Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z0d1AK

    veterán

    válasz VanABBLE #5 üzenetére

    Jó felhasználási terület kell?
    Mikor a Metroban dolgoztam, láttam, hogy a területi képviselők PDA-kon, illetve 701-es eeepc-ken dolgoznak.

    A PDA kicsi nekik, helyette kapták a netbookot. Az meg jelentősen rosszabb. Nekik egy 7"-os tablet kiváló volna.

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

  • helixP

    nagyúr

    válasz VanABBLE #5 üzenetére

    Nekem nincs ilyen, de el tudom képzelni a létjogosultságát. Nem tudom, milyen telefonod van, de amíg nem lett érintőképernyős "okos" telefonom, nem hittem volna, hogy mennyivel kényelmesebb az élet. Ez pedig sok dologra sokkal alkalmasabb.

    - Nem kell minden szir-szarért (e-mail, facebook, blogok, hírportálok) bekapcsolni a számítógépet, ágyban, evés közben cipelheted magaddal.
    - Fotókat egy társaságban sokkal egyszerűbben mutatsz meg, mint számítógépen (t.i: körbe lehet ülni)
    - Az utazás közbeni használatról hadd ne kelljen értekeznem, ez szerintem marhára egyértelmű
    - Tárgyalásokon, bemutatókon, (nyilván nem több tíz ember előtt) ahova nem jut kivetítő kitűnő prezentációs kütyü
    - Gyerekeknek vannak rá készségfejlesztő programok, amiket jobban tudnak használni egy ekkora kijelzőn (el lehet vinni utazásra, vendégségbe, orvosi rendelőbe, ha agyerek nyűgös, hadd nyúzza)
    - Könyvolvasás, több giga könyv akárhol, akármikor

    Folytassam...? :)

    [ Szerkesztve ]

  • nord_

    veterán

    válasz VanABBLE #5 üzenetére

    (iPad-em van.)
    - Ha csak egy-két percre meg akarok nézni egy weboldalt, nem kell bekapcsolni az 500W-os tápos PC-t, nem kell várni semennyit se a rendszer felállására.
    - Ha otthonról dolgozom, nem a saját helyemen vagyok, nem kell PC közelben lennem, automatikusan megkapom a céges/magán emaileket; mellékleteket el lehet menteni, beleírni, javítani (pl. word). Fektetett állásban két kézzel lehet rajta gépelni, nálam már a három-négy ujjas gépelési "technika" a szűk keresztmetszet. :D
    - AppStore jó dolog, tényleg szinte nncs olyan, amire ne lenne alkalmazás.
    - Ha reggel, a szokásos idő előtt ébredek fel, nyugodtan bekapcsolhatom, a zasszony nem ébred fel rá, mivel teljesen hangtalan (aztán lehet könyveket olvasni, közben zenét hallgatni, vagy akár ezt a fórumot olvasni. :) )
    - Fotóalbum, családi videók, könyvek, zenék, minden egy helyen van, ráadásul nagyon jó minőségben. Elmegyünk egy hosszú hétvégére, rokonlátogatásra, nyugodtan tudok olvasgatni, vagy rokonoknak megmutatni kiváló minőségben és kellemes méretben a legutóbbi kirándulás képeit, videóit.
    - RSS-t rengeteget használom: két-három óránként ránézek, a cikkeket pár perc alatt átfutom, akár reggeli közben. Nem vagyok az íróasztalhoz kötve, ráadásul a majd' 10 órás használati idő miatt sincs az a bosszantó tulajdonság mint pl. laptopnál, hogy ha egy átlagos napi használat után este elfelejtem feltölteni, sanszos, hogy másnap már napközben lemerül...

    Mióta ezt használom, nagyságrendekkel kevesebbet megy az itthoni PC. Már csak akkor kapcsolom be, amikor nagyon szükséges (pl. szinkronizálás, fotószerkesztés).

  • z0d1AK

    veterán

    válasz VanABBLE #9 üzenetére

    40-50 ezer forint között mérik. Kb ennyi, de inkább drágább ma egy netbook. Mivel excel táblát kezelni lehet vele, mailt nézni lehet, így teljes egészében megfelel erre a célra végül is.

    (#13) Napfénysüti: ujjal nem a legjobb, gépelés közben gyakran észlel másik betűt. Ceruzával már jobb.

    [ Szerkesztve ]

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Új hozzászólás Aktív témák