Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • (An)Dante

    őstag

    Néhány további információ: 800 MHz-es processzor és 64 MB RAM van bennük. GPS nincs de Nokia Maps 2 igen.

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz Qwery #27 üzenetére

    Az előző generációban csak az Asha 311 kapott 1 GHz-es processzort és kapacitív kijelzőt. Az Asha 305 és 306 ennél jóval lassabb CPU köré épül és ez jól érezhető a sebességükön is. Na meg azok csak 32 MB RAM-ot kaptak.

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz #58625024 #38 üzenetére

    Technikailag az iPhone 3G is okostelefon, pedig nem tud alkalmazásokat párhuzamosan futtatni, illetve az iOS szolgáltatásait a mai napig sem lehet külső meghajtó programokkal bővíteni.

    A BlackBerry mobilokra csak Java alkalmazásokat lehet írni, ennek ellenére okostelefonok. A webOS és az Android korábbi verziói szintén nem támogatta a közvetlenül a processzor által futtatható, natív alkalmazások készítését, mégis okostelefon besorolást kaptak.

    Ezek alapján teljesen jogos az Asha modellek esetén is az okostelefon besorolás...

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz quailstorm #44 üzenetére

    Az S40 és a Java motorja sem gépi nyelven íródik. Az Asha 311 és az új Asha mobilok mindegyike is alkalmas lenne a Series 60 futtatására. Hiszen a 5th Edition (S60 Touch) mobilok zöme 369 MHz-es processzorral és 128 MB RAM-mal rendelkezett, a 3rd Edition esetén pedig a 64 MB volt a gyakori.

    A Nokia viszont ezeken a hardvereken nem akar klasszikus párhuzamos futtatást és utólag telepíthető háttérben futó folyamatokat. Azokhoz több RAM-ra lenne szükség és esetenként akadhatna tőle a rendszer. Kevésbé technokrata felhasználók pedig egyszerűen nem akarják tudni, hogy mi a frász az a feladatkezelő, vagy miért nincs szabad memória. A Symbian paradigmáinak megváltoztatása nem lenne egyszerű. A Series 40 viszont még később kaphat valamilyen natív támogatást és akár részleges párhuzamos futtatást, memória fogyás esetén pedig automata alkalmazás hibernálást, stb. Vagyis itt a Nokia számára adott a modern rendszerek felé való átalakítás lehetősége. Vagy hagyhatja így is és folyamatosan olcsóbban kínálhatja az egyre fejlettebb mobilokat miközben a Windows Phone paletta belépő tagjai is egyre olcsóbbak lehetnek.

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz quailstorm #47 üzenetére

    A Nokia üzletpolitikáját ismerve az Asha 311 utódjába már belekerül a GPS és ezzel együtt várhatóan a teljes offline navigáció is része lesz a csomagnak. Már a 2710-ben is volt navigáció anno, tehát ennek nincs technikai akadálya, cserébe viszont hatalmas plusz érték. Már csak egy dokumentum nézegető és Skype kellene. A Microsoft partnerség miatt egyik sem lehetetlen, hiszen Symbianra is elkészültek. A Series 40 amúgy is rendelkezik VoIP támogatással, de a szolgáltatók nem nagyon szeretnének natív klienst látni...

    A Meltemi projekt sajnos több sebből vérzett. A Linux és a Qt könyvtár már önmagában túl sok RAM-ot, a teljes párhuzamos futtatás pedig túl erős processzort igényelt. A Symbian és a MeeGo projektek leállítása után a Meltemi platformra nem született volna túl sok alkalmazás. A Series 40 viszont 32 MB RAM-mal is bőven beéri (lásd: Asha 305 és 306).

    A Java több szempontból is jobb választás. A legtöbb új motor futás közben (vagy előtt) gépi kódra fordítja az alkalmazást, vagyis nem jelent akkora sebességveszteséget, pláné, ha jól optimizáltak a könyvtárfüggvények. Plusz a nem natív Android alkalmazások átírása sem bonyolult és ehhez vannak segédletek is. A Java kód könnyen adaptálható más gyártók mobiljaira is, illetve a párhuzamos futtatás vagy hibernálás is egyszerűen megoldható. Ez utóbbi teljesen automatikusan végezhető a szabad memória függvényében. Az alkalmazás újranyitásakor látszólag minden ugyanúgy maradt, vagyis a felhasználó nem is vesz észre az egészből semmit. De természetesen brutális 3D grafikát nem lehet elvárni, csak amennyit a rendelkezésre álló Java könyvtár enged.

    Az Asha sorozathoz van 40 ingyen EA játék és némelyik egész jól kidolgozott. (A Nokia szerint ezek eredeti összára 75€.)

    @Mike1988: az rendszer teljes neve Series 40 Asha Touch. Ebből az előbbi az OS (amely helyenként már Nokia OS néven fut), az utóbbi pedig a kezelőfelület.

    [ Szerkesztve ]

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz dedike #30 üzenetére

    Az egyszerűbb és olcsóbb antenna miatt nem került bele 3G. Ráadásul a Nokia ezt elsősorban a fejlődő országokba szánta ahol vagy nincs is 3G, vagy borzasztóan drága. Épp ezért került ezekbe a Nokia Xpress böngésző, amely az Opera Minihez hasonlóan 90%-os adattömörítést kínál, plusz YouTube streaming támogatással is bír.

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz quailstorm #51 üzenetére

    Általában nem szoktam semmit leszólni, mert mindenkinek mások az igényei, tehát ami nekem nem tetszik az másnak még jó lehet és fordítva. ;)

    A MeeGo/Harmattan és Qt páros legalább 64, de inkább 128 MB RAM-ot igényel. Tehát a nagyon olcsó mobilokra nem lehetne telepíteni. A Nokia márpedig közös kódbázist akar az összes olcsó telefonjára, vagyis idővel a Series 30 is kihal.

    Természetesen a Java alkalmazások sem hordozhatóak azonnal és a Sony Ericsson megoldása mindenben jobb volt. Már ezer éve ment nála a párhuzamos futtatás, vagyis inkább a hibernálás, mivel a háttérben ezek nem futottak. A más készülékekre való adaptálás alatt azt értettem, hogy jól struktúrált kód esetén nem kell mindent a nulláról kezdeni, hanem egy csomó dolog újra felhasználható. Mivel engem alapvetően nem érdekelnek a játékok, így ez a rész kevéssé hoz lázba. Viszont az tény, hogy a Nokia is előre állíthatná az óráját Java támogatás terén is.

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

Új hozzászólás Aktív témák