Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz beyruth82 #7 üzenetére

    +1

    de jó készülék lesz. biztos agyonver mindent androidos vonalon.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz WinstonWolf #39 üzenetére

    Szólj, ha kipróbáltad! ;]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz buvartacsko #52 üzenetére

    mert egy ilyen screenshot nem mond semmit.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz <Lacy85> #55 üzenetére

    itt van nálam egy bivaly üzemidős (ám más szempontból hulladék, így megy is a háztól) Redmi Note 4. Megtolom egy picit wifi hotspotként használattal, és közben használva is olyan szépen letérdel max 4 óra bekapcsolt kijelzővel, hogy öröm nézni, aztán lebegtethetem, hogy mekkora egy szar az akksi, pedig mindenki ódákat zeng róla. Ez a másik végletre volt példa, hogy hogyan lehet szándékosan vagy csak csak véletlen manipulálni az eredményt. Ezért nem is szoktam adni az userek véleményére, a gsmarena nagyon szépen kiméri melyik készülék mennyit tud üzemidőben azonos körülmények között. Csak az a mérvadó számomra, mert évek óta építik az adatbázist azonos körülményekkel mérve. Nagyon szép eredményeket hoz az s8+ az oldal mérései szerint is, de becsült 10 órád az nálam kb. 5 lenne, mert a Note 4 szokott hozni 7 órákat, az s8+ pedig picit gyengébb üzemidőben.

    [link]
    [link]

    Na ezért csalóka. btw pont ezért megy az értetlenkedés minden topikban, hogy valakinek 8-10 óra sot van egy adott készülékkel, van akinek meg csak 4, biztos beragadt valami háttérben, vagy hibás az akksi. Közben nem, csak szimplán máshogy használják az emberek. A te telefonod ahogy mondtam, nálam kb 5-6 óra sot-ot tudna. Ami persze szép eredmény még mindig, csak arra világítottam rá, hogy a screenshot semmit nem ér, semmi értelme nincs, semmit nem igazol. Most Mate 9-et próbálok majd ki, a topikjában van pl. nagyon szép példa, hogy kell viszonyítani és screesnhot sem kell hozzá: [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz joey04 #56 üzenetére

    lejárt a szerkesztési idő: Az egyiknek látod 4 óra felett van a sot és van még 62%, a másiknak összesen tud éppen 6 órát. Még sincs gond egyik készülékkel sem, mégis mekkora vita lehetett volna ha egy kérdésre, hogy mennyit bír az akksi valaki benyom egy 6 órás sot-ról készült screenshotot, a másik meg egyből cáfol, hogy ő ma már 4 óránál jár, és még van 62% az akksiban.

    Ezért vannak frissítések után is teljesen eltérő tapasztalatok minden készüléknél, mert van aki csak bebeszéli magának, van akinek valóban több, mert olyan dolgokat optimalizáltak ami az ő felhasználási szokásaival jobban megmutatkozik, és a másik irányban is elképzelhető eltérés, lehet tényleg van egy bug a frissítésben ami miatt valami jobban szívja az akksit, de ha azt a valamit (mondjuk videónézés) valaki ne, vagy csak keveset használja, akkor azt fogja tapasztalni, hogy nem romlott az üzemidő, aki meg nagyrészt yt videókat néz, káromkodni fog, hogy feleannyit sem bír a készülék... stb stb.
    Ezért értelmetlen egyéni véleményre hallgatni, pláne komolyabb részletek nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Ricardo #59 üzenetére

    Értem én, hogy budget kategória, de vagy a snap 625 ilyen gyenge, vagy a xiaomi cseszett el valamit, de lassú, akadozik, a kijelző sem egy csoda, a folyamatos újratöltögetés pedig feltette az i-re a pontot. Próbáltam lockolni a fontos appokat, fejlesztői beállításokban a memóriaoptimalizálást kikapcsolni, vagy low-ra tenni, egyik sem segített, miui optimalizációt is javasolták kikapcsolni, de az sem segített, a biztonság, valamint az akku használatnál is mindent a megadottak szerint állítottam be és ali-alig lett javulás. Vagyis érdekes, mert ha az app nyitogatós tesztet csinálom, akkor nekem is csak 10 app után lövi ki a böngészőt így már kb, de ha böngészek mondjuk csak 2 tabon, egyiken mondjuk olvasgatok teszteket egy adott készülékről, a másikon meg aprón keresek eladót, akkor utána ha átlépnék más alkalmazásba, már tölt is újra. Persze olcsó, de elvileg az volt benne a jó, hogy snap 625 meg 3 gb ram 50k, máshol ez 100 körül van, ha nem több. De akkor már inkább fizetek 67-et, kollégám most vett volt valahol akció egy A szériás Samsung ennyiért, nem tudom melyik, meg hogy milyen vas van benne, de gyengébb, mint a 625, mégis gördülékenyebb volt, szebb kijelzője volt (nem azért mert amoled, hanem mert a Note 4 hiába ips, azok között elég gyengusz, hamar átfordulnak a színek), kevesebb újratöltés volt, jobb anyaghasználattal. Igaz az akcióban 67k, a xiaomi meg erősebb vassal 50k, csak utóbbinál azt éreztem, hogy "igen, ha nagyon muszáj lenne tudnék vele élni, de folyamatosan bosszant", míg a samunál azt éreztem, hogy nyilván mindenben gyengébb mint egy 3x annyiba kerülő készülék, de nem szisszentem fel minden egyes chrome-ba visszalépésnél, hogy "de hát nézd megint újratölti!"

    Egy hatalmas pozitívuma volt, az üzemidő, az nagyon fog hiányozni, de az üzemidő nem minden.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák