Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • silmatauki

    őstag

    válasz r3dsnake #20 üzenetére

    "Elkestek vele, az Apple-nel mar Swift kod van es nem ObjectivC."

    A Swifttel az új programozókat célozza az Apple, akik nem ismerik az Objective-C-t, és túl nagy energia/időbefektetés lenne megtanulniuk. Én (aki kenem-vágom az Objective-C-t) a saját iOS programjaimban csak akkor használok Swiftet, ha a használata sokkal-sokkal előnyösebb, mint az Objective-C-é. Ezt eddig csak és kizárólag C#-ból való közvetlen portolásnál tapasztaltam, azaz amikor C# source-ot portoltam iOS-en is futtaható source-szá, az ilyen portolás ui. sokkal egyszerűbb, mint Objective-C-re.

    Minden mást Objective-C-ben intézek, és fogok is, legalábbis ameddig az Apple nem teszi azt valamilyen módon elavulttá. (Nem hiszem, hogy ezt tennék, mert iszonyú munkába kerülne a fejlesztőknek a jelenlegi Objective-C-kódot portolni Swiftbe.)

    Amúgy meg igen nagy hátránya a Swiftnek, hogy iOS7 és afölött műxik csak, azaz az iPhone 3GS, az iPad1 és az iPod touch 3/4 nem képes futtatni a Swiftben (is) írt appokat. Ezért sem használom én, hacsak nem muszáj (lásd pl. a fenti C#-portolást).

Új hozzászólás Aktív témák