Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz csƵ #23 üzenetére

    kérdés csak az ember definiciója...:) attól, h genetikailag valaki megfelel, nálam még nem lesz ember, ahhoz picit több kell
    szarkazmus ezen nem segít, az egyik legocsmányabb faj vagyunk, sőt, a legocsmányabb, van néhány állat amelyik élvezetből öl, de mi pénzért is
    van olyan állat ami elpusztít maga körül mindent, de annak a hatása rövidtávú, amit az ember művel sokszor az pffffffffff, senki nem tudja meddig tart és mit okoz
    nem az egyénekről van szó, vannak emberek, akik minimálisan részesei a pusztításnak, de a többséget nem érdekli semmi, csak a maga nyomorult kis élettere, a kert faca' legyen, de a szemetet úgy b@ssza oda az utca közepére h koppan, lehetne sorolni
    arról nem beszélve, h a pénz miatt milyen környezetszennyezések vannak
    tedd fel magadnak a kérdést, hány másodpercig gondolkozna egy intelligens faj azon, ha módjában állna elpusztítson minket vagy sem? na ugye

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Snowy_owl #42 üzenetére

    nem győzöm ezt a csodás fiatal generációt arrébb küldeni mikor mellettem füstöl, vagy hajítja el a csikkét 2m-re a kukától a földön
    volt a házban egy leányzó, 30 körüli, "doktor", én soha nem láttam, de alatta levő néni szerint ő hajigálta a csikket a kertbe
    szelektív tárolóknál teljes káosz, elmosni nem képesek amit kell, ha el is találják a megfelelő konténert

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Geri Bátyó #50 üzenetére

    Lehet a keletkezo gazok v egyeb anyagok miatt tobb kart okozott az eljaras mint hasznot

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz NandoXXL #52 üzenetére

    Magamra nem gondolok betegsegkent, de az emberi fajra mint olyanra, igen

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Apollyon #57 üzenetére

    A kornyezetszennyezes is fantazia, az atombombak is, az atom balesetek is, a klima valtozas is, a sok beteg allat aki az utcan szaladgal aztan 10ft-ert esetleg leszurja a parodat, vegtelensegig lehetne sorolni, de ez mind-mind fantazia persze
    A matrix valoban egy film, de nem veletlen volt korszakalkoto, es ez nem csupan a latvanyvilagra vonatkozik, hanem a sok elbujtatott mondanivalora
    Ha mar matrix, usankaban akkor kezdett terjedni a net, ugye '99-es filmrol beszelunk, most mi is van? Emberek tomegei a fb-n elik az eletuket:) a ph is egy matrix, ahogy az egesz net az
    Haltak bele emberek szamitogepes jatekokba, ennyire fantazia az a film:) ez a vilag es a "kinti" szervesen kapcsolodik egymashoz, ez az egyik mondanivaloja, es ezt joval azelott "megjosoltak", h valosag lett volna belole
    Az emberiseg szaporodik, egy bibi van, nem ennyire van tervezve ez a sargolyo

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Apollyon #63 üzenetére

    Es ki mondta azt, h a ph-zas kapcsolodik a kornyez
    szennyezeshez?:) - egyebkent termszetesen kapcsolodik, akarmirol netezel azt legyartottak, amihez gyartosorok kellettek, amihez alapanyagok kellettek, amikhez munkagepek kellettek, stbstb...es a vegen majdnem minden ol hulladek lesz -, azt mondtad egy film, fikcio, erre mondtam az egyik mondanivaloja volt a virtualis vilag es a fizikai szerves kapcsolata, mindketto hatassal van a masikra, hiaba csak egy film, mara ez mar az eletunk resze, kis tulzassal mindenki a matrix rabja ( : vmilyen formaban
    Mire lett tervezve a sargolyo, ertsd ahogy akarod, annyi a lenyege, h ilyen szamu embert komoly kornyezeti hatasok nelkul nem tud "eltartani", es a nepesseg most is novekszik, mikozben mi diskuralunk

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tian66 #66 üzenetére

    Ameddig a penz az ur, nem lesz semmi, es a penz az ur
    Kornyezet tudatos emberiesseg, na az fikcio:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tian66 #71 üzenetére

    Az a baj, nem utolag kell(ene) okosnak lenni
    Mar most is sokaknak van valodi eletbevago problemaja napi szinten, pl szemettel tuzelo kedves szomszedokkal, meg olyan szmoggal, h kikopi az ember a tudejet esetenkent
    Azt meg jo eg tudja, mennyi daganatos megbetegedes van az eletvitelunk es velejaroi miatt
    Olyan napi szintu dolgot kell megvarni, mikor az emberek x resze mar belefullad a "levegobe"?:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Apollyon #75 üzenetére

    Ezzel egy gond van, ha masok hulyesege miatt eb feldobom a pacskert, a kornyezet tudatos tulelok tulelesi eselyevel szemely szerint nem sokra megyek ( : ha beutne valami nagy krach, azok elnek tul, akiknek erosebb az eletosztone, az eddig elmaradt termeszetes szelekcio a nagyja nepet ugyis hazavagna

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz HarleyCustom #79 üzenetére

    és itt a legnagyobb gond, h ezt nagyon kevesen látják át, v akarják átlátni, ami most van, éppen aktuálisan,a felszín, az néha szép, nagyon is szép, de ami mögötte van....
    és messzire sem kell menni, ha már it fórum, nézem ahogy sokan telibesz@rják a komponensek fogyasztását, kit érdekel ha egy vga 1,5-2x annyit eszik mint egy másik, de a tudása hasonló, árban meg kedvezőbb esete pl, egyrészt villanyszámlán vmilyen szinten úgyis jelen lesz ez, másrészt teljesen feleslegesen többlet terhelés, ha már valaki játszani akar tegye, de ha mindenki azt mondaná, kösz nem kérek sokat zabáló vga-t meg cpu-t, akkor megszűnnének, mert rá lenne kényszerítve a gyártó h fejlesszen gazdaságoabb működésűt, mert az az energiát is meg kell termelni amivel működik az a vga
    magam részéről próbálok ilyen kisebb dolgokra is ügyelni,de ha mindenki így is tenne, valószínűleg már az is édeskevés lenne a jelenlegi állapotok legalább stagnálásához is, nemhogy így, amikor kb az emberiség 90%-a sz@rik bele mindenbe, legtöbbször a legbénább ürüggyel, "más se foglalkozik vele"

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz HarleyCustom #83 üzenetére

    és a butaság...

    nekem nincs gyerekem, sztem nem is lesz, ezt az "örökséget" én nem szeretném átadni senkinek, persze ne legyen igazunk
    és amikor megkérdezek valakit, szerinte mi különbözteti meg az állatoktól az embert, jön minden, de ami tényleg megkülönböztetne minket az állatoktól, a jövőkép, ezt nagyon kevesektől hallottam, és amikor befektetni kell pl, az megy is sokaknak, akkor tudnak előre gondolkodni, de belegondolni negatív dolgokba az már nem, az oké h az állat a mának él, csak az emberiségnél ez elég szomorú
    legnagyobb számban amit én tapasztaltam, egyszerűen nem akarnak tudomást venni arról ami körülöttünk van, legyen rendben a saját kis szféra, többi kit érdekel, majd lesz valami, és én vagyok a pesszimista ( : vagy csak én/mi vagyunk a reálisak

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz flexxx2 #88 üzenetére

    persze h vannak lehetőségek, és ki él velük?:)
    a nagyhatalmak beleegyezése nélkül is rendet lehetne tenni, pl nem veszünk új autót, meg tv-t, meg semmit, csak sajnos a gyakorlat nem ez

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz HarleyCustom #94 üzenetére

    nem pont emiatt, és nem mondom h nem akarok, jelenleg nincs, de ez is hozzájárul, belegondolni h hol kellene élnie annak a gyereknek 10-20-30-40 év múlva, nekem nem túl vidám gondolat, persze továbbra is azt mondom, ne legyen igazunk...
    strucc politika az megy sajnos, magam részéről amit tudok megteszek, persze én sem vagyok tökéletes, sőt, pl füstölök is még, meg van h megengedek "luxus" dolgokat magamnak - amik nem létszükségesek hétköznapokhoz, v munkához, ebből a szempontból csak többletfogyasztók és csak a hulladékot gyarapítják előbb v utóbb -, de tartok egy határt, ruházkodásban is, meg minden téren, nem érdekel a "divat", és kénytelen vagyok nyáron klímát használni ha van rá lehetőségem, mert gyűlölöm a kánikulát, ami megint csak nem tesz jót a klíma változásnak, egyik generálja a másikat
    de én/mi páran legalább nem azt mondjuk h minden frankó és csak hype' az egész mindmeghalunk' sztori ( :
    magam részéről próbálom kiélvezni amíg itt lehetek, és akár a jó isten, akár az idegenek, akár szimplán csak a "véletlen" evolúció és genetika csapott engem ide, nagyon köszönöm neki h láthattam, érezhettem a földi csodákat, és sokszor szégyenlem magam, h ember vagyok, és részese ezeknek a csodáknak a tönkretételében
    egyébként szívből remélem h tévedünk:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz somogyib #97 üzenetére

    az enyimé' :K

    szerk:
    Fidel76
    sztem senki nem beszélt arról, h mások halálát szeretné, max arról, h be fog következni záros határidőn belül az meg h te mit magyarázol bele egy másik dolog
    az ember a föld rákja, erről volt szó, ebbe sztem senki nem tud belekötni
    a privát véleményem, értünk mint fajért nem nagy kár lenne, vannak ezen belül egyének, akikért igen

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz erer1000 #101 üzenetére

    ez kicsit erős valóban:) már csak azért is, mert a többi élőlény is megsínylené, valószínűleg kicsit kiszakadt belőle az indulat
    mindenesetre ha a bolygó szempontját és élővilágát nézzük _kívülállóként_, akkor abban egyetértünk, h kifejezetten előnyös lenne, ha az emberi fajtól megszabadulna, nyilván az emberiségnek már kevésbé lenne előnyös

    EclipseGT
    kedves uram, sztem azon nagyon kevesek közül vagyok itt, akiknek az elmúlt 15 évben 3db mobilja volt összesen...:)
    klímával kapcsolatban is tévedésben vagy, egy mai modern klíma nagyon keveset fogyaszt, nálam az volt a fő fűtés, mikor kinn +8-10 fok volt, 100 légm3/37nm önálló fűtéséhez +22-4 fokra 2-300w között evett valahol óránként, -20-nál érte el az 1kw körüli értéket, ugyanez gáz cirkós fűtéssel kicsit jobban terheli a környezetet
    hűtésnél is minimálisat eszik, mivel kifejezetten nem bírom a meleget, így ha tudom használom, amivel tisztában vagyok h tovább gerjeszti a folyamatot, és egy szóval nem mondtam h szép lenne
    tv-m egyáltalán nincs
    jelenleg egy 5-6 éves notebookról írok, 8-10 év pc-zés kihagyása után tervezek most venni egyet, szigoran minél kevesebbet fogyasztó alkatrészekkel - én pl nem veszem meg az rx580-at és egyéb amd vga-kat, hiába húúúúdefaszamegolcsó', mert zabál mint a disznó, inkább megveszem drágább az nv-s alternatívát, és tápegységből is minél jobb hatásfokút veszek, és kezdetektől alulfeszelek minden komponenst amit lehetséges -
    90-95%-ban bkv-val járok és gyalog, maradékban autóval
    és igen, egészen biztos vagyok benne, h az átlagnál sokkal jobban figyelek arra, h minél kevesbé terheljem a környezetet, nem állok be azok sorába akik legyintenek és elintézik annyival h " más se figyel rá"

