Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Jó lett a teszt, de ha már majd egy hónapot késtetek vele, akkor megvárhattátok volna a Win 10-et meg a csodadrivert. Én azthittem azért késik ennyit. Teljesen mindegy lett volna már az a pár nap/hét.

    Witcher 3 és BF4 illetve egy 970 elfért volna még szerintem. Illetve 1440p is talán, bár az már lehet felesleges kissé.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Kicsimix #71 üzenetére

    Igen de mikor? Pontos dátumot tudunk már?

    Amúgy szerintem az AOTS egy erősen async, sávszélre és lehet GCN-re kihegyezett játék. Szóval ne csodálkozzunk, hogyha a Hawaii és a Fiji porrá veri a mezőnyt. Arra számítok, hogy bizonyos kártyák harmadára/negyedére lesznek csak képesek, a DX11-es teljesítményükhöz képest (970/ 980/ R9 380... ) Holott az átlag DX12-es játék közel sem lesz ilyen mint ez. Azért kíváncsian várom mi lesz, de lehet ebből sem lehet túlzott következtetéseket levonni, mondjuk egy FPS-re nézve. Ez egy sokegységes stratégiai szimulátor, gondolom rengeteg compute-al.

    Az lenne igazi meglepetés, hogyha 970/980 simán vinné játszható FPS-el :)

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Abu85 #458 üzenetére

    Valójában a Maxwell2 32 pipelinet tud, ez azt jelenti , minthogy pl 32-bôl csak 10-et használna Nitrous?
    Illetve pl a pipeline-ok száma lineáris sávszéligény növekedést von maga után? 1 graf 2 compute milyen sávszéligénnyel rendelkezik? Vagy ez attól függ milyen adatról/grafikáról beszélünk async?

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz schwartz #551 üzenetére

    Meg lett írva, az a Star Swarm teszt már nem jelent semmit, mert egy elavult verzió Az igazi bench az AOTS lesz, de szerintem ez az egész csak extrém sok egységes/AI-s RTS esetleg RPG játékokra lesz érvényes eleinte. El is fogja pi...csázni a 970/980-at egy 290X erre számíthatunk... de ha majd kijön mellé egy Deus Ex mondjuk, az fog reális képed adni. Szerintem egy brutális async graf/compute RTS DX12-ben teljesen más terhelést ad, mint egy FPS mondjuk... de ezt majd a jövő megmondja.

    Amúgy a throttling vitát én nem értem... Már ki lett vesézve rendesen. DX12 alatt MINDEN kártya throttlingolni fog ha erős párhuzamos terhelést kapnak a részegységek. Ez így normális. NV és AMD esetében is így lehet hozni a megfelelő TDP-t, és még így is sokkal többet hoz ez a fajta extrém kihasználtság, mint DX11 alatt - ezt Abu is mondta. Nem tudom mondjuk tuningot ez hogyan befolyásolja, de DX12 alatt nem lesz fix órajel az tuti. Úgyhogy szerintem semmi gond nem lesz a VRM-ekkel. Illetve nem mindegyik kártyán vannak rosszak. Amelyik G1 bírja az 1560 MHz-et, meg kis fesz emelést is 24/7?

    Itteni tesztben is kimérhették volna a Fury throttlingját:
    http://www.anandtech.com/show/9390/the-amd-radeon-r9-fury-x-review/25
    + Tom's kép:

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz schwartz #667 üzenetére

    Ez már szerintem VS topic ami itt megy... ott kéne folytatnunk :)

    Amúgy csak azt nem értem, ha ennyire zavarnak az NV fiaskói, pl a 3.5 GB memó akkor mérnem cseréled le? Talán mégsem olyan rossz kártya? Jól megy a játékokban FHD-n? Igen. Halkan megy kis fogyasztással? Igen. Ha valami problémád is lehet vele, az az, hogy túl erős a Dell monitorod hozzá. Erre tényleg nem ajánlott cucc. Miért nem vettél egy Vapor-X-et? Azzal semmi gond nincs hűtés/hang terén. Egyedül annyi, hogy befűti a szobát nyáron, mint állat - ha nincs légkondid. Télen viszont kisebb a fűtésszámla :P Akkor nem kéne itt szenvedned krokodilkönnyekkel, hogy milyen szar az nV... és még DX12-re is milyen jól járnál. Vagy mégsem olyan rossz az a 970? AMD is csinál görénységeket, és elcseszett lépéseket, nv meg vadkapitalista. Engem nem is érdekel, mert a termékeik alapján ítélem meg őket, és az nv tulajok is. Pont pl a TX tulajok nem sírnak az árcédulán. Pont a 970 topicban azok nem sírnak a 3.5GB ramon, akiknek van ilyen kártyája.... és még sorolhatnám

    Fury-X rendesen túl van árazva és rengeteg ígéret van hozzá, amik csak szavak még. DX12, VR, stb... Aztán kitudja lehet ebből is egy 4 GB-os csipszeszacskó lesz árcédulára, ha kijönnek az új csíkszéles kártyák. Senki nem tudja a jövőt, csak ígéret mind... sejthető, hogy ezért nincs magyar Fury még. A 980 Ti pedig nem ígéret, hanem egy valós termék a realitásban.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz schwartz #671 üzenetére

    Hát ez ilyen. Mondjuk ez ellen úgy lehet védekezni, hogy nem húzom fel magam ami nem érint. Pl TX tulaj nem vagyok... és a 3.5 GB kehe se jött még ki nálam - ennek tudatában vettem meg... de másik oldalon is van azért sár, pl a 370-es Radeon. Sajnos nem egy kevésbé hozzáértő akart már venni, mikor lebeszéltük, hogy bizony lassabb lesz mint a 270X és technológiailag egy tripla rebrand Freesync nélkül. Ilyen NV-nél is volt persze... Majd ha a Maxwellt kinyírják a Pascal miatt akkor hőbörgök :D de addigra már nem lesz meg (utódnak én is Fury Prot tervezem majd ha olcsóbb lesz) + szerintem DX12 alatt nem lehetséges ilyen utólagos központi butítás. Nagyobb a veszélye, hogy a hebehurgya játékfejlesztők fognak rász.rni inkább "driver" szinten... de ez szerintem a régebbi GCN-eket is veszélyeztetheti.

    (Na ez off téma már nagyon.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák