Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mattew

    tag

    Akkor leírnám én is a véleményemet.
    Sokan jönnek azzal, hogy a ájfón egy ... mer a droid.
    Erre a másik tábor meg, hogy mer az iphone így meg úgy bezzeg a droid.
    De senkinek sem lesz soha igaza, a valóság árnyaltabb.
    Pl.
    Az Apple egy jó cég (mert ha valaki ekkora mamut, valamit jól kell csinálnia). Sok valóban jó dolgot tettek le az asztalra, de ők sem hibátlanok. Hatalmas marketing kampányuk van, de alapvetően ez nem ítélhető el (sajnos a mai világban a reklám adja el a terméket, nem elég a minőség). Viszont szerintem van három olyan dolog, ami mellett nem mehetünk el szemrebbenés nélkül. 1. még a többieknél is nagyobb (szerintem már már gusztustalan) haszonkulcs. Tudom, hogy a telefon árában benne van a fejlesztés és a marketing költsége is, és hogy ez nincs másként a többi cégnél sem, de az Apple viszi a pálmát (az 5c fejlesztési költségei néhány ezer dollárban mérhetőek, hiszen csak egy kicsit csiszoltak az 5-ön, ez töredéke egy új modell kifejlesztésének, de az árból nem faragták le ezt). De a tartozékok és az alkalmazások is elég drágák (igen akinek van pénze iphonera... tudom. De akkor is. Nehogy már egy Apple fülalgató ennyivel drágább legyen mint egy másik szintén márkás darab) 2. Hihetetlenül zárt (stabil, de zárt) rendszer, ami tökéletes átlagfelhasználónak (a vásárlók kisebb mint 10%-a tudja valóban kihasználni a rendszer adottságait), de sokan azért variálnának egy kicsit. Sok dologban az Apple nem enged a 21-ből (töltőfej, Bluetooth fájlküldés, flash, vaku, cserélhető akkumulátor stb.) Ezek jelentős része már megoldódott, de vannak olyanok, amelyek hosszabb ideig fennálltak, miközben a konkurencia már elfogadta őket, de az Apple csak kötötte az ebet a karóhoz, majd mikor látta, hogy muszáj lesz mégis meglépte őket (gondolok itt a 3,5 col a tökéletes elvre, ami 2012-ben hirtelen megszűnt). Sok kicsi dologban lehetnének nyitottabbak is. 3. Az innovációhoz való hozzáállásuk. Ok vannak olyan dolgok amiket tényleg komolyan kell venni, de az Apple néha nagyon bohóccá válik. Rengeteg ötletet vettek át tőlük (logikus, hogy az elsőt másolják, nem a legrosszabbat), de azért ők is sok ötletet köszönhetnek másoknak ("okostelefon", érintőképernyő, ujjlenyomat olvasó, táblagép), amelyeket nem ők találtak ki (ők csinálták meg sikerrel, de nem ők találták ki). Gondoljunk bele hogy Wiegner Jenő egy dollárért adta el az atomreaktorokkal kapcsolatos szabadalmait Nikola Tesla rengeteg találmánya szabadon használható, az egér feltalálója sem szed jogdíjat. Ezzel szemben rengeteg mai cég egymás torkának esik holmi mondvacsinált indokokkal (a Galaxy hasonlít.. Igen hasonlít, az Audi is hasonlít a BMW-re laikusnak. Mégse kellene ilyen dolgokban egymás torkának esni. Nem hiszem, hogy egymillió amerikai véletlenül Galaxyt vett volna iphone helyett mert az hasonlít). Tényleg lehetne kicsit etikusabban játszani (lehet a megfelelő marketinggel több hasznot hozna a jó reklám).
    Alapvetően tisztelem a céget de sok dologban lehetnek nyitottabbak.

    Ami viszont kifejezetten nem tetszik az Apple-mánia. Tisztelet a kivételnek! Rengeteg ember azért vesz iphonet, hogy felvágjon vele (személy szerint nem kedvelem az olyan embereket, akik pénzükkel akarnak felvágni). Engem kifejezetten irritál ha egyes emberek (tavalyi iphone várós videó megmondós sráca) úgy gondolják, hogy azzal ők megütnek egy szintet ha iphonejuk van ellentétben egy Nokiával. Nem tudom ki gondolja még így, de embereket a cuccaik alapján megítélni nem a legbölcsebb dolog. Pont ezért ha meglátok egy embert iphoneval nem tételezem fel róla hogy gazdag sznob (amit sajnos a legtöbb androidos egyből MINDEN iphone birtoklóra kiterjeszt), de cserében elvárom hogy ő se a nini csóró kis csíra az ősrégi Nokiával, hogy te mekkora nyomi vagy, bezzeg én anyámtól kaptam én vagyok a király stílusban gondolkozzon rólam. Mert valljuk be az alma egy divatmárka, amit az emberek többsége nem az operációs rendszer, a processzor (64 bit, GPU, csíkszélesség stb.) vagy a jó anyagminőség miatt vesz meg, hanem mert ez a trendi. És sajnos gyakran kis éretlen emberkék a (tudásukhoz és eredményeikhez) képest hatalmas egóval és pénzel rendelkező magukat felnőttnek képzelő gyerekek villognak vele. Komolyan azzal mérik magukat, hogy mijük van? Ez a réteg könnyen megutáltatja magát a többiekkel, ami gyakran növeli az emberek alma ellenességét.Tehát sokan nem az iphonet utálják, hanem a filozófiáját (a csak az a valaki akinek a legújabb van duma. Tudom, hogy nem Jobs írta, de attól még az iphone hype jelentős alapköve), ami bizony a futballhuliganizmus szintjére süllyedt (amit a fórumozók EGY RÉSZÉNEK hozzászólásai is példáznak), így mindenki indulatosabb.

    Részemről ennyi. Ha elolvastad, köszi. Ha nem értesz egyet, kérlek írd le. Ne azt, hogy gyökér, hülye stb vagyok, az nem érdekel. Azt írd le, miben nem értesz egyet és miért. Aztán megvitatjuk. Lehet nekem lesz igazam, lehet neked, lehet egyikünknek se. De legalább kulturált eszmecserét folytattunk. Ami jó. :)

    Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

Új hozzászólás Aktív témák