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz arnyekxxx #120 üzenetére

    én átmennék a a macsekon, annak ellenére h nincs vele bajom, de ezzel a környezetet még kevésbé is terhelném, mintha széttöröm az ótót' meg a lámpaoszlopot
    szegény macsek szempontjából viszont bunkókotsog' lennék, teljesen jogosan

    sztem is már rég megérett a pusztulásra az emberiség, elég csak az elmúlt évszázad két világháborújára gondolni, sztem nincs rá jelző, milyen faj az, ami esztelenül, kegyetlenül öli egymást, a környezetét sem kímélve? vannak fajok amik szintén ritkítják egymást alkalmasint, csak azok pl nem dobnak le atombombát a buli közepén, meg nem bombáznak szét városokat, meg nem zárják fajtársaikat lágerekbe meg meg meg meg meg...
    persze elmúlt, szóval sosevót' ilyen ugye, afrikában is "gyönyörű" dolgok mennek, jelenleg is, ezt is megakadályozhatná az emberiség többi része, de nem teszi, gyakorlatilag saját fajtársainkkal sem törődünk ha kényelmetlen
    vannak emberek akinek a legnagyobb gondja, h a 20. jachtjuk mellé milyen legyen a 21., meg a 15. villa hova épüljön, miközben a világon több millió/10millió gyerek éhezik - valószínűleg erősen alábecsültem -
    a pénz motivál mindent, és nem kímél senkit, mindenkinek jutna annyi, h emberi körülmények között élhessen, ha már olyan intelligens faj vagyunk, de valamiért mégsem így működik az "elosztás"

    szerk:
    Sethdobaloah
    a működésemet valószínűleg jobban ismerem egy picit mint te:)
    tegnap már izzadtam párszor, pedig csak sétáltam, nekem az ideális hőmérséklet 15-20 fok max, felette már melegem van, 30-35 fokban a "szakad róla a víz" nálam nem képletes, napi több liter vizet kiizzadok esetenként
    -10-20 fokban viszont bőven elvagyok, ez genetika, nem komfortérzet kérdése, és gyakorlatilag eü-i probléma, minden ásványi anyag úgy zúg ki belőlem h öröm nézni, aludni sem tudok, a videojáték meg max "luxus" kategória, érzed h nem azonos nagyságrend, ugye? ( :
    arról nem beszélve, azt a klímát használhatja más is, meg használja is, mivel nem remete vagyok

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Sethdobaloah #123 üzenetére

    az meg, h mo-n nem indokolt a klíma, majd sztem nyáron állj oda az m3-as metró lejárójához, és interjúvold meg az utasokat, meg magyarázd is el nekik, fájdalomcsillapítót sztem előre vegyél be, legalább egy dobozzal ( :
    speciel az m3 metró állatok szállítására is alkalmatlan nyáron a magas hőmérséklet miatt, nemhogy emberek szállítására

    ___

    a lakást meg kénytelen voltam fűteni az átlagnál jobban, sokszor 25 fok fölé is, mivel konkrétan a fele ki volt rohadva amikor vettem

    és egy szóval nem mondtam, h tökéletes lennék

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Sethdobaloah #136 üzenetére

    ". Kicsoda Chaser, hogy megmondja masnak mekkora kornyezetrombolas az amd kartyaval jatszani, mikor lenyegesen tobb energiat hasznal a sajat kenyelmi/luxus igenyere."

    értelmezés kérlek, értelmezés:

    a videojáték "luxus", ha már valaki játszik, sokkal környezettudatosabb, ha uo. teljesítményt kevesebb fogyasztású komponensekkel ér el, hogy én kicsoda vagyok azzal ne foglalkozz, tedd fel magadnak a kérdést, ez így van? - persze még tudatosabb valaki, ha lemond erről a luxusról, de ha nem szeretne, akkor is teheti úgy, h minél kevesebbet "ártson" -

