Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz k. #231 üzenetére

    Jó, de ha vegyük azt, egy diplomás pár, amit nyugodtan nevezhetünk középosztálynak, vesz egy közös családi eszközt, 140 ezerért egy iPadet, megosztva annak árát, használatát, és akár 4-5 évnyi használatra szánja, ami jó lesz: -délutáni, esti kényelmes netezésre
    - ha van, gyerekeknek kiránduláskor filmnézésre

    Egyszóval a teljes háztartási személyzet számára információforrásnak, mondjuk fejenként 70-70 ezer forintos kiadással, megfelezve annak árát, azt ne nevezzük már luxusnak. Egyszerűen még a legtöbb ember nem tud róla, vagy nem érdekli, de ha nagyon akarná, vagy átlátná annak koncepcióját, megvenné/megvehetné.

    De nem is akarom tovább lovagolni ezt a témát, mert tulajdonképpen teljesen off is a dolog, csak az idegesített fel, hogy ne én legyek már a hülye, mert egy 140 ezer ft-os iPadet nem tartok luxusnak, ha az 3-4 ember használatára oszlik meg. Ez a jövő, anyám azóta tud bármilyen gépet használni, mióta iPad-e van, egy 80 éves öregasszony is 1 nap alatt megtanulja a használatát. Ez értékrend, nem luxus kérdése. Egy falusi vénasszony azt mondaná, luxus megvenni egy tábla csokit, de az istentiszteleten odaadja a fél nyugdíját az egyháznak. Az a baj, hogy itt egyesek axiómaként jelentik ki, hogy mi luxus, mi nem, miközben 140 ezerből egy család nem tud a Balatonon eltölteni egy hetet. Nekem inkább az iPad kéne. Most akkor emiatt én már luxusosztályba tartozom? Hagyjuk már. :)

    i6 Silver

  • EmThor

    addikt

    válasz k. #231 üzenetére

    Nyilván van egy luxus szint, amit a társadalom legnagyobb részét kitevő átlag keresetűek annak tartanak (2 autó mondjuk, vagy nyaraló megléte).

    De egy iPad akkor sem ez a kategória, akármit is sugall a kinézete, és függetlenül az apple árpolitikájától.

    ON: nem rossz cucc, de hát ugye az android, óóó... :U

    Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

Új hozzászólás Aktív témák