Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz Fall-N #14 üzenetére

    Amikor csak 3.5-4 colos telefonok voltak, akkor neked nem volt meg okostelefonod? Minden lapattulajdonos a multra mutogat vissza, hogy csoda hogy tuleltek, amikor mindenki egyszeruen csak hasznalta a telojat.

    Ez a "ha nem lenne nepszeru a lapat, nem vennek" gondolat hibas, mivel a kinalat >80%-a abbol all.

    Az viszont igaz, hogy egy Galaxy Note vagy egy iPhone Plus akkora, mint egy mai 6-6.5 colos telo, viszont amikor elobbiek megjelentek, azert sokan fujjogtak a meretuk miatt. Aztan ma meg ez a kivanatos?

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Lami66

    őstag

    válasz Fall-N #14 üzenetére

    Igen, mindenki nagy telefont vesz. Mert ma az a választék, hogy van nagy, nagyobb és még nagyobb. Nem ér guglizni, mondj három friss legalább felső-középkategóriás androidos modellt 150 mm alatt....
    Nézz körül. Minden péklapátot farzsebben hordanak. Még kb két évig, amíg a telefonok majd kinövik a farzsebet is. Utána mi jön? Hasitasi? Mondjuk nekem tökmindegy, az legyen a péklapát vásárlók problémája.
    Két éve nincs 150 mm alatti, jó minőségű telefon a piacon. Pedig az még pont elfér egy első nadrágzsebben és nem negyed kiló. P30, S10/S10e, Mi9 SE voltak az utolsók. Biztos van még pár de azok alsóbb kategóriások.
    Engem nem érdekel, hogy 328 féle telefon van 165 mm felett. Felőlem lehet 600 féle is. De legyen 6-8 féle ami 140-150 mm között van, és ne csak kettő féle amiből az egyiket nem is lehet kapni itthon.

    [ Szerkesztve ]

  • janeszgol

    félisten

    válasz Fall-N #17 üzenetére

    Igazad van. Voltak, akiknek mar akkor is nagyobb telo kellett. De a hangos kisebbseg/tobbseg (ki hogy latja) negativ velemenyen volt.
    Lasd itt a legelso Note teszt alcimet.
    Mar a 4.5-5 colra is egy idoben azr mondtak felesleges. Aztan altalanossa valt az 5-5.2 col.
    Az LG G2 egy zsenialis kidolgozasu telo. Aki nagyolta a Note-ot (2013-ban meg voltak paran), annak a G2 kivalo volt.
    2014-tol az iPhone Plusokra fujtak, hogy mekkora lapatok. Aki vett meg azok kozul is megjegyeztek, hogy nagy a telo, nem kenyelmes, de az akku miatt jobb. (2015-tol meg erosebb is volt.)
    Aztan megszokta a tobbseg, ahogy nezem. Aztan jott az S6, ami uj korszakot hozott, bar az S8-ra forrta ki magat.
    Na innentol elszabadultak a meretek. S8 meretu is alig akad mar.

    Emlekszem 2013-2014 kornyekere, amikor bejottek a simes 7 colos tabletek. Igen csak kirohogtuk azt, aki azokkal telefonalt. Hat ma mar kozel vagyunk hozzajuk.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Fall-N #22 üzenetére

    Tab S3: 188 x 111.1 x 9.9 mm
    Mi 11 Ultra: 164.3 x 74.6 x 8.4

    A szelesseg termeszetesen joval tobb, de hosszban csak 2.5 centi a kulonbseg. Nyilvan egy 7 colos tabletnek a kijelzo terulete is nagyobb, de a mondandom lenyege szerintem atjon szamokban.

    Nakam egy Xperia X Compact minden igenyre eleg lenne meretben. Jatekra is. (Ez alol kivetel pl a tarsasjatek adaptaciok, amihez kell a hely virtualisan is.)

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Fall-N #14 üzenetére

    A sérülékenység is azonos, mert az előlapi üveg a káván is végigfut, így nem védett többet az sem.
    P30 pár naposan mofi szilikon tokban landolt kb 70 cm magosból és szétesett a kép.
    A Mate 10 pro-t meg se tudom mondani hányszor esett le és sose lett baja ugyanolyan márkájú tokban. Én nem ragaszkodok a pár milliméteres rideg merev keretekhez, ami ha valamihez hozzáér már pattan is. Rengeteg körülöttem a törött telo. Ha lehet linkeld már be azt ahol a userek ez miatt nyújtottak be a gyártóknak kérvényt vagy petíciót vagy bármi hasonlót. Köszi
    Próbálj meg gépelni egy régi telefonon meg egy mostanin.
    Ha te szereted a nagy kijelzőt az a te bajod. Én nem szeretnék a 150x70-es mérettől sokkal nagyobbat később se. A P30-at is pakolgatni kell sokszor mert zavar munka közben. Ha péklapát lenne már ropi lett volna nálam. A legtöbben a telo mérettel kompenzálnak sajnos.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák