Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    Sarkosan fogalmazol de értem mit akarsz mondani. Sajnos sok igazság van benne, ahogy Agyturbina kolléga is fogalmazott, a társadalmunk sok tekintetben közelebb áll egy balkáni "pöcegödörhöz", mint felvilágosult nemzethez.

    Engem is zavar ez az álszent melldöngetés. Tudod van az a vicc, hogy a pokolban minden nemzet üstje mellett ott áll egy őr, csak a magyarokét nem őrzi senki, mikor megkérdik miért nincs ott őr, akkor azt mondja az ördög, hogy azt nem kell őrizni, ha egyik ki akarna mászni a többi úgyis azonnal visszahúzza. :)

    Ezt a "büszkeségének lenni a magyarságra" dolgot sem tudom értelmezni egyébként. Büszkének arra az eredményre lehet lenni amit saját erejéből, eszéből, ügyességéből elér az ember. Az, hogy valaki magyarnak születik az nem egy "eredmény", hanem puszta véletlen, amiben nulla "teljesítmény" van. Nem saját érdem. Mikor ezt mondogatja valaki, akkor az kb ugyanolyan értelmetlen mintha valaki arra lenne "büszke", hogy két füle van.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz májkimiki #55 üzenetére

    "Legyél büszke a két füledre!"

    Miért?

    "Rajtam kívűl még több millióan meg büszkék a magyarságukra."

    Tényleg nem bántásból mondom, de tudod leginkább azok szoktak fenemód büszkék lenni erre, akik mögött nincs semmi más, amire valóban büszkének lehetne lenni. A valós érdem és a büszkeség - megfigyelésem szerint - fordított arányban áll egymással. Én szeretem a hazámat, de nem tudok "büszkének lenni a magyarságomra", hiszen nem az én érdemem, ha úgy tetszik nem tettem érte semmit, ide születtem. Egyáltalán nem bánom, de úgy sem érzem, hogy ettől én most bármivel is több lennék mint egy másik ember.

    "Legyél büszke önmagadra, legyél büszke az egódra. Nyílván mindazt amit elértél csak is egyedül tetted, nem kellett hozzá egy közösség, egy család, egy nemzet."

    Azt gondolom, hogy jobb helyen élhetnénk, ha a nagy ego és büszkeség helyett inkább néha egy kis alázatot és önismeretet próbálnánk tanulni / gyakorolni. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz refrigerator #64 üzenetére

    Igen, ezt én is "nagyon szeretem" mikor valaki más akarja előírni megmondani nekem, hogy ki vagyok. :D

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Eastman #78 üzenetére

    Erre egy generáció állt fel. :D

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz 8th #97 üzenetére

    Nem akarom hasonlítgatni magunkat más nemzetekhez, de valahogy olyan országban szeretnék élni, ahol nincs okom tolvajnak, g*cinek nevezni a miniszterelnököt, meg ahol például megáll az autós ha lelépek a zebrára, meg ilyenek...

    Ez, amiről írsz igazából nem a szabadság, és nem is igaz. Ha például olyasmiről írsz nyilvánosan, ami kellemetlen épp a politikának, akkor hirtelen "nyomoz a rendőrség", meg véletlenül épp "feltűnsz a NAV-nak is", vagy ha újságíró vagy, akkor hirtelen "szerződést bont veled" a munkáltatód, vagy "nem nyersz több tendert", vagy véletlenül épp "megtalál pár kopasz focihuligán" stb. A különbség csak annyi, hogy itt nálunk gyáván, sunyi módon csinálják ezt. Itt nem nyíltan érted jön a rendőr, itt úgy csinálnak mintha semmi közük nem lenne hozzá, miközben...szóval ez maximum látszatszabadság.

    [ Szerkesztve ]

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Eastman #101 üzenetére

    "Ugyan nem a gyalogátkelőhely a legnagyobb probléma, de ha már; 85-90%-ban megállnak előttem és viszont."

    Én még ennél is megengedőbb vagyok, ha már legalább a többség megáll... :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #123 üzenetére

    Tudod ezzel az a baj, hogy engem például hidegen hagy az, hogy máshol mi van. Én ide születtem és szeretnék itt élni. Egyáltalán nem boldogít, hogy van ahol még rosszabb, ahogy ez sem izgat, hogy van ahol jobb. Az foglalkoztat ami itt van.

    Ez az "összehasonlítósdi" sehová nem vezet véleményem szerint, meg aki akar az úgyis elmegy aztán szerencsét próbál. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Aktív témák