Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz floatr #19 üzenetére

    Neked csak egy launchert kéne telepíteni ugyanarra a platformra

    Tudom marginális rétegbe tartozom, de linux alá támogatottan csont nélkül kimondottan komoly erőfeszítésekkel kalapálják a steam platformot, epic pedig win only. Az egy dolog hogy emiatt nálam dealbreaker, de nézzük a realitást: Aki gémer 99% hogy dózerezik. Na neki van egy plusz launchere ami nem elég hogy buta mint a föld a steamhez képest, de legalább ha esetleg platformot vált akkor bukja a játékokat, vagy már csak maga a macera hogy több launcherrel kell szórakozni idegesítő.

    Itt alapvetően szerintem nem az a baj hogy telepíteni kell plusz egy launchert, hanem az hogy emiatt fragmentálódik a játékkönyvtárad és legalább a képletbe újonnan behozott új elem azon kívül hogy van "mert csak" semmi értelme nincs, nagyságrendekkel elmaradottabb mint a steam. Ha hozná azt amit a steam, sőt még mellé bevillantana valami hasznos fícsőrt is akkor semmi gond nem lenne vele, de így csak egy tök felesleges frontend néhány játékra, főleg ha mellé steamen többszázas nagyságrendű a gyűjtemény.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz floatr #26 üzenetére

    Nálam W10 irdatlanul elkezdett szórakozni (inkább sok apró idegesítő dolog kezdett előjönni), megnéztem hogy amit napi szinten használok megy-e pingvin alatt és ment, innentől nem érzem a szükségét.

    Nem mondom, hogy ne használd a linuxot játékra, mert magadat szivatod vele, mert a te dolgod, de messze nem optimális.

    Ezzel kapcsolatban érdemes felülvizsgálni a nézeteidet. Konkrétan több olyan játék is van ami gyorsabban fut a gépemen protonnal. Én ezt a kevesebb háttérfolyamatoknak tudom be, de lehet akármi más is. Amúgy főként konzolon játszom, de amit eddig PC-n játszottam az mind megy. Két bajom van csak, a forza horizon 4 és a gears érthető okokból, azokra még van egy dózer tartva, igaz ritkán kerül elő mert 2-3 havonta szoktunk multizni haverokkal.

    Ettől függetlenül nem mindenkinek való, nem akarok evangélistát játszani, de messze nem olyan rossz a helyzet mint mondjuk fél-1 éve.

  • hunluki

    senior tag

    válasz floatr #30 üzenetére

    Persze, eleinte én is bőven, egyszerűen abba a szűk halmazba tartozom ahol tényleg jóformán minden megy és maga a rendszer is reszponzívabb, de tényleg tényleg nem akarom annyira szétoffolni a témát, ha gondolod privátban folytathatjuk ha érdekel a téma.

  • vicze

    félisten

    válasz floatr #19 üzenetére

    Epic azért fizet mert csak így tudnak tartalmat generálni, Valve-t hol érdekelje?

    Képzeld van GOG-om is és egy rossz szavam nincs rá, és semmi gondom egy másik platformmal. Sőt ott elég sok hozzáadott tartalmat nyújt a GOG, amit Steam sose fog. Az amit egy Epic csinál egy teljesen más kategória, pont ugyan az mint Origin, uPlay (Ubisoft Connect), stb. Egyetlen célja, hogy több pénzt keressenek. Olcsóbb bármi ezekben, ha már nem kell a 30%-ot fizetniük? Nem? Akkor csak haszonlesésről van szó semmi másról.

    0 problémám van a többi storral felőlem legyen, és vehessem meg a digitális tartalmat ott ahol én akarom, és ne ott ahova a kiadó kényszerít.

    #30 floatr: Azt látom teljesen elfejted, hogy a Steam Deck mit fog futtatni, nagyon nem mellékág és a 6.0 nagyon sok javulást hozott.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz floatr #35 üzenetére

    És nem felejtettem el a dekket, de a steam os-t sem a steam machine-okkal együtt.

    Akkor még nagyon nem állt rá készen a játékfelhozatal, teljesen más a helyzet. Illetve ott a belengetett W11, 8. gen előtti procis gépek ha kiesnek a dózer támogatásból kényelmesen mehetnek át gémerek linuxra játékokkal együtt úgy hogy up2date OS-ük marad a még bőven használható gépükön.

    Sokan fognak új gépet is venni, főleg gémer közegből, de itt meg érdemes hozzászámolni a chiphiányt, nagyon nem úgy van hogy bemegyek a pécébótba és leveszek a polcról egy új akármit.

  • Tajrexi

    tag

    válasz floatr #37 üzenetére

    Ilyen VGA árak mellett egyre többen fognak váltani még évekig. Azt se hittem volna, hogy a cloud gaming életképes / versenyképes lehet hosszú távon, de az élet piac rámcáfolt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz floatr #37 üzenetére

    Ellentétes állásponton vagyunk :) Miért fragmentálná a piacot? Mezei PC egy erre kialakított linux (konkrétan most éppen arch, régebben debian) alapú steamOS-el. Sőt, full nyitott az egész, simán mehet rá win is ha éppen valakinek úgy tetszik, de szerintem sokan maradnak a default rendszeren. Ha bejön mint big hit akkor simán ráugranak a fejlesztők és még jobban odafigyelnek a kompatibilitásra, de ahogy írtam már most meglepően kihívások nélküli a játék. Steam feltesz, egy pipa bekattint, onnantól meg letölt, play, megy. Még engem is meglepett hogy pl a witcher 3/fallout 4 mindenféle mókolás nélkül elsőre indult és kényelmesen hozta az ablakos framerate-et, kontroller support szintén plug and play.

