Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt501

    nagyúr

    Arról nem is beszélve (ismerőssel megtörtént) mikor egy ilyennel 20-30-as tempóval belegyógyul a kocsi oldalába, na onnan tuti a mentő viszi el rosszabb esetben a hullaszálíró.
    Ismerős kocsijában a vezető oldali ajtót ki kellett cserélni, mert olyan mértékben károsodott, aki meg beledurrant pár hétre rá a kórházban hunyt el, mert olyan tüdő és mellkassérülést kapott.
    Ismerősnek a kára megtérült, de az esetet elég nehezen dolgozta fel, az illető rokonait is nagyon megviselte, mert a baleset előtt pár nappal kapta az illető ajándékba.

    [ Szerkesztve ]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz #16820480 #48 üzenetére

    Na majd mikor ilyen traktor után kell vánszorogni.
    [1 000 lóerős traktor hasított végig egy repülőtéren]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz gusthy #63 üzenetére

    Alapvető probléma, hogy kerékpárok és egyéb közlekedési eszközök esetén nincs KRESZ oktatás, pedig már általános iskolai szinten be kellett volna már rég venni az oktatásba a túltolt vallási és testnevelés képzések kárára, mert ezzel sokkal nagyobb hasznot hajthatnának a társadalom részére, pláne úgy hogy az oktatás némileg csökkentené a balesetek számát.
    Én még általános iskolában kaptam KRESZ oktatást amit azóta be szüntettek, pedig igen hasznos volt.
    Rendszerváltás óta CSAK ígérgetések történtek azzal kapcsolatban, hogy a KRESZ oktatás bekerül a tantervbe, ez azóta sem történt meg az okait nem tudom, de hogy óriási károkat okoz a halogatása az biztos.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz zsolt501 #64 üzenetére

    Ami még hozzátartozik, hogy maguk a szülők sem törik azon magukat, hogy gyereküket a szabályos közlekedésre és a KRESZ szabályok betartására neveljék.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz sfdrakex #66 üzenetére

    Sajnos 1 kezemen meg tudom azokat a szülőket számolni akik a gyereknek úgy engedik a városi biciklizést, hogy előtte ki is oktatják a KRESZ-böl, hidd el nekem hogy NEM az az általános hogy a szülő kioktatja a gyereket, és jó példával jár a gyerek előtt, és sajnos a klinikák nagy része tudna hosszan erről nyilatkozni mikor nyáron vagy iskolakezdéskor milyen mértékben ugrik meg a balesetek száma, de ha van rendőr vagy mentős ismerősöd az is tudna hosszan mesélni az ilyen esetekről, én CSAK egy klinikai informatikus voltam aki sajnos igen sokat látott az épületen belül is... nekem nem kell ez ügyben magyarázkodni nem egy esetet láttam személyesen is, és többször volt ez miatt álmatlan éjszakám, pedig nem voltam érintett a balesetben csak szemtanú.

    Szóval aki nekem azzal jön, hogy ő kioktatta a gyereket az kicsit gondolkozzon el a kijelentésén, mert nem hiszem, hogy szakszerű oktatásban részesült az a gyerek, és rendesen számon is kéri időről időre, mert sajnos a tudás meg tud kopni, pláne mikor többen vannak és meg akarják egymásnak mutatni, hogy ők milyen vagányak és mit is tudnak.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz MrPetya19 #68 üzenetére

    Igen és az ismerőseid mikor és hány évesen szerezték a jogosítványukat?
    A szabályos és biztonságos közlekedés elsajátítását minél korábban akár már óvodás oktatásba is meg lehetne indiáni, hogy minél mélyebben bevésődjön.

    Sajnos mint írtad te is, sok balesetet a szülő tudatlansága és figyelmetlensége okoz.

    A holttér nagyon problémás dolog, és ezt nem egyszerű kivédeni mert senkitől nem várható el, hogy pontosan tudja melyik járműnek hol is van a holttere, figyelemfelhívó kampányok ez ügyben léteznek, de ez olyan, hogy egyszer elolvassa az illető, de 1-2 napon vagy órán belül már nem is emlékszik erre.
    Erre leginkább a gépjármű vezetőnek kell felkészülnie, erre sokféle megoldás létezik, de egyik sem ad 100%-os biztonságot és védelmet a balesetek elkerülésére.
    Több kamiont láttam már, hogy a holtteret bekamerázzák ezzel csökkentve azt a területet amit a kamion vezető a tükörből se látna.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz sfdrakex #69 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy az utóbbi időben nem mutat javuló tendenciát a közlekedés ismerete a fiatalok körében, de sajnos nem csak a fiatalok de az idősebb korosztálynál sem.
    Amúgy mit is nevezünk normális közlekedésnek olyan illető esetén aki a közlekedési táblákat sem ismeri?
    Milyen jó is az mikor az egyirányú utcába a forgalommal szembe behajt a biciklis, vagy a kereszteződésnél szét sem néz, de sorolhatnám hosszan a problémákat.

    A legcsúnyább eset amit személyesen láttam, pont egy kereszteződésnél történt, mikor a biciklis kihajtott a sóderszálíró kamion elé, és az már nem tudott megállni, és áthajtott rajta, ott a kamionos mikor meglátta a biciklist el is ájult a látványtól az utána jövő kamionos takarta le a biciklist egy pokróccal mert olyan csúnya látvány volt, máig bennem él a látvány, pedig már 20 éve volt.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz gusthy #73 üzenetére

    Pláne mikor a kölök a piros lámpán áthalad, és mikor megkérdeztük tőle, hogy nem e kellett volna megállnia ott az volt a válasz vigyorogva, hogy piros lámpás negyednek gondolta... na ott kellett volna a vigyort letörölni az arcáról...
    Sajnos autósok közt is nagy a szórás, ilyen olyan vezető, ilyen olyan tudással és gyakorlattal, azok tán a legveszélyesebbek, akik már több éve vezetnek és elhiszik magukról, hogy ők már mindent tudnak, és ők tökéletesen vezetnek.
    De azok is veszélyesek akik kialvatlanul álmosan fáradtan ülnek a volán mögé, és ezt még alkohollal vagy droggal fokozzák, sajnos ilyenek is vannak (biciklisek és motorosok közt is), de ez már a bűncselekmény kategória.

    Van egy ismerős aki nagy mellel szajkózta, hogy ő már több százezer kilometer vezetett balesetmentesen, aztán az egyik nap szól, hogy baj van, az egyik kereszteződésnél nem adta meg a teherautónak az elsőbbséget, és a teherautó elvitte a kocsi elejét (gazdasági totálkár) lett a vége, szerencsére személyi sérülés nélkül, azóta mélyen hallgat a balesetmentes vezetésével kapcsolatban.
    Volt már olyan autós ismerősöm aki mellé soha többet nem ülök be, mert szó szerint ahogy vezetett halál félelmem volt.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Új hozzászólás Aktív témák