Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thusor

    őstag

    Nem értem ezt az új világnézetet. Értem én, hogy milyen kényelmes a "home office". De régen nem kellett munkába járni? Régen is voltak nagy irodaházak ahol tömegeknek adtak munkát. De szerintem az sem oké, hogy mindenki otthonról dolgozzon, mert ezzel kisebb lesz az ökológiai lábnyom. A modern irodák szerintem már nem annyira károsak mint mondjuk egy családi ház amiben mindent is elégetnek a kazánban, hogy legyen fűtés. Csobánka és környékén olyan szmog alakul ki rendszeresen télen, hogy látni alig lehet. Hát azokat se az irodaházak okozzák, hanem a sok "home office"-ban lévő ember, akik mindent elégetnek.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz t72killer #13 üzenetére

    Ezt értem amit írsz. El is fogadom, hogy van olyan munkakör jelenleg ami nem igényel irodába járást. De hogy oldja meg ez a 8 milliárd ember kérdését amit felvetettél. Valamint ha kihullik a rendszerből ez a sok autó, az hogyan javítana az ökológiai lábnyomon? Mert az teljesen rendben van, hogy teljesen feleslegesen vesznek az emberek autót. Van olyan háztartás ahol minden benne élőnek saját autója van. Teljesen felesleges, hogy a napi 24 órából 23 órát álljon az utcán vagy a garázsban az autó, azért a napi 1 óra használatért, jobb esetben. Én sokkal jobban abban látom a problémát, hogy kimerülnek az egyes energiahordozók vagy nyersanyagok. Erre jó példa a legutóbbi [Fiderikusz podcast], amiben ezt jól felvázolják. Nem azzal van a gond, hogy hány ember jár be dolgozni vagy mennyi marad home officeban. Azzal van a gond, hogy minden ember arra törekszik hogy saját autója legyen, amikor szinte alig használná, vagy évente cserélünk új telefont, TV-t, számítógépet stb. Én inkább ebben látom a megoldást, hogy a túlzott fogyasztást kellene visszább venni. Ezen termékek legyártása rengeteg felesleges energiát és nyersanyagot emészt fel, ami okozza az ökológiai lábnyomot főként.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz jerry311 #14 üzenetére

    Valahol ez megoldható már. De a legtöbb helyen nem megoldható az hogy ne ingázzon az ember. Ahol megtehető, ott, jó tegyük meg. De szerintem ez nem oldja meg a fent felvázolt környezetkárosító dolgokat.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz yerico #27 üzenetére

    Felesleges volt ezt ide írnod. Semmit sem adott hozzá az érdemi vitához/beszélgetéshez. Agyatlanok mindenütt vannak. Akár a "home office"-ban is. Ugyanúgy beböfögnek marhaságokat random témákhoz otthon ülve is az emberek. Ehhez nem kell irodaházakba autózniuk.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz jerry311 #20 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van, hogy rendes, tisztességes fizetésből lehet érdemben korszerűsíteni a házakat/lakásokat és akkor nem kell minden szemetet elégetni csak azért hogy ne fagyjanak halálra. Ugyanakkor ahol nem szeméttel tüzelnek, ott is nehezen fűtenek a jelenlegi helyzetben, hiába a magasabb fizetés. Lásd, kicsit nyugatabbra ahol már most hírek mennek arról, hogy egyik napról a másikra többszöröse lett a gáz stb. és nehez tudják kigazdálkodni. Belgiumban sem ismeretlen fogalom az energiaszegénység. Ahol meggondolják mikor és hányszor fürdenek egy héten és mennyi ideig fűtenek. Ez jelenleg az energiaválság hozadéka, amin tudnánk órákig vitatkozni, hogy pontosan mi okozza (pl. elhibázott környezetvédelem és energiapolitika, háború).

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz Busterftw #64 üzenetére

    Ehhez kell egy fajta személyiség és lehetőség is a HO kialakítására. Én jobban szeretem szétválasztani a munkát és a magánéletet. Így mikor bemegyek a munkahelyre akkor ott munka van, utána mikor haza megyek akkor leteszem a munkát. Ezt nap mint nap otthon végezve nem tudnám csinálni, összefolyna a munka és az otthon. Lehet bele lehet ebbe is jönni, de én nem tudnám ezt elképzelni hosszútávon.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz nuke7 #67 üzenetére

    Úgy mondjuk nem lehet egyszerű, ha az emberek ilyen open office megoldásban vannak. Nekem saját irodám van, ahol egyedül nyugodtan el tudok vonulni dolgozni. Mondjuk így is néha átjáróház, mert jönnek a munkatársak és a főnök, hogy ezt és ezt kell csinálni.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz Gargouille #79 üzenetére

    Régebben (még a 20-as éveim közepén) amikor a PhD hallgatóként dolgoztam az egyik magyar egyetemen, akkor én se tudtam letenni a munkát. Tulajdonképpen már reggel 7-kor bent voltam és dolgoztam és csak késő este olyan 23 óra körül értem csak haza. Ugyanez ment hétvégén is, sőt ünnepnapokon is. Volt hogy December 24-én is dolgoztam. Ez ment hosszú éveken keresztül. Folyton a munkán kattogott az agyam. A magánéletem teljesen egybefolyt a munkával. Mire 30 éves lettem teljesen kiégtem, belefáradtam a munkámba. Jelenleg is egy magyar egyetem egyik kutatóintézetében dolgozom, de már megtanultam letenni a munkát és nem ezen agyalni éjjel nappal, mert személy szerint nálam nem vezeti jóra ha a két dolog nem volt szétválasztva. Mondom, ez lehet másnak megy, de az esetemben biztos hogy katasztrófa lenne hosszútávon, hogy HO-ban dolgozzak otthon. Eleve csak 1.5 szobás a lakásom. Nappaliban van kialakítva egy kis irodai sarok, de inkább csak XBOX pörög ott, minthogy munka lenne. Illetve van egy pici (kb 7 nm) hálószoba. Elválaszthatatlan lenne a munka és az otthon. Ehhez legalább kéne még egy szoba, amit kineveznék irodának és a munka végeztével bezárnám azt a szobát.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz jerry311 #80 üzenetére

    Igen, ebből a szempontból szerencsés vagyok. Az irodám 33 nm-es, egy légterű. Én vagyok benne egyedül általában, néha a párom (akivel szintén egy munkahelyen dolgozunk). Hűtő, mikro és étkező, tárgyalóasztal, konferencia sarok, mind része az irodának. Így tulajdonképpen ha nincs laboratóriumban munka akkor ki se kell jönni az irodából.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz Hi!King #142 üzenetére

    A kazánját gondolom nem ugyanúgy fogják használni otthon ha bejárnak remélhetőleg, mert akkor minek tartaná a 21-23 fokot, ha nincs otthon. Elég a 18 vagy 20 fok. Az irodát, ha most modernebbről beszélünk, tuti nem fával vagy szénnel fűtik. Az autó az tényleg gond mint fentebb is írtam. Én személy szerint, de tényleg ez csak az én véleményem, úgy gondolom, hogy a közösségi közlekedés oldhatná meg. Nem kell mindenkinek saját autó. Munkába MOL limo autóval is el lehet jutni. Tudom, falun, vidéken nincs erre lehetőség, de ebbe az irányba kellene elmozdulni. Egy részük meg tömegközlekedés akinek eddig az is megfelelt az ugyanúgy azt használhatja.

    De ezt a Föld véges energia tartaléka úgyis meg fogja oldani. Mondjuk annyira vészesnek nem látom a helyzetet mint Dr. Gelencsér András professzor, de osztom azt a véleményét, hogy a kimerülő energiaforrások miatt sajnos le kell mondanunk a jelenlegi életformánkról, szokásainkról. Tuti nem lesz ilyen hogy évente új telefon, tablet, laptop, három autó a családba mert kell napi 1 órára egyébként meg a garázsban vagy az utcán áll.

    [ Szerkesztve ]

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz ncc1701 #148 üzenetére

    Ugyanez nálam is. 21 fokon megy amikor otthon vagyok, 18 fokra veszem le mikor nem vagyok otthon. Nyáron a klíma 27 fokon tartja a lakást mikor nem vagyok otthon, mielőtt haza érnék távolról leveszem 26 fokra, hogy kellemesebb legyen a levegő. Igyekszem tudatosan élni, hogy ha nem kell akkor minek fogyasszak többet.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz Hi!King #152 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a HO-ba maradó emberek (már ahol ez ugye megoldható fizikailag) tömegei megoldanák az ökológiai lábnyom kérdését. Nem az irodaházak vagy IT szakemberek, marketingesek stb viszik el az energia nagyrészét. Annyi biztos, hogy az MVM szerint a lakossági fogyasztás 30-50%-ot tesz ki, annak függvényében hogy nyár vagy tél van (nem találom a cikket ahol olvastam, áram fogyasztásra). A fennmaradó 70-50% az ipari felhasználás. Főként gyárak. Ugye ott meg dolgozni kell, be kell járni mondjuk a gyártósorra. Sokmindent automatizáltak de mindent akkor se tudnak.

    Car sharing-et megújuló (áram) energiára gondoltam, nem benzinesre vagy dízelre. Az üzemanyag fogyasztásról le kell válni. De nem úgy ahogy az EU gondolja, hogy 2035re már minden elektromos lesz és kész. Nem gond az se számukra, hogy ennyi akkumulátort legyártani is energia fogyasztó és pazarló művelet.

    Az építőipar meg egy másik téma. Ott is lenne mit fejleszteni. Mármint jogszabályok tekintetében. Érthetetlen, hogy a Kormányhivatal kiad egy építési engedélyt egy társasházra, majd évekig nem is ellenőrzi hogy mi folyik az építkezésen. Miután használatbavételi engedélyért folyamodik az építtető, akkor derül ki hogy milyen hiányosságok vannak. De ott a másik eset, a XIII. kerületben újonnan átadott ház mellett újabb építkezés, a daru összedőlt, és letarolta az újépítésű lakás felső emeletét. A másfél éves kislány szobáját teljesen letarolta. Szerencsére nem volt otthon a család. Mindezt azért mert senki nem ellenőriz semmit sem. Az építőipar önjáróban működik. De látjuk ezt a CSOK elszaporodása következtében létrejövő gomba módra mindenhonnan kinövő építési vállalkozók és generálkivitelezők társaságából is. Szerintem ez az ökológiai lábnyom csökkentése sokrétű. Egy két dologgal biztos hogy nem fogjuk tudni megoldani.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz ncc1701 #181 üzenetére

    Ma már tulajdonképpen egyik fajta társasházat sem szigetelik kívülről, legalábbis hacsak a lakók nem dobják össze a pénzt. Az úgynevezett panelprogram, felújítási programok sajnos 2006 óta kihaltak.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz bambano #184 üzenetére

    Mert hol adnak állami támogatást panel felújításra?

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz Hi!King #191 üzenetére

    Sehol nem írtam, hogy piac alapon ez ne menne. Pont azt írtam, hogy saját forrásból bárki megteheti ezt: "Ma már tulajdonképpen egyik fajta társasházat sem szigetelik kívülről, legalábbis hacsak a lakók nem dobják össze a pénzt."

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Thusor

    őstag

    válasz bambano #189 üzenetére

    Örülök akkor hogy talán még működik. Én ott maradtam el, hogy 2006-ig gomba mód nőttek ki a felújított házak. 2010-ig nem volt semmi. Majd 2010 és 2011 között volt valami kisebb második hullám. A harmadik hulláma pedig 2014-2020 között volt de akkor évekig el se indult csak ígérgettek, majd egy jelentős pénzt loptak el, valamennyi ténylegesen talán megvalósult. Lásd Havanna lakótelep, ott volt botrány az ellopott pénzből, soha meg nem kapott állami támogatásból. Ennyit tudok, aztán lehetnek szerencsésebb házak ahol ez megvalósult. Nálam is az 1972ben épült társasház 2006ban került felújításra még az első panelprogram végén.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Új hozzászólás Aktív témák