    lehet h neked kényelmi kérdés, ha 30-35 fokban napi több liter vizet kiizzadsz, nekem egészségügyi, ezzel születtem, 5-6 évesen rövid ujjú ingben ástam az alagutat a '80-as években mikor leesett fél m-m hó v magasabb, ugyanakkor nyáron már akkor is izzadtam, és sokkal kevésbé volt meleg mint a mostani nyarak
    páran már néztek ukránnak meg orosznak ( : lehet van is benne valami, a hideggel nekem sincs bajom
    jól szigetelt lakás tetszik, ha megcsinálod itt a 3. emeleti 10-es panelben ahol élek szívesen látlak :R
    tavaly ha a kiskutyánkat nem tagkargatom jégzselével, 99% h nem éli túl a nyarat, velem együtt:) csak annyitól szakadt rólam a víz sokszor, h egyszálf@szban' feküdtem az ágyon - itt nincs klíma -, sokszor inkább elmentem egy multiba ahol tolták a klímát ezrrel, h túléljem, ennyit a kényelemről

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz arnyekxxx #140 üzenetére

    akkor matek:

    én "kinyírom" magam, a példában vagy az volt h
    1. oszlopnak megyek macska helyett
    2. a szemben jövő kamionnak

    első esetben kocsi törik szét, keletkezik egy rakat hulladék, oszlopnak is karó, megint hulladék, aztán a javítások és azok járulékos összetevői - új alapanyag, alapanyag leszállítása, amit valamikor le kellett gyártani stbstb -
    _a_ verzióban túlélem, további környezetszennyezésem a baleset miatt minimális
    _b_ verzióban ott maradok, jobb esetben egyedül, temetés, annak járulékos összetevőivel

    a kettes verzióban még több szemét, ha túlélem ha nem

    ha a macsekot csapom el, a macsek szempontjából igen szomorú, a környezet szempontjából a legkisebb károkozás

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz arnyekxxx #144 üzenetére

    sztem környezetszennyezésről beszélgettünk, nem macsek mentőakciókról - egyébként, ha a macsek életre termett, akkor meg fogja úszni, ha meg nem, akkor a természetes szelekció áldozata, ami ebben az esetben annyira azért nem természetes, az tény:), de ha azt megússza, jó eséllyel bármilyen kutya elöl is meglép a későbbiekben, és akkor jó géneket ad tovább az utódoknak -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz arnyekxxx #147 üzenetére

    sztem egy kicsit te ezt félreérted, ahogy mások is, nem volt szó harakiriről, vagy h titokban kifejlesztünk egy vírust ami az emberiséget eltörli:) én örülök h élhetek, de ha az emberiség eltűnne velem együtt, az a sárgolyónak és főleg a többi élőlénynek áldás lenne, nem pedig negatívum, a személyes véleményem az, h nem lenne kár értünk mint fajért - egyes egyénekért igen -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Apollyon #177 üzenetére

    igen, mindenki parazita vmilyen szinten, ez nem érzelmi alapú dolog, szimpla tény, igaz ez az állatokra is, csak náluk a környezeti szennyezés töredéke a miénkhez képest és nem végleges, vagy nagyon hosszútávú kihatású mint sokszor a miénk
    itt max annyi a kérdés, ki milyen szinten parazita
    ezért mondtam az emberiségért én nem ejtenék könnyet, az emberiségen belüli egyes egyének már másik történet
    kicsit el kell vonatkoztatni attól, h mi vagyunk a "teremtés csúcsa", aztán belegondolni milyen szinten rongáljuk a környezetet, és gyakorlatilag egy nyomorult dolog motiválja az életünket, akarva, akaratlanul, a pénz, az enyémet is, mert szükség van rá
    közvetlen környezetemet próbáltam rászoktatni, h legalább minimális szinten tegyenek azért, h mondjuk még 100 év múlva élő emberek is lássanak valamit a mostani állapotból
    legtöbb "embernek" annyi nem megy, h a hulladékot szelektíven gyűjtse

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tian66 #179 üzenetére

    azt látom olvasni sokan tudnak - meglepő - , de értelmezni is kellene néha, hol is mondtam én mást?
    "igen, mindenki parazita vmilyen szinten, ez nem érzelmi alapú dolog, szimpla tény, igaz ez az állatokra is, csak náluk a környezeti szennyezés töredéke a miénkhez képest és nem végleges, vagy nagyon hosszútávú kihatású mint sokszor a miénk"

    Apollyon
    kapisgálódik' a megközelítés, teremtés csúcsa nyilván nem véletlen volt idézőjelben, amikor sétálgatok az utcán és látom az "embereket", ahogy elhajítják a csikket, részegen dülöngél aztán leb@ssza az üres üveget a járdára, vagy úgy járkál valami 40e-s leutánzott divat öltönyben mintha az atyaúristent' is ő tojta volna ki, nekem nem a termetés koronája jut eszembe, de nem is az ember, hanem egy darab sz@r...:)

    " Abból nem, hogy igen, mi rendelkezünk nagyobb hatalommal, de ez egyben azt is jelenti, hogy nekünk van lehetőségünk jobbá tenni a világot."
    nekünk kellene felelősségünk legyen kordában tartani saját magunkat, szerintem, de nem megy

    "Van esetleg valamely felsőbb hatalom (isten vagy ilyesmi) aki vagy akik előtt el kell számolnunk a környezetünk ellen folytatott tetteinkért?"
    régen rossz, ha valaki azért akarja a környezetet óvni, mert majd számon kérhetik, egyébként igen, nekem a lelkiismeretem és az agyam számonkéri amiket teszek, sajnálatos h ez nem mindenkinél van így

    továbbra sem beszélt senki pusztításról, max indulatból, az nem pusztítás ha azt mondom a fajunkért nem lenne kár, ez az én véleményem
    nem tudom mit nehéz ezen felfogni

    természeti katasztrófák mindig voltak, hozzátartozik a bolygóhoz, egy atombomba pl az kicsit neccesebb, mert egy "értelmes" faj hozta létre, elpusztítani fajtársait, és miért? mint mindennek a végén, ennek is a pénz van, ami a hatalommal együtt jár, a vizekbe mérgező vegyianyagokat melyik faj enged szándékosan? és természetesen a pénz miatt
    a rengeteg környezetszennyező gyár, járművek, épületek, amik mind a kényelmünket szolgálják, pár nagyfejű zsebét tömik és rongálják a környezetet, végtelenségig lehetne sorolni

    és igenis számít, ha mindenki csak annyit tesz, h szelektíven gyűjti a hulladékot, az általa használt szükséges eszközöket úgy válogatja össze, h minél kevesebbet fogyasszanak, mert ha mindenki így tenne, a pazarló eszközök gyártása megszűnne ha nem venné senki

    csak ugye ezekhez gonolkodni kell, ami sokaknak nem megy, ellenben kiforgatni mások mondanivalóját annál jobban

    ha egy környezettudatos világban fejlődik egy gyerek, hatással lesz rá, ahogy az is, ha nem
    ha betiltanák a cigarettázást, már rengeteget javulna a környezethez való hozzáállás, de nem fogják, mert pénz

    vannak a csodálatos tanulmányok, mindent megállapítanak, egy gond van velük, 10-20-30 év múlva a gyakorlat megállapítja, h az akkori tanulmányok 90%-a nagy rakás sz@r volt
    nem kellene megvárni amig eldurvul a helyzet, és akkor csinálni valamit amikor már teljesen mindegy, most még lehet, h van rá lehetőség, de úgy nem, ha a legminimálisabb dolgok sem mennek az "emberek" nagy részének

    szerk:
    weberzolee
    pontosan ez a lényeg, mi dönthetnénk, de sajnos úgy néz ki már régen döntöttünk is
    ez csak azért érdekes, mert mikor a saját házát, lakását csinálja valaki akkor minden legyen patent, az h két utcával odébb mi van már nem érdekes, oda lehet hordani a szemetet, a probléma az, h két utcával odébb is pont így gondolkodnak

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tian66 #189 üzenetére

    oké, úgy pontosabb valóban

    Apollyon
    majd amikor meteornak születek, a meteorok síkján fogok gondolkodni :K

    'A mi fajunkért miért lenne kevésbé kár, mint mondjuk a kacsacsőrű emlőséért, vagy a napokban kihalt fehér orrszarvúért?"
    talán azért, mert nem teszik tönkre szándékosan a környezetüket - olyan mértékben biztos nem, ahogy mi -
    meg legjobb tudomásom szerint, nem ölnek pénzért, ahogy egyik faj sem a bolygón, csak a csodálatos emberiség

    fentebb elég jól megfogalmazódott, mi dönthetünk sok mindenben, és attól kevésbé ment fel bárkit a rossz döntése alól az, ha bepottyan egy meteor és mindent lenulláz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz weberzolee #192 üzenetére

    "Teljes kihalás sose volt. Jelen állás szerint az utolsó dolog ami ezen a bolygón kipusztul, az az ember."
    az sztem a csótány lesz ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz atike #194 üzenetére

    olyasmire gondoltam ami picit nagyobb:) de vagány jószág ez is, elsőre az alienek ugrottak be róla ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Apollyon #201 üzenetére

    ha a klímaváltozás nem káros a földnek, meg az irgalmatlan mennyiségű co2 és szennyező anyag, akkor mi az? magának a talajnak nem minden káros, ha arra gondolsz föld szó alatt, ha magára a bolygóra aminek van/volt rajtunk kívül is élővilága, akkor rengeteg káros dologgal terheljük
    a butaság az, ha ezt akarod kimagyarázni
    az ugye megvan, h a létezésünkhöz oxigén is kell és bizonyos intervallumok közti hőmérséklet sem árt? a nagy helyzet az, nagy erőkkel vagyunk azon, h egyik sem legyen megfelelő nemhogy más élőlényeknek, de nekünk sem

    tényleg nem érett meg az emberiség a pusztulásra , az értelmes fajok között gondolom mi lennénk az első helyezettek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pusszycat #206 üzenetére

    hasogassa' a fülit' ( : amit megértek, mert nekem is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fairi #209 üzenetére

    En szemely szerint nem szeretnem letudozni, de ha teged nem zavar akkor hajra:)
    Egyebkent nem mondtam mast mint te, es ahogy mondod kb jegkorszak szeru sztori is zajlik, amire mi ragyorsitunk, ezert is mondtam h nem ennyi emberre van tervezve ez a sargolyo, majd 50 ev mulva kivancsi leszek mit mondanak a 17mrd-s mostani tanulmanyra ( :
    Egy eleg torekeny egyensuly kellos kozepen elunk, a haborus krizis helyzetek pedig szamtalanszor megmutatattak, mennyire mocskos faj vagyunk, nem kivanok senkinek rosszat, de ha beut a krach - ne usson -, a nagy hanguak akik szerint ez a faj nem erett meg a pusztulasra, majd akkor is ezt mondja mikor sajat boren meg szeretteien tapasztalja milyen a gyengebbik oldalon lenni krizis idejen
    Persze most szep es jo minden - ami persze eros tulzas -, itt nalunk, a kis mo-ban, de most sem mindenhol
    Azert is vicces mert van tortenelmunk, amibol tanulhatnank, de ikabb' maradunk a kozhelynel, a tortenelem ismetli onmagat, volt itt mar csunya vilag globalis szinten is, lesz is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fairi #212 üzenetére

    Csak az elejere reagalok, az emberek mennyiseg egy dolog, az elelmiszer megint masik dolog, de minden egyes ember egy ujabb fogyaszto ujabb igenyekkel, ujabb teherrel a kornyezetnek, sztem sokan ezt felejtik ki a matekbol
    Az megint masik dolog,.ha egy faj/populacio egyed szama drasztikusan novekszik, es gyakorlatilag a termeszetes szelekcio nem tudja a dolgat intezni, mar annak magaban nincs jo bege, eleg vegigsetalni egy nagyobb utcan, nem kell hozza tanulmany sem esetunkben

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák