Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • válasz freeknight #1 üzenetére

    A probléma csupán annyi, hogy:
    1: vírusról van szó, fél év, és lecseng.
    2: a szokásos, évente megrendezésre kerülő influenza partyban többen halnak meg mint ebben fognak összesen.
    3: autóbalesetben is többen halnak meg egy évben mint ebben fognak összesen
    4: banális dolog, de épületekben a lépcsők miatt többen veszítik életüket, mint ebben összesen fogják.

    Ez a koronavírus most felkapott dolog, az éves influenza pedig tervszerűen jön, az miatt nem pánikol senki.
    Erre a közösségi média még rá is játszik, sztori, lájk, és nézettséggyűjtésre tök jó.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz t72killer #51 üzenetére

    Yup, a kínaiak hülyék voltak. Mert amikor a dokisrác mondta, hogy gáz van, akkor leszarták. Több mint egy hónapig hagyták szabadon terjedni a cuccot ha már itt tarunk, utána pedig egy jórészt kontraproduktív karanténba zártak sok(tíz)millió embert.
    Most meg sz.pnak.

    Teljesen felesleges szorozgatni, mert a sima influenzának nem tudni a cfr-jét, avagy halálozási rátáját. Ott sem főként a vírusba, hanem a legyengült immunba halsz bele amit más kórokozók kihasználnak. Meg szerintem ennél is ez a helyzet.

    Egyenlőre úgy néz ki, hogy kb 2-3%-os ez a mutató a covid19-nél kínában... Ehhez hozzávehetjük azt, hogy sokan nem mentek dokihoz, etc. Hozzátenném, hogy a halálesetek 80%-a a hatvan évnél idősebbekből kerül ki, kb pont mint a sima, éves influenzánál.

    Továbbra is tartom, hogy túl van lihegve a dolog, de nem azt jelenti, hogy nem kell tenni semmit ellene... ember :) de nem is ez fogja elhozni a "világvégét".
    Arról már gondoskodott az emberiség, és az kb olyan lesz, mint a sima megfázáshoz képest a fekete himlő (szerk: egy kis anthrax-cseresznyével a tetején)

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz t72killer #54 üzenetére

    nézd csak:
    [link]
    de ezt meg kb fél órája találtam :)
    [link]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz freeknight #64 üzenetére

    Arany drága hipohonder barátom.
    Had kérdezzem meg tőled, hogy tulajdonképpen mitől félsz?
    Mezei influenzánál azért nem látsz hazmat suitban lófráló embereket, mert az hagyományosan minden évben jön. Ott is minden egyes évben kicsit másabb a cucc! Csak egy kicsit, de másabb. Olyankor miért nem félsz? (amúgy minden influenzát elemeznek a laborokban, és ott abban mozognak :) )
    Ellenben minden évben rendszeresen bezárják a kórházakat amikor jön, az nem tűnt még fel?
    Most nincs bezárva egy sem. Ha így nézzük, akkor a mezei influenza ugyanúgy, ha nem még inkább veszélyesebb, nemde?

    El volt mondva, de leírom ismét:
    Azért vannak karantén alá helyezve részek, mert:
    1: Egy bizonyos víruscsaládon belüli új mutáció része ez, ami törzset bár ismernek, de ennek az újnak a tulajdonságait még nem. Ez nem azt jelenti, hogy most kispistike átalakult terminátorrá és szétbassza az emberiséget, mert ez viszont biológiailag nem lehetséges.
    2: Ha viszont szabadon hagyják terjedni, akkor meg a népek sipákolnának, mert a népek mindig sipákolni akarnak valamiért, ahogy Te is teszed most. Kurvajó dolgotok van, a civilizáció a seggetek alá tol mindent, ezért a triviális dolgokból csináltok elefántot, vagy kékbálnát, hogy legyen mitől rettegni. Ez pszichológia. Aztán lehet posztolni, meg lájkokat gyűjteni, ezt már leírtam.
    3: Ha hagynák terjedni, és esetlegesen a szabályrendszer rosszabbik végén van a vírus (azaz, mondjuk ha a törzs 0.5 és 3 százalék halálozás között mozog, ez meg pont 3-as), azt politikailag és szakmailag nehéz lenne megmagyarázni, ráadásul komoly gazdasági kiesés, és a közbizalom erőteljes csökkenéséhez vezetne (fűtené ezt a lásd: kettes pont vége). No, nem a politika irányába, mert abban szerintem épeszű ember nem bízik, hanem mondjuk a járványügy, az orvosok, stb felé, és pont ilyenkor, amikor a sok (lásd kettes pont) agyhalott oltásellenes barom sikeresen ássa, és egyre jobban ássa alá a közbizalmat az orvostudomány irányába, akkor ez szakmailag nem megengedhető. Maradjunk annyiban, hogy nem (csak) hülyék ülnek a who tetején (sem).

    Had kérdezzek meg tőled pár dolgot.
    Napsugárzástól nem félsz? Csak azért kérdezem, mert az uv előszeretettel barmolja szét a dns láncot (is), és ez okozhat bőr, és ebből egyéb áttétes sejtburjánzást (aka: rák)
    Élelmiszerekben maradt vegyianyag-maradványoktól sem félsz? Csak azért, mert az emberiség eddig kb 110-120 ezer féle vegyi anyagot hozott létre, ezeknek az emberi szervezetre gyakorolt hatása 98-99%ban ismeretlen, és ami igazán bajos, hogy ezek sose járnak egyedül, viszont kombinált hatásuk a szervezetre egyik esetben sem ismeretes.
    Bútorok vannak a lakásodban? Nagy részük ragasztós ám, ami még évekig párolog kifele... ágyneműk egy része égést megakadályozó anyaggal kezelt, és lehet, hogy napi x órán át abban fetrengsz, és szívod be akár tüdőn, akár bőrön keresztül... folyékony szappannal mosol kezet? Tusfürdő? Csak azért kérdezem, mert a bőröd elég sok mindent képes felszívni, és fel is szív :) ami pedig megy a véráramba...
    Városban laksz? Ha igen, akkor a gépjárművek által gyártott koromtól sem félsz? Csak azért, mert a korom rendelkezik méretéhez mérten a legnagyobb felülettel, rengeteg cuki szénhidrogén-maradvány elfér rajta, és az újabb autók koromszemcséje olyan kicsi, hogy nem a mi általunk látott fizika, hanem a kvantumfizika szabályai szerint mozognak (azaz lehet ugyanabban az időszeletben egyszerre két helyen). Simán, kérdés nélkül átteleportálódhatnak a sejtfalon, és mivel totál random a történés, elképzelés sincs arról, hogy miként szimuláljuk ezt, arról meg pláne nincs, hogy az emberi szervezetben ez miként fog hatni.
    Nade nem folytatom, pedig lehetne jó sokáig.

    Maradjunk annyiban, hogy rettegésed teljes mértékben érthető, de értelmetlen.
    Nincsenek gyíkemberek (ha mégis olvassa, akkor elnézést kérek, nem kell jogvédőkhöz fordulni), a Föld sem lapos, az orvosközösség sem hülye.
    Ahogy a tudósközösség sem.
    Épp ezért a klímaváltozástól sokkal jobban kellene félned, már csak azért is, mert Lombardia (É.Olasz) tavaly megfertőződött egy 3 éves kislány maláriával, úgy, hogy soha el nem hagyta a tágabb értelemben vett környezetét/tartományát.
    A melegedés miatt például jönnek felfele a lepkeszúnyogok is, amik (bár még Magyarországon nincs ismert eset), de egy tökjópofa cuccot terjesztenek, röptét nem hallod, csípését nem érzed, se közben, sem utána. A cucc viszont csak évek múlva jelentkezik :) Ja, nekem napokba került kiderítenem ezt, miután nem tudtam, hogy miakurvaaanyja repked a fürdőben hetek óta, és hiába ütöm le, másnap megint újak vannak... aztán kiderült ami kiderült. (balaton mellett lakom)
    Stb stb stb.

    Szóval hidd el, hogy ez a vírus-aggódás egy szenzációhajhász dolog, ami bár nem azt jelenti, hogy nem kell ellene tenni semmit, de túlaggódni sem szabad, mert ez is olyan kb mint "erősebb" influenza.
    És pont.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz t72killer #93 üzenetére

    lol
    oké Bélám.
    küldjek neked pecsételt-aláírt receptet vényköteles nyugatóra innen, a virológiai intézetből, vagy van otthon? mert ha van, akkor gyorsan vegyél be két bogyónyit (többet ne), ugyanis a magas vérnyomás, és szapora pulzus esetlegesen szívrohamot, stroke-ot is okozhat.
    ezeknek pedig sokkal nagyobb a haláleseti kockázata mint a covid19-nek.
    ha szédülés, gyengeség, verejtékezést tapasztalsz magadon jelenleg, akkor tárcsázd a 104-et.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz t72killer #212 üzenetére

    mélyfagyasztáskor megdöglik :)

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz pergabb #225 üzenetére

    Pont ezen röhögök két napja.
    Egy valamivel erősebb influenzán így rágódnak a népek, sírnak, rínak, zombivá alakulástól rettegnek.
    Mi a f.szom lenne, ha nem egy influenza kaliberű dolog, hanem bubópestis vagy fekete himlő lenne a téma tárgya?
    Azonnal öngyilkosságot követnének el?
    Nem akarom elbagatelizálni a problémát, de kezeljük már helyén a dolgot.

