Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz -Skylake- #21 üzenetére

    raadasul a poen, hogy az eredeti mac mini epp ennyibe kerult... aztan szepen annak is elszallt az ara.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz -Skylake- #21 üzenetére

    Off, szóval nem megyek bele a továbbiakban, csak erre reagálok.

    Szerintem, amit kiemeltél az én hsz-omból, abban egyetértünk: egy esetlegesen bejelentésre kerülő olcsóbb mac mini (pl 499 dollárért) többekhez eljuthat, mint a drágább társai. Ebben nincs benne, hogy 500 dollárért pl final cut proval fog bárki dolgozni.
    Asztali gépekben nem vagyok otthon, csak az utóbbi időben kezdtem el utánanézni a dolgoknak. Felcsaptam a hivatalos oldalt, a legkisebb ssd (szintén az említett mac mini esetében) jelenleg 256gb, míg ramból 8gb alá nem lehet menni. Nem értem, minek túlozni, hiszen már most sem lehet ilyeneket kapni (mellesleg személyes véleményem szerint ios rendszerű telefonra elég a 3gb ram, de ebben mindenki mást gondol - nekem elég :) )

    Szintén most +80k ft a 8->16gb ram. Már a jelenlegi széria is csak vásárláskor bővíthető, és ez a 80k macbook-ok esetén is ennyi. Ha te ezt 20k-ból el tudtad intézni a jelenlegi szériánál, akkor jó helyet fogtál ki.

    Jelenleg a legalapabb mac mini 799$, míg a pletykák szerint ez 499$ lesz pár héten belül. Most mit kapsz 799$-ért? Egy univerzális, extra gpu-s csodát biztosan nem, kvázi - számomra is - egy használhatatlan gépet. Persze, fel kell pumpálni, csak ha mindkettőbe kell +8gb ram (pl), akkor az mindkettő esetében +80k (jelenlegi árral*), így értelem szerűen a 799 se marad 799.

    Ha általános gépet akar valaki, akkor szerintem ne a legjobb elérhető procit tegye bele 1tb ssd-vel, hiszen általános felhasználásra erre nincs szükség (szerintem). Ellenben a "kis kódolás" nem az általános célú felhasználás, viszont igen, akinek munkaeszköze, annak muszáj kifizetnie.

    * nem tudom, hogy mennyi ennek a dollárban fizetendő értéke, így keveredik a ft és az usd, de ez legyen a legnagyobb baj

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák