Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40359168

    törölt tag

    válasz hroberto #130 üzenetére

    10 éves a Nikon D5100-am, ami 16 megapixelt tud, nyugodtan össze lehet ereszteni bármelyik mai, 50-100-as, telefonba pakolt, kamerának csúfolt fossal. Ezzel most nem arra célzok, hogy az almás nokia a maga 12-jével hozza egy tükrös szintjét, de a fotó összminősége semmiképpen nem pont ezen a számon fog múlni, és az iPhone bizony sok-sok éve az élmezőnyben van ilyen fronton, videó terén pláne.
    120 Hz… ez hiányzik, tényleg, pont mint a 4K kijelző. Nem önigazolok, nekem ez szimplán nem kell. A német Telekomos előfizetésemmel kis pénzért kihozhatnám a 13 Prot, ami tudja, nem fogom, mert a sima 11-emmel is teljesen jól elvagyok.
    A még mindig általános 16:9-es tartalmakba a notch nem zavar bele, a Face ID cserébe messze hatékonyabb, gyorsabb és biztonságosabb, mint bármelyik konkurens megoldás.
    A lényeg nem az amúgy, hogy nem lehetne több feature bármelyik iPhone-ban, hanem hogy - talán keveset mondok - a felhasználók 99%-a, beleértve engem is, konkrétan nem használ ki maximálisan még egy SE2020-at se, viszont jellemzően elégedett. Ettől kezdve a több, gyk fölösleges feature kizárólag költség -és árnövelő tényező, vagy egyszerűbben szólva nettó bullshit lenne.
    Ezek a kütyük se Paks II vezérlésére, se mondjuk torrentezésre nem alkalmasak, mint ahogy egy telefon nem is ilyesmire való. Cserébe nincs beléjük építve gyárilag a bizonytalanság, hogy meddig lesznek támogatva, mikor téglásítja őket egy frissítés, mikor hátrál ki mögülük a Google ésatöbbi. Teszik a dolgukat, mint a Nokiák anno a hőskorban, aki öt generációnként vált, azt se éri meglepetés, amit ígérnek, azt hozzák, pont.

  • #40359168

    törölt tag

    válasz hroberto #139 üzenetére

    Nem. Ami felett elegánsan átsiklottál az általam leírtakból, az az, hogy még azt se használom ki, amit a két éve se csúcs sima 11-em tud. Ennyi. Nem az ért, mert az alma marketingje felzabálta az agyamat ésatöbbi, hanem mert de facto nincs többre szükségem, mint amit bármelyik aktuálisan kapható iPhone nyújt.

  • #40359168

    törölt tag

    válasz persil #145 üzenetére

    Lehet, hogy te tökéletesen értetted, de a kolléga, akinek válaszoltam, szemlátomást nem. :( Szimplán markánsan véleményezett dolgokat, aztán amikor leírtam a saját nézőpontomat meg pár tényt mindenféle hittérítő felhang nélkül, bepakolt az alma-fan skatulyába és kész.

Új hozzászólás Aktív témák