Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robertoq

    őstag

    válasz Karma #38 üzenetére

    Szerintem meg az Apple pofátlan! Eddig jó volt neki, hogy a fél telefon Samsung volt, most meg hátba támadják őket. Azt érdemelnék, hogy a gyártók ne adjanak az applenak több alkatrészt, akkor itt állna meg a történetük.

  • Robertoq

    őstag

    válasz joey04 #48 üzenetére

    Valami nagyon kell nekik, mert tudják ha nem szerzik meg akkor kulloghatnak a Samsung után, de hát tessék szépen megcsinálni, ne zsarolással / pereskedéssel megszerezni.
    Samsung sikerek másolással? Miközben minden évben nem egy design díjat nyer egyéb termékeivel is? És nem hiszem, hogy az 0.1%-át elérni a több mint 10 millió SGS tulajok aránya, aki azért vette mert van hasonlóság az iPhone és az SGS között.
    Ezek már nem sima mobilok, ahol lehet a gombokkal stb variálni. Van egy nagy érintőkijelző, a sarkok meg le vannak kerekítve vagy nem. Pláne a tablet, ott még gomb sincs, mit lehetne másképp csinálni, amikor van egy kijelző kerettel? Várom a tippeket.

  • Robertoq

    őstag

    válasz joey04 #97 üzenetére

    Miért van az, hogy az apple fanok csak arra válaszolnak amire akarnak, ez már nem egyszer fordult elő? Csak 1-2 példa

    - az, tudott, hogy az iPhone 4 kijelzőjét az LG gyártja, akkor az most az Apple érdeme vagy az LG érdeme?
    - mi az elképzelésük arról, hogy egy olyan egyszerű dolgog mint a tablet (kijelző + keret) hogyan nézhet ki máshogyan? (Rajzokat is elfogadok :P )

    Ilyen alapon az iPad a Samsung képkereteit másolja :D

    Meg a LED tévék is hasonlítanak egymásra, egyszerűen bizonyos dolgok nem nagyon tudnak másképp kinézni!!!

  • Robertoq

    őstag

    válasz Robertoq #98 üzenetére

    Miért van az, hogy az apple fanok csak arra válaszolnak amire akarnak, ez már nem egyszer fordult elő? Csak 1-2 példa
    - az, tudott, hogy az iPhone 4 kijelzőjét az LG gyártja, akkor az most az Apple érdeme vagy az LG érdeme?
    - mi az elképzelésük arról, hogy egy olyan egyszerű dolgog mint a tablet (kijelző + keret) hogyan nézhet ki máshogyan? (Rajzokat is elfogadok )

    Nem érkezett válasz, no comment...

  • Robertoq

    őstag

    stevve
    Hogy az alkatrészeket honnan szerzik be, egy dolog, a dizájn, a rengeteg levédett pattern...
    Az első minta kérdés nem tartozik konkrétan a témához, csak felvetettem, mert máshol se kaptam rá választ, gondoltam itt hátha :DDD . De amúgy egyetértek, tényleg csak pofa kell hozzá.
    Persze lehet más, csak az meg lehet, hogy nem szép. Azért ne legyen már levédetve, hogy csak én csinálhatok szépet. A Tv-s példa is ezt bizonyítja, egy téglalap nem lehet olyan sok féle. (később kifejtem)

    Ijk
    Nem kiabáltam, a fórumban az a NAGYBETŰZÉS. Láttam, csak nem a kérdésre válaszoltál. Csak gondold, hogy ez egy párbeszéd:

    K: Az, tudott, hogy az iPhone 4 kijelzőjét az LG gyártja, akkor az most az Apple érdeme vagy az LG érdeme?
    V: Az apple az alkatrészeket rendeli és nem legyártja...

    Logikusan hangzik egy eldöntendő kérdésre az adott válasz?

    kristof83
    Nem értem hogy miért lenne az LG érdeme az iPhone 4 ???
    Az LG egy cég amelyik legyártja az Apple-nek az egyik alkatrészt, de attól még nem az LG találta ki az iPhone-t....

    A kérdés a kijelzőre vonatkozott nem a készülékre. Amikor összehasonlítanak egy SGS-t (Samoled) meg egy iPhone 4-et (Retina) akkor nem a Samsung / iPhone nyerhet hanem a Samsung vagy az LG. Hisz a kijelzőt nézzük, annak meg illik a gyártóját.

