Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zzolika

    aktív tag

    válasz hallador #23 üzenetére

    Ha már ennyire támadsz, akkor legalább pontosan tedd. 1978-ban jelent meg az első x86-os proci. Ez nem volt 50 éve.
    Eleinte valóban nem volt Amd fejlesztés, a procijaik 1:1-ben Intel klónok voltak. 486DX2-80-as Amd procim volt, mert olcsóbb volt mint az Intel DX2-66-osa. Intelből nem is volt gyorsabb. (Végülis ezt is lehet fejlesztésnek nevezni, mert gyorsabb volt mint a konkurencia.)
    Aztán jött az Athlon64 az integrált memóriavezérlővel, 64 bites utasításkészlettel. Az X2 a valódi 2 maggal. Ez azért lekörözte az akkori Intel procikat. A core2-es szériával tudta csak visszavenni az első helyet az Intel. És nem voltak aranyárban, az első X2-3800-as procim sem került 2x annyiba, mint egy hasonló egymagos. A Duron/Celeron, Barthon/P4 is kifejezetten jobb ár/teljesítmény arányú volt. Az alaplap is olcsóbb volt mint az Intelhez.
    Az Amd APU-khoz hasonló integrált grafikai teljesítményű Intel megoldás még a mai napig nem született meg. Nem véletlen, hogy mindkét konzolban az Amd-t használják.
    Az utóbbi években az Intel nem nagyon jött ki új fejlesztésekkel. Szóval az 50 éves vezető szerep azért elég erős csúsztatás...
    A PR jelölés meg pont azért jött az Athlon-XP sorozattól kezdve, mert úgy adták meg hogy kb mekkora órajelű P4-nek felel meg a teljesítménye.
    Az élmúlt pát évtizedekben mégis az Intel ötleteit vette alapul. Ezzel mire is gondolsz konkrétan? A sok beépített sebezhetőségre, vagy az új generációs procit +10% sebességgel eladjuk +50% áron?
    Miért égne le a proci, ha gyenge a táp? Ha nem bír annyit leadni, ami a procinak kell, max a táp éghet le (ha nincs védelme). Gyenge táptól a proci kevesebb áramot kap, tehát lassabban tud csak menni, ettől csak hűvösebb lesz. A netes videókon látható leveszem a hűtőbordát és elfüstöl a proci, azért nem kifejezetten életszerű... Lehet jobb volt az Inteles procik hővédelme, de volt hogy az Amd-men megállt a venti, sípolt az alaplap, lekapcsolt, és nem füstölt el.
    Tudom, ez már eretnekség, de a 20+ éves 400 W-os Codegen tápon is köszöni szépen, jól működik még, elvan az i5-ös configgal is.
    Nem is tudom milyen tokozásra állt át az AMD, ja igen arra amit az Intel 10 éve alkalmaz. Nem is tudom melyik gyártó variálja, kb 2 évente, majdnem minden új procinál a foglalatot, hogy vegyél új alaplapot is. Az AM2-3-4, azért több proci generációt is kiszolgált.
    Mielőtt azt írnád, nem vagyok AMD fan. A feladattól is függ hogy melyik proci a jobb. Munkára Intelt vettem, mert a progi amit használok nagyrészt 1 szálat használ, max 2-t néha. Ebben jobb volt a 6500-ös mint az akkori Amd (most nem tudom hogy van). Az első két zen kedvező árazása után úgy elszálltak az árral, hogy most is inkább Intelt vennék normál felhasználásra. Nem érdekel hány nm, hány mhz, hány szál. Amire kell azt tudja, és minél olcsóbban :)
    Persze a 32/64 magos prociknál biztos jobb az Amd, de ez nem az átlag felhasználók piaca.

Új hozzászólás Aktív témák