Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz Crytek #42 üzenetére

    "Szerintem inkább többen nem örülnek. Ahogy nézem ez legmaxabb esetben azoknak lehet jó választás akik éjjel nappal videókat vágnak és erre a célra fejlesztett progikat futtatnak."

    Szvsz otthoni gépen szerver/desktop virtualizációs megoldásokra is nagyon jó ez a CPU... pl, ha valaki tanul valamilyen szoftverfejlesztői dolgot vagy rendszergazdának tanul, vesz egy otthoni gépet sok RAM-al, amin egyébként játszik, netezik, levelezik, csetel, FB-zk-stb, de ezt a rendszert nem szennyezi össze mindenféle tanulós dologgal.

    Azaz csinál VirtualBox-al egy egy rendszer, amelyben lesz egy gépe amin pl fut egy NeatBean, + Oracle adatbázis szerver, meg egyebek, egy másik gépe amin VisualStudio 2015 + MS SQL szerverrel, vagy 3-4 MS Windows 2012R2 vagy 2016 szerver plusz egy két kliens, vagy Ubuntu/Debian/stb szerverek, amiken tud gyakorolni, úgy hogy ezeknek a szoftverei nem nyomják tele az alaprendszer windows registryjét, plusz a rendszerpartíciót sem tolják tele mindenféle telepített fileokkal.

    A VM-ek könnyen kezelhetőek és archiválhatóak egy külön vinyóra is...

    Én pl így használom a saját rendszerem. (nekem most AMD 1100-T -m van, 6 maggal, és érzem az előnyét a sok magnak... amint tehetem, váltok erre a 8mag 16 szálas rendszerre)

    [ Szerkesztve ]

  • Meridian

    senior tag

    Akinek a játék a fontosabb, azoknak ott lesz a $199-os áron a 1400X, mivel játékra 4mag/8szál bőven elegendő... sőt, ha úgy vesszük, a még olcsóbb a csupán szimpla 4 magos 1200X ($149) is elegendő lesz, mivel kevés játék használ 4 magnál többet, azaz a játékos tesztek semmivel sem lesznek rosszabbak, mint a mostani nehézsúlyú 1800X esetében... szvsz. De én inkább az 1400X-et választanám.

    Ezt a procit (1800X) a 16 szál tudásával együtt kell nézni, nem pedig azt, hogy 1-2 mag vagy 1-4 szálon mit tud nyújtani... ilyenkor a CPU 75%-a kihasználatlan (ez egyébként az Intel esetében is igaz).

  • Meridian

    senior tag

    Amúgy a többi CPU (1600X 1500, 1400 stb)-k mikor érkeznek?

    Továbbá, nem vagyok már képben, általában mennyi idő szokott eltelni a stepping-0 és a stepping-1 érkezése között?

Új hozzászólás Aktív témák