    Nézd meg például az 1-2 napja tesztelt 10.1V típusú Samsung tab-ot! Olyan ocsmány az oldala, meg a hátulja, hogy pénzt nem adnék azért a design-ért
    Ezt kezdtem kifejteni fent. Az apple termékek szépek, dizájnosok, ahogy a Samsung termékek is. Ha attól eltérsz más lesz, de akkor meg csúnya is. Lehetne egy telefon 6 szögletű is, egyedi dizájn lenne meg minden, de nem véletlenül nincs ilyen (vagy csak viccnek)

    Mert az esetek 90%-ában csak olyanok fikázzák az Apple-t, akik vagy még életükbe nem is látták nem is próbálták a vita tárgyát képező terméket, vagy pedig olyanok akik zsigerből mindent fikáznak amire nincs
    Én nem fikázom az apple termékeket, mert tényleg jók szépek, most se fikáztam csak kérdeztem + elmondtam a véleményem erről a témáról.

    Kashim
    Te olyanra is válaszolsz amire nem akarsz?
    Nem, én csak a kérdésekre válaszolok. ;)

  • Robertoq

    őstag

    válasz Kashim #120 üzenetére

    Csak hogy egy kijelző önmagában semmit nem csinál, a köré épített rendszer és hardver ami meghajtja, azok pedig külön-külön szintén semmit nem érnek magukban. Amelyik gyártó jobban összerakja a megvásárolt hardvereket, majd erre megírja a szoftvert, az működik jobban. Ezen mit nem lehet érteni?
    Megint el lett térve a tárgytól! Az, hogy mit rak köré az apple az egy telefon teszten jöhet szóba, egy kijelző teszten nem és én arról beszéltem. Vagy van olyan, hogy hú de szép képe van, mert ezen iOS fut? A jobban működő szoftver pedig relatív, nem lehet normálisan összehasonlítani, ezt másik topikban kifejtettem már, de a főbb pontok:
    - nem egyidős a rendszer (2.3.3 nem egyenlő 4.3)
    - teljesen más egy célhardverre optimalizálni mint több tízre/százra
    - iPhone évente jön ki így kb 1 év van optimalizálni rá, míg Android esetében egy gyártónak 1 év alatt több modellre is, közben kijön egy egy új Android és kezdhetik előröl.

    Szerintem épp elég fricska a Samsungnak, hogy ilyen kapacitás mellett, annak ellenére hogy mindene adott, saját hardverből nem tud ütősebb eszközt alkotni, és olyantól másol aki a te szemléleted szerint csak "összekotorja" mások alkatrészeit.
    De azért mert le van kerekítve meg van fémes keret, attól még teljesen más az oldala, hátulja, vagyis egyezik kb 10%ban és az se annyira, hogy ránézésre ne lehetne eldönteni melyik-melyik.

    Karma
    Legyen, az iPhone hamarabb volt 1 hónappal mint az F700. Akkor miért most perel az apple? És pont ez az ami nem tetszik, hogy eddig minden szép meg jó volt és most meg hátba támadják a sasmungot. Tudom, hogy üzlet meg ezt a részt is megértem, de ezzel nem szimpatizálok.

    Le merném fogadni, hogy szerinted az Androidnak sincs semmi köze az iOS-hez, sőt az Apple azt másolta le.
    Van átfedés, ez normális. Valami az egyik rendszerbe jobb valami a másikban. És pont ez adja a versenyt, ettől lesznek egyre jobbak a rendszerek. Az apple meg olyan mintha egyeduralkodó akarna lenni, mindent levédetni, azt senki nem csinálhatja meg csak ők, mintha félő lenne, hogy jobban megcsinálná más. Persze, az olyan szellemi termék ami valami hiper-szuper védessék le, vegyék meg tőlük, na de ilyeneket:
    - lekerekített szélű készülékforma
    - az iPhone és iPod Touch kijelzőjének vastag fekete, alsó és felső kerete
    - a termékek dobozának dizájnja
    Hogy lehet egy fekete dobozt levédetni? Az is hülye aki engedélyezte... :W

Új hozzászólás Aktív témák