Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz szabi__memo #3 üzenetére

    Már van egy valamilyen szintű összefogás a TV gyártók részéről: Smart TV Alliance.
    De ez várható is volt, mert költségcsökkentésnek sem utolsó, hogy nem mindenki külön rendszert fejleszt...

  • zsigus

    őstag

    válasz azopi74 #22 üzenetére

    Nem csak neked tűnik fel, de ők szerintem nem is fognak beállni a sorba. Inkább alapítanak még egy társulást a még "szabad" vállalatokkal.

    DE azt azért meg kell hagyni, hogy nem kisvállalatok álltak össze (IBM, Panasonic, LG stb.), szóval akár még valami jó is kisülhet belőle...

    Előzőre: Meglepne ha az nV és az Intel közösködne... de a legmeglepőbb szerintem az, hogy most éppen az nVidiának lenne kevésbé érdeke az együttműködés, mert nekik ott az ARM. Ha a Win a jövőven továbbfejlődik, és az RT több "asztali" funkciót tud majd, akkor az Intelnek kell könyörögnie majd az nV-nek.

    Mindenesetre furcsa lenne, hogy az Intel is Intel CPU-t + nV GPU-t árulna egybecsomagolva, és az nV is. :DDD

  • zsigus

    őstag

    válasz szabi__memo #25 üzenetére

    "ebbol a csoportbol egyedul az lg szamit"

    :F

    Az IBM a világ egyik legnagyobb számítástechnikai vállalata, a Pana ~16 millió TV-t ad el évente stb.
    Mi az, hogy csak az LG számít?

    És mi az, hogy nem vagyunk előrébb? Lesz egy közös fejlesztésű OS amit minimum kétszer annyi TV-n használnak majd (ha összeszámoljuk a gyártókat) mint amit a Samsung elad. Gondolom lesz majd egy közös API, ami a fejlesztők dolgát nagyban megkönnyíti, (valószínűleg) azonos hardver kell majd a TV-khez, ami az árra jótékony hatással lehet, és még sorolhatnám.

    Legalábbis én azt gondolom, hogy ennek így van értelme.

    Ez nagyon is számít, csak hosszú távon lesz majd érezhető hatása, arról meg nem is beszélve, hogy később valószínűleg még rengetegen csatlakoznak majd. Most még az elején meg kell fizetni a súlyos fejlesztési költséget amiből megcsinálják a rendszert, de ha később kijönnek vele akkor sokan beállíttatnak a sorba (Pl. Sharp, Sony stb.)

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz TESCO-Zsömle #27 üzenetére

    "Csak az LG-től lehet itthon félárú Outlet TV-ket kapni."

    Ja, bocs. :D

    "...csak nem a felhasználók számára..."

    Lesz majd haszna a felhasználók számára is. Egyrészt minden app elérhető lesz egységesen az összes Smart TV Alliance-os TV esetében. Nem kell várni, hogy portolják már a Pana TV-kre a Facebook appot pl.

    Másrészt, ha beindulnak a fejlesztések az egységes API miatt, akkor itt is hasonló lesz a fejlődés mint most a mobiloknál... Jönnek majd a 8 magos TV-k, szebb grafikájú játékokkal, esetleg a Samsunghoz hasonlóan a többiek is megpróbálkoznak majd a moduláris felépítéssel (lásd Evolution Kit) stb.

    Jelen pillanatban nem éri meg komolyabban foglalkozni az okos TV-kkel, programok szintjén, mert minden egyes gyártónak külön-külön rendszere van. De ha látják a fejlesztők, hogy van értelme ennek, akkor később "nagyobb lehetőségek rejlenek ebben".

    Bár én még mindig feleslegesnek tartom az okos TV-ket (nekem is az van, tudom miről beszélek, bár nem a legkiforrottabb rendszer a Panáé), de később ki tudja mi sül ki belőle... viszont ehhez meg kell tenni az első lépéseket az egységesítés felé, mert nagyon széttagolt még ez a terület.

Új hozzászólás Aktív témák