Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    Na gondoltam irok egy kis elmenybeszamolot igy 5 nap utan, eddig nem nagyon volt idom. Mivel az utobbi evekben kizarolag android ill. egyszer wp 8 telefonom ill. android tabletem volt, igy ehhez kepest irom az alabbiakat (jelenleg egy galaxy nexus van mellette telefonkent). Leginkabb az IOS fura android utan, a mini pedig nagyon jo kis cucc :)

    - nagyon szep, kecses, vekony, konnyu, jo anyagminosegu, nem lotyognek a billentyuk ahogyan a tesztben itt a MA-n, jol nez ki es minosegi benyomast kelt, huvos, femes
    - kellemes hangminoseg, kellokeppen hangos, szerintem minden nagyon jol szol, gondolom ez a haznak is koszonheto, de nem ertek hozza - a lenyeg, hogy jo a hangzas
    - smooth
    - hatso farmerzsebbe is belefer, sot az egyik zakomba is illetve kabat belso zsebebe is (ez nyilvan a zsebek meretetol fugg, nem mindegyik kabatba/zakoba fer bele, de orulok, hogy nemelyikbe pont passzol)
    - alapvetoen minden nagyon smooth
    - jo kepeket csinal, mar amennyire en hozza nem erto meg tudom itelni
    - akksi nagyon jol birja, a kijelzo teljesen megfelelo - valoban lehetne szebb, marmint kevesbe pixeles, mert ha kozelrol megnezi az ember, akkor latszanak a pixelek tenyleg, de ezzel egyutt lehet elni, nem veszes es szamomra elfogadhato

    - ami bosszanto, hogy az ipadra nem optimalizalt alkalmazasokat kicsiben jeleniti meg a kijelzo kozepen, vagy 2x-es meretre nagyithato, ami egy pixeles, hasznalhatatlan programot eredmenyez - fajo pont hogy eppen ilyen a "jefit" nevu fitness alkalmazas illetve a google maps, amik csak iphone-ra vannak es az ipadon miniaturben jelennek meg, ez igy hasznalhatatlan - sokan szidjak az android tableteket, hogy csak fel vannak nagyitva az telefonos alkalmazasok es nincsenek tabletre optimalizalva. Ez igy igaz, de legalabb minden alkalmazas hasznalhato tableten is, nem ugy, mint itt - hogy csak az alkalmazasok egy resze mukodik. Viszont persze ami meg van csinalva ipadra, az nagyon szep meg jo. Illetve azert itt is van olyan, ami ugy van megcsinalva, hogy csak elforditva lehet hasznalni, na ez egy idegesito dolog, de ez a legkevesebb. Ettol fuggetlenul ertetlenul allok ez elott. Szerintetek jonni fog google maps ipadra?

    - az ertesitesi rendszer egy kulon tema.. android utan eleg erdekes, hogy mindent egy helyen lehet allitgatni, persze egyaltalan nem rossz ez, es a minihez semmi koze, inkabb ios-tema. Csak nekem szokatlan es eddig nem sikerult teljesen megertenem. Pontosabban most kezdtem felfogni, hogy a gmail fiokokat nem tudja push-olni, csak "begyujti" az email-eket? Mert az outlook azonnal megerkezik, csak a gmail nem. Iletve letoltottem a gmail alkalmazast, ami ugyan azonnal ertesit, de szebb az eredeti beepitett e-mail kezelo alkalmazas es szivesebben hasznalnam azt. Viszont eleg fura, hogy ha kikapcsolom a gmail alkalmazast az ertesitesi kozpontban, akkor is ertesit a bejovo levelekrol? Egyebkent vicces modon gyorsabban jon meg ipadra a gmail, mint a nexusomra ugyanaz a level ;] Van valakinek esetleg otlete, hogy hogyan lehet gmail fiokban olvasotta tenni minden levelet? Mert tobb, mint haromezer olvasatlan level van es eleg zavaro, hogy ott van ez a szam az ikon mellett :DDD Nem szoktam ugyanis mindig elolvasni mindent, ha latom a feladot es nem lenyeges, nem klikkelek bele, igy olvasatlan marad.

    - facebook ertesites nem mukodott tegnap elottig, azota mukodik, nagyon valoszinu, hogy en allitottam at valamit - mindenesetre androidon jobban meg van oldva, hogy ha felebresztem a kepernyot, rogton mutatja a felso ertesitesi savon, ha volt valamit - itt fel kell oldani peldaul a "billentyuzarat", hogy lassam a facebook ikon melletti kis szamot, vagy le kell huzni az ertesitesi savot -- viszont pozitiv, hogy androidhoz kepes gyorsabban ertesit, legalabbis a facebook alkalmazas bongeszese kozben (egyszerre megnyitott alkalmazas mindket keszuleken, osszehasonlitas)

    - a naptarbejegyzest nem lehet eltuntetni az ertesitesi savbol? Mert ma peldaul szuletesnapja van valakinek es egesz nap ott figyel, nem tudom eltuntetni - ez ilyen?

    - nagyon jo a billentyuzet, kenyelmes tenyleg, de nincs swype ipad-ra? Androidon sokkal kenyelmesebben es gyorsabban tudtam irni azzal. Hianyzik a diktalas funkcio is, jo lenne ha lenne magyar nyelvu diktalas.

    - amit nagyon furcsanak talalok: tegnap este ugyanaz a youtube video gyorsabban toltodott be galaxy nexus-on, mint az ipad-on (ez utobbin meg-megallt, toltott, ujraindult a lejatszas, megint megallt, toltott, kvazi elvezhetetlen volt). Ma tobb youtube klipet is hallgattam, de nem volt semmi akadas, bar nem is hasonlitottam ossze nexus-sal, de eleg fura ez. De peldaul menet kozben ha megosztom az internetet a nexus-rol az ipad-nak, akkor is valamennyire gyorsabban tolt be a nexus bongeszoje oldalakat (nem mindig, de legtobbszor igy van). Itthon wifin mindketto ugyanolyan gyors, ipad mini kicsit gyorsabb.

    - app store lassabban tolt be mint az androidos play store - ez kb annyit jelent, hogy kb 5-6 masodperc az app store es 3 masodperc a play store, de ilyen szempontbol a play store reakcioidejet sokkal gyorsabbnak erzem. nyilvan nem a vilag ez a 3 masodperces kulonbseg, de a rendszer altalanos sebessegehez kepest erezhetoen lassu

    - itunes-ra ra kell erezni, korabban szerettem (egy iphone 3g-m volt akkoriban), de most tul komplikaltnak es feleslegesnek tartom

    - galaxy nexus-hoz kepest a nexus stabilabban tartja magat gyenge wiifi-nel a halozaton. Pont most voltam egy helyen, ahol gyenge volt a wifi es amig a nexus-sal sikerult peldaul google reader-t frissiteni es hireket olvasni, addig az ipad elveszitette a wifi jelet es nem sikerult csatlakoznia - ez egyertelmuen minusz pont, de nyilvan nem reprezentativ felmeres, egyszeruen ahogy lenni szokott, az ember egy hotelben alszik es "elvileg" van wifi, gyakorlatilag pedig egy gyenge jel van csak. Hozza kell tenni, hogy a nexus is elveszitette nehanyszor a jelet, de megbizhatobb volt, mint az ipad.

    Osszessegeben azt latom, hogy az android eleg szepen felhozta magat, messze nincs mar akkora kulonbseg a ket rendszer kozott, mint azt hittem. Az ipad mini ettol fuggetlenul egy nagyon jo cucc, minosegi es jo erzes vele bongeszni-jatszani-stb, szepen vannak ra megirva az alkalmazasok, az egesz rendszer egyben van, nem akadozik ha pl. meg akarok nyitni egy kepet, nagyon tetszik. Klassz a multitouch, a gesztus-vezerles. Eleg bena viszont, hogy alapvetoen kicsik a gombok, ill., hogy pl. a "vissza" gomb bal oldalon van felul, ezzel ide-oda kell nyulni a kijelzon. Viszont igy latva az aktualis IOS-t (nem akarok indulatokat gerjeszteni), nem ertem az iphone irrealisan magas arat, mert - szerintem, es szigoruan szubjektiv velemeny - a felsobb kategorias androidos cuccok siman hasznalhatobbak, mint pl. egy iphone. Ettol fuggetlenul az ipad mini egy remek es nagyon szeretnivalo eszkoz, akadasmentesen es jol hasznalhato. Androidnak illetve ios-nak is megvannak a maga elonyei. Talan ez a legjobb, egyszerre ket rendszert is hasznalni es mindketto elonyeit elvezni.

    Bocs, ha kicsit hosszura sikerult :B

Új hozzászólás Aktív témák