    Amúgy a deck nálam lehet befutó lesz, akár mint teljes asztali PC replacement. Ha játszani akarok akkor viszem magammal, ha asztali dolgokat kell csinálni akkor meg egy USB-c-s dokkoló és jónapot. Sőt, ha pl nyaralás közbe kell bármire gépet használni, legyen az meló vagy bármi más akkor nem áll sokból bedobni mellé egy BT egér/bill kombót, TV-re ráköt és kész is a zsebre vágható workstation.

  • hunluki

    senior tag

    válasz floatr #40 üzenetére

    Azért azt valljuk be nem nagy probléma hogy kicsit gyengébb vasakra is optimalizálnak, ezzel mindenki jól fog járni mert gyengébb gépen is játszható játékokat kap, akinek meg erősebb az több FPS-t.

    Nem a deck miatt lesz gáz, hanem alapból gáz mert a világon semmit nem ad többet annál mintha egy weboldalról letöltenéd a telepítőt és feltennéd a játékot. Ez tök felesleges frontend aminek semmi gyakorlati haszna nincs. Nekem az epic-el amúgy nincs bajom, azzal van bajom hogy úgy csinál launchert hogy közbe semmi hozzáadott értéket nem képez vele, de ugyanez igaz a már felemlegetett uplay/origin/rockstar/stb csodákra is.
    A pingvin gaminget nem kell menteni, az elmúlt 1 évben akkorát menetelt előre hogy az elmúlt 10 év ehhez képest lótúró.

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz floatr #40 üzenetére

    Bekerülhetne az appstoreba ha megfelelnének az ott lefektetett szabályoknak. A játékstream appban található minden egyes játékot és azok frissítéseit külön-külön kell felülvizsgálnia és jóváhagynia a rendszernek, a fejlesztőknek megfelelő metaadatokat kell megadniuk a kereséshez és be kell építeniük a játékokba az apple álltal elvárt funkciókat.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • vicze

    félisten

    válasz floatr #35 üzenetére

    Most engem hol is érdekel, hogy kinek a zsebét tömöm? :U
    Engem az érdekel, hogy számomra egyszerűbb és könnyebb legyen a játékok használta.

    Steam-et szinte kizárólag Big Picture módban használom direktben TV-n vagy streamelve Shiled-en. Stratégiák, esetleg RPG az egyetlen kivétel, de az elég ritka már.(Kinek van arra ideje...)

    GOG-ot kivéve semmilyen más Storeban nem vettem semmit mert semmi értelmét nem láttam. Ahogy Epic Stornak se látom értelmét, ha egy játék 6-12hó exkluzivitás után átkerül Steamre és ugyan úgy megvehetem, pusztán csak bosszantó a várakozás.

    De még egyszer megkérdezem, olcsóbb bármi is Epic Storeban megjelenéskor hogy indokoljon egy külön Storet? Mit nyerek vele?

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz floatr #43 üzenetére

    Attól hogy nem értesz vele egyet és mást (aminek szintén van alapja) látsz bele, nem értem, hogy alapjába véve miért bullshit ez?
    Ez a szabályrendszer nem a cloud miatt jött létre. Előtte is feltétele volt, hogy az oda felkerülő appok pl. játékok egyesével átessenek egy minőségi és korhatárbesorolás ellenőrzésen. A felhős játékoknál ez ugye eleve lehetetlen. Ha az Apple szemszögéből nézzük akit felfoghatunk egy stréber diáknak is, aki mindig túlbuzgóan (ellenőriz,ellenőriz,ellenőriz) felkészül a feleletre, hogy vizsgálja meg az alkalmazásáruházában működő appban található különálló termékeket, ahogy egy stréber, maximalista, de kissé irigy gyerek tenné meg? Sehogy.
    Az in-app fizetéses vitát szerintem sokszor lefolytattuk itt. Ott valóban lehet alapja annak, hogy fájlalja a külsős fizetésen alapuló veszteségét, hozzáteszem joggal. Én nem titkoltan eddig is azon a véleményen voltam, hogy egy kb. 30? hónap alatt 1.2 milliárdos forgalmat lebonyolító app fizessen a platformon elért sikerei után. Ezt nem csak maguknak és az alkalmazásuknak köszönhetik, hanem annak az Apple-nek is, aki hosszú évek munkájával és nem kevés lóvéval összeterelt és a mai napig összetart több milliárd ios felhasználót.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • Giovan!

    addikt

    válasz floatr #35 üzenetére

    Minden más csak képmutatás a soha nem használt feature-öktől a jajj-ellopják-a-senkit-nem-érdeklő-adataimatig.

    Ez még PH-s viszonylatban is egy kemény mondat lett azért.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák