Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • traz75

    tag

    válasz djculture #26 üzenetére

    Azért ennyire szerencsére talán még nem szar a helyzet. Öcsém gépében a mai napig egy FX4100 mellett egy HD 6850-es "tombol" és igaz csak 1680*1050ben tolja vele, a mai napig teljesen jól el van vele (és nem feltétlen minimumon tolja). Csak egy-két olyan progi élvezhetetlen rajta mint pl a rendkívül jól megírt Mafia3, ami olyan sok embernek csal örömkönnyeket a szemébe az értékelések szerint...
    Nekem egy FX 8320-E mellett egy 7950-es van a gépemben (jó, mondjuk egy igen jól sikerült OC verzió ami simán megy 1100 Mhzen feszemelés nélkül így kiröhög néhány erősebb kártyát is), és JELENLEG az égadta világon semmi nem okozott még problémát, 30-40 fps alá nem nagyon esik normálisan megírt progi, pedig általában high beállításokkal tolom, 1920*1080-ban.

    Persze ha valaki ahhoz szokott hogy 60+ fps a minimum annak kínszenvedés, de a hozzám hasonló 40+os emberkéket akik annó 386-osra váltottak C64-ről, általában nemigen zavarja a 25-30 FPS sem, csak legalább az legyen meg. :)

    Egyébként tetszett a teszt, éppen gondolkodtam rajta hogy karácsonyra lecserélem az öcsém kártyáját egy 7870re, és azon filóztam hogy nem volna-e túlságosan overpower a procihoz. A teszt megmutatta hogy valószínűleg nem, bár a tesztben szereplő gyengébb proci is kb 2* olyan gyors mint a kis buldózer. :D
    Persze eredetileg azon gondolkodtam hogy megkapja az én kártyámat és magamnak veszek valami komolyabbat, de nem minden a teljesítmény, az árat is kell nézni... 7870est 20-25 között szinte bármikor lehet venni használtan, egy új GTX meg 3* annyiba kerül, használtan meg nincs. :)

    Egy kis pontosítás a cikkel kapcsolatban, a 6xxx kártyák azért kerültek a legacy csoportba, mert nem GCN-es kártyák, ergo nem tudnak hozzá direct-x 12 támogatást biztosítani - ami a jövőben már alapnak számít majd valószínűleg, legalábbis az AMD reményei szerint biztosan. Ugyanígy Nvidia oldalon sincsen DX12 támogatás csak a Fermi utáni kártyákra, pedig annó "kis csúszással" ígérték Fermire is aztán semmi nem lett belőle. Én spéci emiatt is cseréltem le a GTX 580-amat a HD 7950re, szerencsére pont jókor.
    Egyszóval a támogatás hiányát a régi kártyákra szerintem nem lehet az AMD szemére vetni, legalábbis ez esetben.

    Szart nem veszek, nem adok el. :) ui : minőségi trágya eladó :D

Új hozzászólás Aktív témák