Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • berVi

    senior tag

    Az AX200 termeszetesen nem csak Intellel megy. Mar a feltetelezest se ertem. A gyarto nyilvan feltuntetne, ha lenne ilyen korlatozas, kulonben minden masodik vevo visszarujaval kene vergodnie. Ezt valaki egyszer elterjesztette, azota is terjed. De valosagalapja nem sok.

    AX kartya onmagaban is tud gyorsitani a neten. Akkor is, ha AC-s az AP-d. Ne kerdezzetek a miertet, ez csak szemelyes tapasztalat. En 8250-es Intelt csereltem ki AX1650-re, es a haloszobaban, ahol 30 Mbps koruli volt a savszel, felment 40-re.

    A hatuljan a csati termeszetesen nem WOL. A kutya nem hasznal WOL-t, foleg otthon. Ez a csati sajnos tovabbra is USB csati, mint pl. mas kartyakon. Konkretan egyetlen olyan WiFi+BT PCI-E kartyat nem talaltam meg, amin a BT-t nem USB-vel oldanak meg.

    A dolgot azert nem ertem, mert en epitettem WiFi+BT-s mini PC-t tobbet is. Az M.2 modult siman beletettem az alaplapi M.2 slotba, az antenna 2 csatijat ranyomtam a kartyara, es kesz, ment a WiFi es a BT is. Nem kellett semmilyen USB-vel benazni. Vegigturtam mar a netet, mindenhol jon valami szaki, aki elmagyarazza, hogy a PCI-E busz keptelen a WiFi es BT egyuttes kezelesere, ami nyilvanvaloan hulyeseg, mert akkor nekem se menne. Meg a gyarilag WiFi+BT kepes lapokon se. Azokon is csak annyi tortenik, hogy alapbol benne van a kartya az M.2 slotban, meg van egy szep antenna kivezetesed az IO panelen, nem neked kell valahova lyukat furni a hazba miatta.

    De akkor a PCI-E kartyakon ez miert nem megy? A protokoll elvileg ugyanaz. Tenyleg nem ertem.

Új hozzászólás Aktív témák