Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RaZroX

    addikt

    válasz thiclyoon #8 üzenetére

    Szerintem a Mac Mini az elsők között kapja meg a Silicon procit. Ha tényleg sikerül így lefaragni az árát és hozza a teljesítményt akkor nagyon jó vétel lehet belőle. Akkor még én is elgondolkodom rajta komolyabban.

    This is the way

  • -Skylake-

    addikt

    válasz thiclyoon #8 üzenetére

    "novemberben bejelentésre kerülő 499$-os Mac Mini (jelenleg 799$-os az alapmodell) sokkal többekhez eljuthat, mint a drágább társai"

    Ahhhhhhha..... Az tudod mi lesz ? 64GB SSD - 4GB ram. Ami egy telefonba még tegyük fel ( csak tegyük fel , mert valójában nem) vállalható, de asztali gépen ? Abba viszont legyél biztos, hogy ebbe nem fogsz 20k-ért 16GB SODIMM ramot venni, ez égetve lesz. Így pedig eljutunk majd oda, hogy az értelmes ARM mac mini ha csak 799 USD lesz , akkor összeteheted a két kezedet. Figyeld csak meg. Én lassan 10 éve arról álmodok, hogy eljön laposba-asztaliba is az ARM , mert személyes véleményem szerint konkrétan mindenben jobb az ARM mint az x86 , de abban teljesen biztos vagyok , hogy ezt az apple több százezer forinton hozza majd. Szerintem ha egy közepesen értelmes ARM MacMini megáll majd 400 ezer forintba (kiegészítő garancia nélkül) akkor hálát adhatunk minden létező istenségnek. Azért azt ne felejtsük már el, hogy most egy i7 mac mini 1TB nyákra égetett SSD-vel és 8gb rammal (feltételezve, hogy utólag bővítem magamnak fillérekért és nem fizetem ki az Apple prémium felárát) ~ 600.000 forint. Hatszáz. Ezer. És az 600-ért még mindig IGP-s asztali gép, tehát minden az égvilágon kiesik ami kicsit is GPU igényes , akár játék , akár fotó-vidó , akár tervezőmunka , minden. Az egy általános gép, általános felhasználásra, kis office , kis kódolás , kis netflix meg facebook. 6 kilóért. Felejtsd el, hogy 500 euróért használható és "kvázi" kompromisszum mentes asztali gépet kapsz az Apple-től.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz thiclyoon #28 üzenetére

    "Szerintem, amit kiemeltél az én hsz-omból, abban egyetértünk: egy esetlegesen bejelentésre kerülő olcsóbb mac mini (pl 499 dollárért) többekhez eljuthat, mint a drágább társai."

    Ez igaz, csak ez egy asztali gép. Itt a hardware sokkal inkább lesz limitáló tényező, mint egy mobil v tablet estében. Ne menjünk messzire , böngészés : azért komoly differencia van ám mobilnézet és asztali közt. Egy sima chrome böngésző lazán eleszik 2-3 gb ramot pár nyitott ablakkal , ha van közte mondjuk egy jutub is. Asztali gépen én igen igen hamar megrakok 4GB ramot egy szimpla Chrome session-el.

    " Felcsaptam a hivatalos oldalt, a legkisebb ssd (szintén az említett mac mini esetében) jelenleg 256gb, míg ramból 8gb alá nem lehet menni."

    Ez is igaz, de az ARM MacMini jelenleg úgy néz ki, hogy kvázi egy kijelző-akku nélküli iPad. Az iPad Pro-knál például a legnagyobb , 1TB kiszerelés az ami 6GB ramot kap , a kisebbek csak 4-et. És itt 1500 eurós készülékekről beszélünk. Szerintem egyáltalán nem egyértelmű, hogy most harmad áron sokkal potensebb hardware-t fogunk kapni.

    "Szintén most +80k ft a 8->16gb ram. Már a jelenlegi széria is csak vásárláskor bővíthető, és ez a 80k macbook-ok esetén is ennyi."

    Ez viszont nem igaz. A jelenlegi Mac Mini szériában a memória az egyetlen komponens, ami utólag is bővíthető , mert standard DDR4 SODIMM modul. A háttértár az, ami égetve van, az valóban csak vásárláskor bővíthető.

    "Ha általános gépet akar valaki, akkor szerintem ne a legjobb elérhető procit tegye bele 1tb ssd-vel, hiszen általános felhasználásra erre nincs szükség (szerintem)."

    Ez így van, de itt nem a processzor a kérdés, mert az minden modellben ugyan az lesz. Itt a memória és háttértár mérete lesz a kérdés, de főleg a memória. Az előző (intel) gen-nél pedig a jövőállóság miatt kérdéses a dolog. Az, hogy 2020-ban i3-al veszel egy 350.000 forintos asztali gépet , az nem kicsit bátor. Az már ma is vékony, ez nem kérdés. A háttértár megint olyan, hogy hopp 1-2 5perces iphone 12 videó és eltűnt 10 giga.De mint mondtam, a memória itt a legkomolyabb kérdőjel. Én szívemből kívánom, hogy neked legyen igazad és a 499 usd mac mini legyen minimum 8gb , az az a szint ami még ma elég. Azzal sem terveznék hosszútávra egyébként.

    Azt pedig továbbra se felejtsük el amikor az erőforrásokat nézzük, hogy itt nem iOS vagy iPad OS fog futni hanem a Big Surr. Ami egy teljesen standard , desktop OS.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák