Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feketeinci

    újonc

    válasz gege71.hu #45 üzenetére

    Nem értem mire gondolsz amikor azt írod emeletet mér.
    Valóban méri az emeletet ha felmegyek lépcsőn, de akkor is emelkedik az emeletek száma, ha olyan mozgást végzek amihez hajolgatni kell, vagy emelgetni (ne nagy súlyokra gondolj, én ékszertálcákat emelgetek naphosszat és fiókokat húzgálok ki).
    Van hogy 23 emeletet "teszek meg" úgy, hogy lépcsőre se tettem a lábam :)

    A kalóriaégetésbe beszámolja az alapégetést is (BMR), tehát a napi összesítésben a teljes kalóriaégetést látjuk. Aki egy kicsit is foglalkozik a témával érti miről beszélek.
    A kajákat sajnos nem lehet követni rajta, mert nagyon macerás lenne telefonon bepötyögni, egyszerűbb ha a kaját a Kalóriabázison követem, és oda vezetem át a sportok kalóriáit a Fitbitből.

    A sportnál is, és MINDIG ha látni akarjuk egy-egy mozgás egységnyi idő alatt elégetett kalóriáját, le kell vonni belőle a BMR ugyanakkora időszak alatti értékét!
    Én pl. alvás közben 15 percenként égetek 14-15kcalt (ez nem az alvajárás, ez a BMR), így nap közben ha megnézem hogy valamilyen mozgással mennyit égettem (pluszként) azt akkor látom ha levonom az alapégetésemet.

    Szerintem jó a Charge HR.

    A pillanatnyi pulzust akkor mutatja a telón, ha szinkronizáljuk vele, és be is kapcsoljuk ezt a funkciót, addig csak az átlag pulzust látjuk (ezt tapasztaltam).
    Ebből a minden nap mért átlagpulzusból azt is láttam, hogy éppen beteg vagyok, és az átlagpulzusom felment 72-ig! Ez egy téli vírus volt, ami kétszer is visszatért egymás után, és ezt a kütyü mutatta!
    Nyáron 57-58 átlagpulzusig érzem jól magam, télen 63-64-ig.

Új hozzászólás Aktív témák