Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • adlersson

    aktív tag

    válasz májkimiki #31 üzenetére

    Példád mutatja, hogy a szerzőnek valahol igaza volt a nyelvvel kapcsolatban. ;]

    毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

  • cskamacska

    addikt

    válasz májkimiki #35 üzenetére

    szégyelld :P

    Agyturbina: A "hazafias nevelés" egyik kényelmetlen mellékhatása, hogy a hatalomnak csak időnként meg kell ráznia a lobogót, az emberek egy része extázisba esik, elönti őket az összetartozás tudat, és máris elfeledkezik még a lámpavasért kiáltó sérelmeiről is. :o
    Hogy most mi van, az még hagyján, de a Rákosi véresszájú internacionalizmusa után erős eleme volt a kádári konszolidációnak a patikamérlegen kimért, de érezhető nacionalizmus. Persze Trianon tabu volt, hű román és szlovák elvtársainkat nem lehetett megszólni (ott meg pont a sovinizmus és a magyar utálat volt a hatalom eszköze), így inkább szabadságharcoltunk a Labanczok, és az elnyomó imperialista-lusta Nyugat ellen igaz Kurucz módra. :K

    És lám, nem kellett 30 év, és megint szabadságot harczolunk az elnyomó imperialisták ellen. :(

    baluka: Akkor ez így megy, hogy ha Algieba általában depizik, akkor száni, de végül leszarjuk, ha viszont szájára meri venni a Mária országát, akkor lefogni való közveszélyes futóbolond? alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

    Algieba: Nincs teljesen igazad. 2000 környékén, mikor még a régiót vezettük minden szempontból, akkor simán megvolt a lehetősége hogy önerőből felzárkózzunk a sógórékhoz, mindenféle buta nemzetvesztés nélkül is. Aztán hogy mégis visszasüppedtünk a kádári dagonyába (és jobb esetben nem jön vissza Rákosi-Csau párosból még valaki :( ), hát, IJ.

    De ez NEM jelenti azt hogy nem lehet még jobb (pl a vezetőség egy szibériai dácsában köt ki, úgy mint elődeik), azt meg pláne nem jelenti hogy akármivel jobban jártunk volna megszállt tartományként.

    A rendszerváltásban való csalódottság (amit effektíve te is levágsz a posztban :U ) épp az egyik súlyos oka amiért az emberek elfogadják, de legalább eltűrik az ország Szovjet Közép-Ázsiába való elhurcoltatását. Minden mindegy alapon, bő megalkuvással. Pedig ennek nem kell így lennie! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • #90088192

    törölt tag

    válasz májkimiki #56 üzenetére

    Van egy maximális megengedett hossz, csak azért olyan amilyen. Te igen ékes bizonyítéka vagy annak ami ellen szót emeltem. ;]

  • Gargouille

    őstag

    válasz májkimiki #55 üzenetére

    "Legyél büszke a két füledre!"

    Miért?

    "Rajtam kívűl még több millióan meg büszkék a magyarságukra."

    Tényleg nem bántásból mondom, de tudod leginkább azok szoktak fenemód büszkék lenni erre, akik mögött nincs semmi más, amire valóban büszkének lehetne lenni. A valós érdem és a büszkeség - megfigyelésem szerint - fordított arányban áll egymással. Én szeretem a hazámat, de nem tudok "büszkének lenni a magyarságomra", hiszen nem az én érdemem, ha úgy tetszik nem tettem érte semmit, ide születtem. Egyáltalán nem bánom, de úgy sem érzem, hogy ettől én most bármivel is több lennék mint egy másik ember.

    "Legyél büszke önmagadra, legyél büszke az egódra. Nyílván mindazt amit elértél csak is egyedül tetted, nem kellett hozzá egy közösség, egy család, egy nemzet."

    Azt gondolom, hogy jobb helyen élhetnénk, ha a nagy ego és büszkeség helyett inkább néha egy kis alázatot és önismeretet próbálnánk tanulni / gyakorolni. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Aktív témák