Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Everman

    addikt

    válasz Rickazoid #34 üzenetére

    "A Google hogy fejleszt OS-t? 100-féle készülékre, amiket egy tucat gyártó készít."

    Téves.
    A Google általános rendszert készít, amit a gyártók illesztenek a saját hardverükhöz. Ha a HTC, vagy a Samsung képtelen normálisan a hardverhez optimalizálni a rendszert, az nem a Google hibája.

    "A csak telefonként használók tábora triviális"

    Ezt ugye viccnek szántad?
    A nem okos készülékek száma sokszorosa a smartphone-oknak.

    "Hogy az Android a következő WinMo, csak mert nincs minimum követelménye? "

    Ez tény. A hardveres és szoftveres fragmentáció nem éppen előmozdítója egy platformnak.

    "Viszont a 3.0-tól már az Androidot se lehet akármire felrakni, a követelmény a mostani csúcskategória lesz."

    Sajna visszakozott a Google, nem lesz megkövetelt hardver. A 3.0 is felmegy majd a normális vasra és a filléres kínai vacakra is. :(

    "Sokat írogattad a WinMo-t, az se úgy indult, hogy mindent tudott, amit akkoriban meg lehetett írni."

    Én speciel a WindowsCe 1.0-tól használtam MS rendszerű eszközöket, nem azért bukott meg a MS a WinMo-val, mert nem tudott eleget, hanem azért, mert csak egy szűk réteg számára volt használható. Az átlag vásárló nem akar registryt patchelni, főzött romokat próbálgatni és az alkalmazások után vadászni a neten. Készen akar egy jól működő eszközt és szoftvert kézbe kapni, amihez nem kell fórumokat olvasgatni, 50-100 oldalas kézikönyveket bújni és 3-4 havonta hard resetelni. Vajon melyik mai rendszerre ismersz még rá ebből?
    Egy szűkebb geek rétegnek a WinMo és az Android is maga a mennyország, de az átlag vásárló ha meg is veszi, vagy nem tud hosszú távon mit kezdeni vele (csak telefonál vele és az alapfunkciókat használja, mint egy "buta" telefonnál), vagy rövid úton túlad rajta.

    "Itt pedig a hardver gyártójának a dolga az optimalizáció, nem a Google-é."

    Látom te is kilyukadtál a lényegnél. A gyártó felelős a hibásan, lassan, lagolva működő készülékekért, nem a Google. Viszont a Google hibás azért, mert nem követel meg egy minőségi szintet, amit a gyártónak kutya kötelessége lenne betartani. Olcsó hardverre akarja felrakni? Ám legyen, de akkor tessék rendesen optimalizálni rá, hogy kifogástalanul működjön, ha nem sikerül, akkor kasza a gyártásnak.

    "Fejlesztésekre szorul, de a következő verziótól megvalósuló moduláris frissítés nagy lépés lesz."

    Részben komoly visszalépés lesz.
    Gondolj bele. Eddig ha a gyártó lelkiismeretes volt, akkor optimalizálta a rendszert és a frissítéseket is a hardverhez szabta. Innentől viszont központilag a Google-től jön majd apránként a frissítés, nem a gyártótól, még kevésbé lesz optimalizálva az adott vashoz.
    (Legalábbis idáig arról vólt szó, hogy ezt központilag akarják megoldani, hogy a gyártó ne tudja késleltetni a frissítéseket, de hogy mi fog megvalósulni ebből, az más kérdés.)

    "Ettől függetlenül nincs olyan, amit ne találnál meg"

    Sajna ez nem igaz. Rengeteg szoftver nincs még Androidra, rengeteg meg jóval gyengébb kivitelű, mint más rendszer alatt. Ennek okait fentebb már írtam, nem lehet egy mobil rendszer egyszerre teljesen nyitott és fejlesztő barát is. Amíg a rootoláshoz, hackeléshez szükséges alkalmazások a Markeből letölthetők, addig nem lesz túl komolyan véve ez a platform.

    "Említetted az iTunes-t. Winamp ismerős?"

    Leírtam, hogy mire használom az iTunes-t, a WinAMP erre nem alkalmas.

    "Végül pedig, ha a Nexus One, a Desire és a Galaxy S nem jött be neked és ebből levontad a következtetést, hogy az Android rövid távon halálra van ítélve, akkor maradj a sznobrendszernél"

    Két probléma van. Az egyik az, hogy senki nem állította azt, hogy rövid távon halálra van ítélve az Android. Jelenleg egy gyorsan fejlődő mobil rendszer, amiből bármi lehet. Csupán szerintem nem jó irányba fejlődik, a túl nyitott megoldások hosszabb távon sok problémát tudnak okozni, ami valóban az adott platform bukásához is vezethet.
    A másik probléma, hogy tipikus példája vagy az Android usereknek. Symibanről, vagy WinMo-ról érkezve megtapasztaltál egy jobb rendszert és elkönyvelted, hogy ez a No1., a régebbi rendszerek szarok, a konkurencia meg "sznobrendszer". Mindezt úgy, hogy max videón láttál ilyet, vagy a T-Mobilban 5 percig.
    Tudod én hónapokig használtam Androidot és a jövőben is fogok használni ilyen rendszerű készüléket (a következő a Nexus S lesz), de iOS-t is használok már egy ideje és elég pontos összehasonlítási alapom van felhasználói és mélyebb szinten is. Hidd el, a két rendszer nem azonos súlycsoport, az Androidnak még sokat kell fejlődnie (és a gyártóknak főleg).

    "nem kell az Androiddal foglalkozni, "

    Hidd el ugyanígy érdekel a WP7, a MeeGo és a WebOS is :D

Új hozzászólás Aktív témák