor kijött az iPhone és megváltoztatta a dolgokat, akkor váltott a Google is. Legújabban ebben követik az Apple-t: Google Play Store will soon show you how much apps know about you

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz GreenGoblin #100 üzenetére

    "Akkor miért van az hogy a rendszer enged telepíteni ilyen YouTube++ meg Spotify++, stb. alkalmazásokat?"

    Talán nem érte el még az ingerküszöböt. Átlag iOS usert nem érdekli az ilyen kétes mókolás több lépésben töltsd le app valley-t engedd ezt, telepítsd azt, lesni hogy következő hónapban is működik vajon a mókolás, hanem hivatalosan előfizet a Spotify-ra. Jailbreak is lehetséges, attól még kutyát nem érdekli. Viszont nyitottabb rendszerrel, már nem szájról szájra terjedő kétes warez oldalakon sok lépéses warez mókolás telepítés lenne, hanem ismertebb és egyszerűbb módszer.

    Mint ügyeletes tech segítő a rokonságban, én ezt se szeretném, hogy majd hívnának mi nem jó amikor valami szart valahonnan felraktak.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #54625216 #103 üzenetére

    Én már próbáltam neki kétszer elmagyarázni, hogy a Mac az más és az Apple is mondja kevésbé biztonságos. Főként otthoni, tartalomgyártó eszköz kisebb usertábor, mint a sokkal személyesebb iPhone amit viszel mindenhova magaddal, teljesen más biztonsági szempontból kell nézni.

  • #86564352

    törölt tag

    "A Mapsra is jelentettem már utat ami lassan egy éve itt van képet is küldtem és még mindig nincs fent."

    Ez nem biztonsági kérdés, hanem feature, piaci. Nyilván egy ilyen kicsi piacra mint a magyar, nincs külön csapatuk Kaliforniában. Még USA-n belül is más prioritás van. Billentyűzetnél magyar szójavaslat, swipe sincs. Nincs Apple News stb. Ez szintén kezdetek óta ismert tulajdonság, hogy bizonyos funkciók csak angol nyelvű aztán így tovább piac szerint. Ha már erősködik az EU, inkább ezekkel foglalkozzon Apple-nél 1 dollár = 1 euró aztán EU polgár kevesebbet kap a pénzéért. De mivel jó termék így is veszik az emberek, hogy tudom nincs lekövetve egy új út a térképekben vagy nincs magyar Sári.

    "Szóval ez ilyen látszat védelem az Apple részéről."
    Ennyi erővel ne rakj zárat az ajtódra, mert ügyes betörő úgyis megtalálja a módját. Szerintem igen is jó dolog, hogy előírja az áruház ki kell írni mit gyűjt és kell engedélyezés, ahogy az is böngészőben, emailben próbálják gátolni a követést.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #54625216 #109 üzenetére

    Szívesen látnék olyan felmérést ami megmutatja a 3rd party áruház sikeres és fenntartható a Google, Apple 30% jutaléknál jóval alacsonyabb szinten, amiért a cirkusz megy. Tudtommal az Epic 12% áruház is csomó exkluzívot csinál, mást prédikálnak szabadságról mint ahogy cselekednek és az áruház veszteséges, jóval a Steam mögött vannak. How long can Epic afford to throw money at the Epic Games Store?

    Miért van több fejlesztő a Steamnél az utált 30% ellenére, ha az Epic csak 12%-ot kér:
    Most game devs don't think Steam earns its 30% revenue cut
    Steam's 30% cut is clearly unpopular, so if Epic really can sustain a store on 12%, it may attract more developers and publishers in the long run. For now, though, the Epic Games Store has a long way to go before matching Steam's size. Only 6% of the developers surveyed said that the majority of their revenue comes from the Epic Games Store, and 78% of them don't sell anything on Epic's store.

    Hogy lehet a nagy szabadságharcos, dev és user barát Epic-ről ezt olvasni:
    The Epic Games Store isn't as feature rich as Steam (especially when it comes to community stuff), and is currently limited to games handpicked by Epic, whereas anyone can submit a game to Steam for a $100 fee. Epic plans to open up its store to more developers by the end of the year, and continues to build new features, though it still draws anger from PC gamers over its exclusivity strategy.

    Vállalják inkább nyíltan, hogy mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti, nem kell az álszent szabadságharcos szöveg.

    Egyébként én azt hittem amikor az Apple bejelentette évi 1 millió dollár bevétel alatti fejlesztőknek csak 15% a jutalék és ezt követi majd a Google is, akkor elmúlik a minden fejlesztő csináljon külön áruházat hiszti.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #54625216 #115 üzenetére

    "consumer szinten meg megy a ködszurkálás, hogy majd egy vírusirtó meg az oktatás megoldja. Ráadásul jellemzően olyanok részéről, akik nem is használják a rendszert"

    Ráadásul gyakran oda lyukad ki a dolog, azért kell a "szabadság" csak menjen "okos" forrásból ingyen és reklámok nélkül a játék, zene és egyebek.

Új hozzászólás Aktív témák