    Ez egy koronavírus... bár nem tudom mitől korona de oké. Lehetne golflabda is. Vagy Drosera-vírus... ez sokkal jobban illene rá ha már az alakja után kapta a nevét... Na mindegy.
    Ugyanez a fajta szar miatt leszel náthás, mégsem pánikol senki... vagy influenzás.
    Rosszul valamint lázas leszel tőle, már ha egyáltalán jelentkeznek tünetek...
    Oszt' kb ennyi. 100 gyengébb immunrendszerű, vagy eleve legyengült szervezetű emberből 1 belehal a szövődményekbe. Esetleg 2. Ezért van látogatási tilalom influenza-járványkor.
    Se a bubópestist, se a fekete himlőt nem szeretném ecsetelni, mert nem vicces.

    Komolyan mondom nem tudom mi lenne itt, ha egy Carrington esemény következne be két-három hét múlva Európában.
    Mondjuk lehet nem is lenne baj, pár hét net nélküliség szelektálná a paranoidok egy részét, nekem meg nyugtom lenne abban az időszakban.

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz samujózsi #231 üzenetére

    Azt én tudom, csak semmi nincs benne ami miatt koronának, vagy koronásnak nézne ki.
    Ellenben a harmatfű, alias drosera ezerszer jobban hasonlít rá.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz t72killer #230 üzenetére

    Tüdőpestisnél 95%, marburg vírusnál 90, anthraxnál 60. Kivéve a plumonárist (légzőszervit), mert az korán felismerve is 50, amúgy meg 95+. Ezért küldték levélben, hogy amikor kinyitod, akkor beszívd.

    Ellenben a koronavírusnál 2.
    Se.
    És sok a tünetmentes...
    Szóval ne pánikoljál.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz t72killer #233 üzenetére

    Ez meg a harmatfű.
    Na?

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz t72killer #236 üzenetére

    Há' én egy sztálinnak, brezsnyevnek, maocetungnak, kádárnak nem örülnék...
    Ellenben Csukás visszajöhetne :( kedvesvezérünket oda adnám érte...

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz viharhozo #240 üzenetére

    Negyvenszerese sose volt konszenzus tárgya, a hússzorosa is csak akkor lenne, ha a sima influenzának 0.1% lenne, de nem annyi...
    Az becsapós, mert például én még sose voltam a háziorvosomnál influenzával.
    És nem azért mert nem kaptam el, hanem mert nem éreztem szükségét (az elmúlt tizensok évben háromszor sikerült). Tehát én effektíve már rontom a halálozási arányt azzal, hogy egyszer sem regisztráltak betegként.
    És gondolom ezzel nem vagyok egyedül... nem fogok elmenni orvoshoz csak azért, hogy megtudjam azt, amit amúgy is tudok. Esetleg a rendelőben elkapnék mást is mellé...
    Szóval az az 0.1-0.2% is túlzó adat, mert az orvoshoz fordulók összesített számából számolható csak...
    Ezt a 4 százalékot nem tudom honnan veszitek, mert hitelesítve is 2.1%, de ezt mindig az aktuális adat fölé lövik be érthető okokból, ráadásul biztosan vannak olyanok mint én akik nem mentek dokihoz, vannak tünetmentesek, stb stb stb.
    Innentől kezdve ez a húsz-negyvenszeres mortalitási ráta állításotok meg is dőlt.
    Rossz esetben három-ötszörös, de a tíz már (nagyon) valószínűtlen.
    Pontosan ezért mondtam, hogy ez egy picivel combosabb influenza.
    De ha nekem nem hiszel, akkor talán egy phd-s virológus által ellenőrzött videónak elhiszed.
    [link]
    Pacsi

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz t72killer #253 üzenetére

    Mert az előttem írók hozzászólásira válaszoltam.
    Ők 20-40szeresről beszéltek.
    Nem 10szeresről.
    És ott a hsz-ben a lényeg, hogy még az a 2.1% is megszokásból túlzó adat.
    Olvass, és értelmezz.

    De majd a belelátók a végén összegzik, azt eloszthatjuk majd kettővel hárommal, és akkor jóeséllyel a valós adatok környékén leszünk.
    Én 0.6%-ot mondok most, hogy annyi lesz a hivatalos.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz Rive #263 üzenetére

    Kórházba az elkülönítés végett kerülnek. Hogy ne fertőzzön tovább, mert abban azért ténylegesen jobban teljesít... őőő... whatever.
    Egy esetlegesen kialakuló világjárvány elkerülése a cél. Ezért vannak a karanténzónák. Ezért van a "para", amit a média felnagyít, hogy mindenki őket nézze, mert közben reklámot ad el, amiből meg pénze van. (nézd csak meg a kamuhíres oldalakat ugye)
    És mielőtt azt hinnéd, hogy azért a nagy hajcihő, hogy téged megvédjenek... hát nem.
    Mondhatjuk gazdaságvédelmi-akciótervnek ;) Mert ez mondjuk a magyarral ellentétben tényleg az.
    Nézd csak meg mi van kínában. Leálltak a gyárak, ez pedig már kezd begyűrűzni Európába is.
    Ha most itt is hagynák elterjedni, azt a hazai pálya miatt a média még jobban felfújná, aztán lenne olyan nagy füstje, hogy na. A sok "befektető" miatt bezuhannának a tőzsdék (jut eszembe, hamarosan érdemes beszállót keresni), ez pedig sokfelé eszkalálódna... ésatöbbi, ésatöbbi.

    És ebben az a vicces, hogy közben ezermásik problémával kvázi senki sem foglalkozik.
    Az alkoholizmusba csak Magyarországon évente egy kisvárosnyi ember hal meg, mellé még ott van a dohányzás, a mozgásszegény életforma, stb stb stb. Ezekkel az elmúlt tíz évben összesen nem foglalkoztak annyit mint ezzel a típusú koronavírussal az elmúlt egy hétben.
    Érzed a tragikomédiát ebben?

    Ezért mondtam amit mondtam.
    Úgy érzed, hogy lónak nincsen háta? Kezdem én is ezt gondolni.
    Azt pedig továbbra is tartom, hogy tavasz közepére-végére lecseng az egész, és ősszel már a szar idő miatt fog siránkozni mindenki, meg a nyári, szokatlanul erős kánikulában odavaszett termés miatti áremelkedés következtében...

    Vagy jön a szupervírus, és megöl mindenkit ;]

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz pergabb #269 üzenetére

    Nézd.
    A félelem érhető. Új dolog, bedobta a média.
    Félelmetesen hangzik, lehet tőle rettegni, meg fontos dolgokról figyelmet elvonni...
    De közben tucatnyi/százféle baci tenyészik egy egészséges emberben is, meg olyan ember nem létezik akiben nincs galadféreg.
    Közben azt nem értik meg, hogy az élet maga a mikrobiológián alapszik.
    A mindenkiben ott lévő coli baci segít lebontani az állati fehérjéket, és közben k2 vitamint ad.
    De ezt elmondod valakinek, akkor sírva könyörög az életéért, mert a coli-ról annyit tud, hogy "megesziahúst". A probléma az, amikor az egyensúly megbomlik, de ez már másik történet.

    Mondom... helyén kell kezelni az egészet.
    Én nem azt mondom, hogy röhögni kell rajta, mert nyílván nem.
    De ez az általánossá váló hisztéria, és rettegés...
    Ezért mondtam, hogy a lépcsők miatt több ember fog meghalni idén, mint ez miatt összesen.
    Ezért mondtam, hogy autóbalesetben jóval többen fognak meghalni mint ez miatt összesen.
    Munkahelyi balesetben dettó.
    Hogy legyne mihez viszonyítani, mert ez közel sem az, mintha a mittudomén... aerosolizálódna a Yersinia pestis, vagy az ebola, netán a marburg.




    Aztán lehet, hogy nem lesz igazam, ésminditthalunk.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz Remus389 #267 üzenetére

    Csak lelkes amatőr ;)
    De ezt ne mond el senkinek, mert végképp pánikba esnek, és ha az öngyi helyett lefutnak a bótba' ami miatt nekem nem marad sör meg csoki az aldiban, akkor rampage lesz... :DDD

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz Rive #273 üzenetére

    Találd ki miért van a karantén.
    Nem csak a kórházban, hanem területre/városra/megyére.

    Azt pedig ember meg nem mondja neked, hogy egy évente visszatérő influenzánál százalékosan mi a kórházba kerülők aránya (ezt már írtam saját példából), ebből mennyi az ami az influenza miatti szövődmény miatt, vagy amiről nem is tudják, hogy az miatt alakult ki, csak szarul van az illető, és kórházba viszik, ahonnan meg hazazavarják egy marék rubofennel. Vagy aspirinnel. Vagy gumicukorral mert szimulált... suli miatt, meló miatt, akármi miatt.
    "influenzaszerű megbetegedések" ugye.

    (#275) t72killer
    Két hete hoztam spanyolktól 5 kartonnal, meg hozzá 120 doboz san miguelt, és 120 doboz pirosat, meg némi kirin iciban-t :D csak sajnos gyorsan fogy a készlet :D

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • válasz Rive #277 üzenetére

    Ha te mondod akkor biztos jobban tudod, szóval legyen úgy.
    További kellemes rettegést.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Aktív témák