Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz freeknight #1 üzenetére

    kapsz egy nagy +1 -et, kiérdemelted.

    de szeretnék most a jövőbe látni valahogy, csak legalább egy pillanat erejéig, vajon mi fog történni. lesz-e ebből tényleg valami hát...eléggé rossz

  • Vladi

    nagyúr

    válasz freeknight #1 üzenetére

    "Fontos dolgok maradtak ki a listáról, ráadásul naivan feltételezi, hogy lesz csapvíz és elektromos áram."

    Kicsit túlszaladtatok már itt fantáziával. :DDD Vagy túl sok posztapok filmet néztek. Vagy túl keveset.
    Egyébként néha mintha már várnánk a következő világégést, hogy reseteljük a civilizációt. :F

    "z elektromos szivattyúkkal vigyázzatok, ha nincs áram, a kútból se fogsz tudni vételezni vizet."

    Hát dehogynem. Lecsatlakoztatot ról a szivattyút és.... emelgeted fel - le - fel - le... rejszmesterek előnyben. :DDD

    "Elektromos sütő/főzőlap kb ócskavas lesz egy pandémia esetén,"
    Hogy mivan? Paksot szerinted csak úgy lekapcsolják a főkapcsolójával? :F

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • válasz freeknight #1 üzenetére

    Hm...teljesen igazt kell adjak neked, mert ezt érzem én is, amit leírtál! Jól tetted, hogy így rá tudtál készülni. Az én asszonyom is pont olyan, mit a leírtakban. Csak a pénzt nézi. Mondtam is neki én is, hogy ha menekülni kell akkor miattuk fogok meghalni, mert ő nem tud futni az anyjától, mert bevárja, én meg ugye őket várom, és ezért én is velük halok :D

    (#6) muszurkefal:

    "Minap Index főcím: újabb 2 halálos áldozat. Az egyik 88, a másik meg talán 84 éves volt.
    Mint minden vírus, ez is elsősorban a gyengébb immunrendszerűekre veszélyes, idősek, gyerekek, betegek. Legalábbis a halálesetek közülük kerülnek ki többségében szerintem."

    Ez így igaz! DE! Én még nem szeretném elveszíteni a drága kis mamámat és a papámat, egy hülye vírus miatt, amikor még élhetnének pár évet. Úgy látszik neked nincs idős szeretted.

    "Vuhan esetében is tudni kellene a terület átlagos halálozási adatait viszonyítási alapnak."

    Bizony, hogy kéne tudni. De ehelyett mit hallasz Dél Koreáról is, meg Olaszból is? Hogy már meg is haltak az első betegek! Azok pedig nem a betegség első fél napján halnak meg. Minden ország takargatja a fertőzötteket, különösen most Irán és Kína! És ezért lett baj. Ja, és jobb félni és megelőzni, mint megijedni!

    Nem beszélve a gazdasági helyzetről: le fog állni minden! Munka, termelés, stb.

    ""A vírusok terjedési képességét az úgynevezett reprodukciós indexük alapján határozzuk meg. Az esetek halmozódása és szóródása alapján kiszámolták a koronavírus reprodukciós indexét is, 2,6-ra jött ki, vagyis egy fertőzött átlagosan 2,6 fogékony embernek adja tovább a kórt. Könnyebb elképzelni, hogy ez mit jelent, ha tudjuk, hogy az influenzavírus reprodukciós indexe 1,8-1,9 körül van, a nagyon fertőző kanyaróé viszont 20. Ennek a koronavírus a közelében sem jár." Qubit"

    Ha nem fog mutálódni! És, tegnap mondták, hogy egy kínai a rokonától 34 nap után kapta el, mással nem érintkezett!

    [ Szerkesztve ]

    https://gamergep.hu/

  • Stylerr

    addikt

    válasz freeknight #1 üzenetére

    Hu, azért ez elég sötét így. Mármint úgy tűnik, hogy te konkrétan a legrosszabbra készültél fel. Szerintem azért nem lesz ennyire drámai a helyzet.

  • cskamacska

    addikt

    válasz freeknight #1 üzenetére

    "Lehet paranoidnak titulálni"

    Preppingnek hívják, és egy hobbi. :)
    r/preppers

    Nálunk nem nagyon elterjedt, mert Magyarországon legdurvább megrázkódtatás ami érhet, az egy 4 órás áramszünet, vagy hogy egy-egy útszakasz járhatatlanná válik akármi miatt és +20 kilométert kerülni kell. :) Amerikában, ahol a szélsőséges időjárás pár évente a komplett környéket eltüntetheti házastól-mindenestől, sokkal nagyobb tábora van.

    Így készülj a háborúra blog

    Az hogy a világvégét váró dilisek is beleesnek a csoportba, az már a műfajjal jár. :))

    Amúgy az MRE (katonai / katasztrófavédelmis konzerv kaja) kóstolgatás is egyfajta mellékága ennek.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • válasz freeknight #1 üzenetére

    A probléma csupán annyi, hogy:
    1: vírusról van szó, fél év, és lecseng.
    2: a szokásos, évente megrendezésre kerülő influenza partyban többen halnak meg mint ebben fognak összesen.
    3: autóbalesetben is többen halnak meg egy évben mint ebben fognak összesen
    4: banális dolog, de épületekben a lépcsők miatt többen veszítik életüket, mint ebben összesen fogják.

    Ez a koronavírus most felkapott dolog, az éves influenza pedig tervszerűen jön, az miatt nem pánikol senki.
    Erre a közösségi média még rá is játszik, sztori, lájk, és nézettséggyűjtésre tök jó.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Egon

    nagyúr

    válasz freeknight #1 üzenetére

    Nem olvastam végig a topicot, de az alapvető probléma a gondolkodásotokban az, hogy még mindig túl optimista, és nincs felkészülve arra, hogy mi van akkor, ha rosszabb is lesz mint a karantén: mi van ha nem tudják fenntartani a közrendet, és elindulnak a fosztogatások?
    Ajánlott irodalom a Zombi túlélő kézikönyv (nem röhög!): az alapgondolat nyilván fasság, de maga a hatásmechanizmus simán elképzelhető a koronavírussal is, és pl. elég jó gondolat az is, hogy milyen fertőzöttségi fokig jó stratégia a bezárkózunk és meghúzzuk magunkat, és hol van az a pont, amikor menekülni kell...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • medica

    senior tag

    válasz freeknight #1 üzenetére

    Ha ez mind bejönne inkább fegyvert szerezz. Az influenza 0,1%-ban halálos, ez a típusa a koronának jelenleg 3,4%-ra jön ki de nem megbízhatóak az adatok.

    Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

  • andor80

    senior tag

    válasz freeknight #1 üzenetére

    "Én erre a bevásárlásra már a vuhani karantén kihirdetésének másnapján sort kerítettem, nevezettek paranoidnak, de eddig úgy tűnik igazam volt"

    Miben volt igazad?
    ....

    [ Szerkesztve ]

    Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

Aktív témák