Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oO7

    őstag

    amúgy a fejlődési irány nagyon jó... de még nem tökéletes

    Az átlátszó kijelző mögé kellene egy szürkeárnyalatos LCD réteg amivel szabályozni lehetne az átlátszóság mértékét. Erre azért volna szükség mert ha valaki megnézi youtube -n az átlátszó kijelzőnek a videóját akkor láthatja hogy sötét színek nincsenek. Gondolom ez is valami OLED technológiával van -> minnél világosabb a képpont annál erősebb a fénykibocsáása, minnél sötétebb annál gyengébb -> a fekete színnek nincs fénykibocsátása ami viszont egy átlátszó kijelző esetében azt jelenti, hogy teljesen átlátok a képernyőn. Azaz hiába az OLED gyönyörű élénk színei ha adott esetben a fekete háttér nincs biztosítva.

    A 3D fronton is szerintem a megfelelő irányba haladnak, én sokkal inkább a sztereo 3D -t támogatom mint az ilyen sok látószöges holografikus jellegű rendszereket. Igazából már csak az hiányzik, hogy a távolságot ne csak a 2 szemnek szánt kép különbségéből hanem a megfelelő képpontok fókusztávolságából is lehessen érezni. Nem tudom, hogy pontosan ez mennyire valósítható meg de szerintem nem lehetetlen.

    A hajlékony kijelző viszont szerintem csak egy látványos techdemó de felhasználás szempontjából nem feltétlenül olyan jó. Egy hajlított felületen pl tapicskolni eléggé idegesítő lenne. Húzod az ujjad, hogy scrollozz és nem sík a kezed alatt a képernyő hanem hajlik. És akkor még csak a fixált hajlított kijelzőről beszéltem, a konkrétan hajlékony mint amit a videó végén fogdos... na az úgy abban a formában nemtudom mire jó.
    Illetve oké hogy a kijelző hajlékony de általában azért van mögötte egy kevés anyag ami nem... sőt előtte is van ám egy védőréteg (valami plexi vagy az újonnan népszerű gorilla glass) amik annyira nem hajlékonyak. Szóval ezt a hajlékonyságot én személy szerint egyelőre nem tudom hova tenni.

Új hozzászólás Aktív témák