Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz dreamdancer #87 üzenetére

    De ez nem pénz kérdése, nem olcsóbb telefonra hajtottak hanem azt a lehetőséget adták meg, hogy lehessen választani. Eddig mindig azért ment a hiszti, hogy miért pont fém, és miért csak fekete/fehér van belőle. Hát most lett sok más, és hidd el, rengetegen rá fognak ugrani! A fiatalok körében nagyon népszerű, és ott sokkal jobban fog menni a c, mint az s!

    Nem butították le a hardverét, megkapta az egy héttel ezelőttig csúcs i5 hardverét. Ez nem úgy lett "mini", mint máshol: csak a nevében, hanem rendes hardver került bele, csak másmilyen lett a külseje!

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz Stauffenberg #105 üzenetére

    Tényleg ekkora égető szükség volt rá, hogy az eddigi értékesítési rendet megbontva az eggyel korábbi generációt mostantól át kell öltöztetni ízléstelen pizsamába?

    Hát, eléggé kificamodott ízlésű világban élünk. Tényleg ez a trendi (A Nokia is jól ráérzett - végre valami) a fiatalok körében nagyon népszerű lesz, ahogy az eddigi reakciókat hallottam a gyerekeim osztályaiból például...

    És elég hülye lenne az Apple, ha nem szolgálná ki a piaci igényeket (lásd iPad mini) Nincs már Jobs és az Ő zsenije, hogy előre kitalálja, hogy mivel lehet tarolni, hát a piaci igényeket kell követni.

  • ZooLee

    őstag

    válasz helltp #176 üzenetére

    szerintem nevetséges hogy piacra dobnak egy butított i5 öt

    Nem butított, más. Ennyire nehéz ezt felfogni? Sokaknak jobban bejön a műanyag. Ahogy a Samu topicokban is bőven voltak olyanok, akik azt mondták, hogy "jó lenne, csak lenne fémből". Mondtam, nekem sem jön be, jobban szeretem a fémházat, de bőven lesz rá vevő.

    És ennyi pénzért mi ez az üzemidő? Nem hiszem el hogy nem bírtak beletenni egy normális méretű akkut...

    Miért, mi a gond az üzemidővel, tudsz olyan kategóriatásat mutatni, ahol számottevően több lenne? Az iPhone még mindig az egyik legjobb ilyen téren a kategóriájában (és légy szíves ne a Nokia 6310-hez hasonlítsd :) )

  • ZooLee

    őstag

    válasz helltp #189 üzenetére

    Minőségben én butításnak érzem, de jó legyen, van aki jobban bírja a műanyagot, ez akkor sem mentség az árra, ugyanúgy gáz hogy piacra dobták ugyanazt a telefont amit egy éve, ugyanolyan áron.

    Igen, ez így van, eddig lejjebb tolták az árát az előző generációs készülékeknek, most arra hivatkozva, hogy új készülék, szinten tartották...

    Igen, átlagos az üzemidő, az átlagos ár háromszorosáért, elfért volna oda egy nagyobb is ha nagyon akarják. És tessék a példáid: Lenovo P780 4000mAh (bár ez lehet vastagságban, minőségben nem az a kategória) de ott a Xiaomi Mi3 3050mAh akksi, és ez már igazi csúcskategória, de ha maradnál az itt kaphatóaknál akkor Sony Xperia Z Ultra ugyancsk 3050mAh. Itt a hangsúly azon lenne, hoyg bele tudtak volna tenni jobb akksit, de nem tettek. Mert így is viszik, akkor meg minek...

    Te valami nagyon csúnyán félreértettél. Én üzemidőről beszéltem, te viszont akku kapacitásokat soroltál fel. A kérdés az, hogy ezekekkel a ló akksikkal mennyit megy el a telefon, mennyi az üzemideje? Mert az a nagy helyzet, hogy hiába tették bele a nagy akksit, ugyanannyi időnként kell töltőre rakni őket, mint az iPhone-t. A kutyát nem érdekli, hogy mekkora az akksi benne, de az igen, hogy a készülék mennyi ideig üzemel vele.
    És nem azért tettek bele ekkora akksit, mert így is viszik, hanem mert ekkora mérethez ekkora fér. Az iPhone nem tepsi, nem fér mögé nagyobb akksi, gondolom a burkolat vastagságát és a szerkezet merevségét nem akarták beáldozni.

  • ZooLee

    őstag

    válasz Robertoq #615 üzenetére

    Egyébként az 5c, azzal hogy nem olcsóbb lényegesen nem tud "támadást" indítani a középkategóriában, így az Apple ezzel a lépésével nem előre, hanem oldalra lépett, ami nem rossz csak nem haladt.

    Kérdés, hogy mi a cél?
    Igazából a mobilpiac egy-két éve igazából csak állóvíz, mindenki bágyadtan legyezget, előre csak araszolnak, ez alól az Apple sem kivétel (sőt, mondjuk úgy, hogy éppen csak a kötelező "gyakorlatokat" csinálja meg) senki nem tud nagyobbat robbantani. Ezzel a lépéssel (5c) csak a célközönséget szélesítették, tehát a legkényelmesebb, legolcsóbb megoldást válaszották, tehát ha már haladni nem tudnak, akkor legalább többet adjanak el. Elméletileg - egyelőre - jónak tűnik, menni fog az 5c eldás is rendesen.
    Aztán ki tudja, hogy a háttérben mit csinálnak, és mi lesz a iPhone 6-al...

  • ZooLee

    őstag

    válasz lowzor #663 üzenetére

    Engem kimondottan zavar, hogy egy menü az egész ios. Soha nem értettem, hogy mért vág be oda rögtön a málnásba, miután feloldottam a képernyőt...Mondjuk így elmegy kisebb hardverrel is.

    Hát, gondolom, ha már feloldottad, akkor csinálni is akarsz vele valamit, nem? :) Akkor meg ez a leghatékonyabb, hogy azonnal tudod indítani az alkalmazást, amit használni akarsz. Sőt, magával a feloldással el tudod indítani az alkalmazást.
    Mondjuk ehhez a koncepcióhoz nagyon kellett, hogy az iOS7-ben megjelent az, hogy a Notification Center-t el lehet érni azonnal a zárolt képernyőről.

  • ZooLee

    őstag

    válasz Remus389 #670 üzenetére

    a note-ot egyébként lehet egy kézzel is kezelni, nem tudom mit vagy úgy oda

    Persze, hogy lehet, de azért gyárilag is tuningolták egy kicsit a biztonság kedvéért:

    Elsőre viccesnek tűnik, de a tényleges használatkor jól jöhet a teljes képernyőt lekicsinyítő szolgáltatás, melyet a megjelenítő felső részében kivitelezett oda-vissza irányuló horizontális ujjmozdulattal érhetünk el; attól függően jobbra-balra vagy balra-jobbra, hogy melyik kezünkhöz akarjuk igazítani a képet. Ennek hatására a tartalom ablakba kerül, összemegy, így egy kézzel is átérhetjük a kijelzőt; a keret egyébként mozgatható és bizonyos határokon belül át is méretezhető. Amikor ezt először láttam, nevettem, de környezetem meggyőzött, hogy igen is okos dolog volt egy ekkora tepsinél megvalósítani ezt a funkciót.

    csak nehogy kijöjjön az Apple is egy 5 colos ketyerével, és talán megtetszik

    Jöjjön, az nem gond, csak nehogy az legyen, hogy csak tepsi lesz a kínálatban! Nincs gond a tepsivel önmagában, a gond az, hogy csak tepsit tudsz venni, ha csúcs Androidos telefont akarsz venni! (Ugyanerre az analógiára az is igaz mondjuk, hogy az Applenél pont fordítva van, vagyis csak "kicsi" készüléket tudsz venni...) Az a gond, hogy egy rétegigényt általánossá tettek, és tetszik-nem tetszik, csak ilyet tudsz venni, nincs csúcshardveres 4-4,3"-os készülék, pedig igény lenne rá...

Új hozzászólás Aktív témák