Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    Ha van Intel a tesztben az a baj, ha nincs az a baj, nem minthe szükség lenne rájuk ebben a cikkben. Ahogy én látom 10XXX desktop szériával egyszerűen nem éri meg foglalkozni annyira lemaradt az Intel. Még inteldrukker oldalakon sem azokat ajánlják, hanem a 9xxx -eket.
    De hogy ON legyek, én azt azt látom, hogy az AMD alakított a termékelőállítási folyamaton (a válogatási folyamat fejlesztésével), amellyel alig, de mérhetően jobb terméket tudnak előállítani, és hogy elkerüljék a negatív felhangot amit az Intel kapott azzal amikor pl. ugyanazzal típusjellel adtak ki más csíkszélességen készülő procikat és lett óriási kavarodás.
    Másrészről azokkal is egyetértek, akik szerint csak az állóvizet akarták felkavari. Új proci, új hír, de semmi komoly előrelépés (amit megjegyzem senki nem is várhatott ép ésszel ). Még egy pár évig lebegtetni kell az AMD nevét. Az új procik legalább nem közröhej tárgyai mint a 10900K.
    Az sem elhanyagolható hír, hogy a hűtők elhagyásával nő a profit a terméken, ami remélem minden AMD-s számára egytelművé teszi a jövőre nézve is, hogy az AMD nem szeretetszolgálat, bármennyire is annak tűnik az Intel kontrasztjában. Pedig, akárki akármivel is próbálja indokolni, a légkeverő elhagyása nem szép dolog. Ha valaki most egy XT-t vesz, akkor az generációt vált a géppel, X-ről pedig nyilván semmi értelme XT-re lépni. Persze lehet olyan hátsó gondolat, hogy ezzel próbálják a pórnépet az erősebb hűtés felé tolni. Jobb hűtés, jobb teljesítmény, XT máris mennyivel gyorsabb mint az X. Látszólag. Ha meg kissebb hűtést rak rá a delikvens, akkor meg lassabb? Nehéz elképzelni, hogy nem csak a profit növelés a lépés lényege.
    Lesznek itt még Ryzen 4XXX procik sajnálatos módon jó sok pénzért (mert azok itt lesznek karácsony előtt jó időben, ez nem kétség, és a bigNAVI-ra is komoly összeggel fogadnék), és jelek szerint AMD jó sokáig drága is marad. :O

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák