Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz Giovan! #13 üzenetére

    Nem kell egyiket sem szeretni, de kár álszenteskedni az Epic Store-ral kapcsolatban, másrészt védeni az Apple ökoszisztéma érdekes szabályzatát a content providerekkel és a felhasználókkal szemben kissé nevetséges. Előbb az xCloud, most ez... Ráférne az Apple-re, hogy a nyakára másszon pár felügyeleti szerv (ráadásul egyre nagyobb trash, amit nyújtanak - de ez már csak preferencia)

    A Creative Assembly-nek hatalmas gratuláció ezért. Reggelre megvolt a 6 millió letöltés/aktiváció, és ez minden résztvevő számára óriási dolog. Ismerve a részleteket, jól tették, hogy megegyeztek az Epic-kel, és hogy konzekvens volt a marketingjük. Aki meg valamiféle elvi alapon távol tartja magát ettől, annak kívánok további kitartást, egy év múlva is játék lesz...

  • floatr

    veterán

    válasz Giovan! #16 üzenetére

    Tisztában vagyok vele, és most a google-nek sincsen igaza. Ők itt még csak részben sem eladók, bár nagyon szeretnének pénzt látni az évtized legnagyobb bizniszéből. Egyszerűen arról van szó, hogy az Epic dúskál a zsetonban éppen a fortnite miatt, és a két cég szeretné megfejni egy elég erős húzással. A probléma viszont ott van, hogy ezen az alapon a böngészőben megnyitott oldalakon keresztüli fizetésekért is kapkodhatnának: befizeted a díjnetes számládat - puff 30% megy az apple-nek. Ugyanezt eljátszották a Spotify-al és a Netflix-el is. Fejlesztőként drukkolok az Epicnek, hogy sikerüljön elérni végre velük szemben valamit, mert katasztrofális az egész store emiatt, és baromira gáz lenne, ha a google is rákapna erre.

  • floatr

    veterán

    válasz Giovan! #19 üzenetére

    Az Apple és a Google elvárása az, hogy a platformon mindennemű pénz csakis az ő fizetési megoldásukon keresztül folyhat át. Nyilván ezért a fizetési megoldásért kérhetnek pénzt, mint ahogy a Paypal, a kártyaszolgáltatók és a bankok is, bár 30% kissé vaskos jutalék egy pénzügyi tranzakcióért - olyan harmadik világbeli maffia szintet üti meg. Na most ha egy ekkora platformon ilyen előírást tesznek, az nem csak szerintem gáz. Az xCloudos húzásuk viszont egyenesen röhejes. Nem sajnálom egyiküket sem, viszont az Epic itt most azon az oldalon áll, ami sokak érdekét képviseli az Apple-el szemben.

    De kissé elmásztunk a topictól... Szerintem nyugodtan tehetsz magadnak egy kis szívességet, hogy beaktiválsz egy igazán jó játékot náluk ingyen. Jót tesz a steamnek is a konkurencia, azóta fejlesztenek megint

  • Norb79

    őstag

    válasz Giovan! #23 üzenetére

    Volt régebben egy West Wing című sorozat, annak az egyik részében az AIDS gyógyszerekről volt szó, hogy miért olyan drága, amikor 10 cent előállítani, és akkor mondta a gyógyszergyár képviselője, hogy a második darabot valóban 10 cent volt előállítani, de az elsőt 4 mrd dollár.
    Szóval ez a 30% nem tudjuk sok vagy kevés e tekintve, hogy kiépíteni és azóta működtetni is nekik kell az infrastruktúrát. Ha annyira nem tetszik a policy lehet külön ökoszisztémát csinálni, mint ahogy PC-n is a 30% miatt vonultak ki a steamről, és ezért van most itt nekünk a cikk témáját adó total war is, mert a külön ökoszisztéma (saját pc-s store) felépítése pénzbe kerül. Igenis van értéke annak, hogy az app storeon keresztül elér 1mrd felhasználót, akikből sok veszi a 10 dolláros virtuális pénz csomagot, és az ember ezt vagy hajlandó megfizetni vagy nem. PC-n megfizetik, mert lám itt az új store, az ingyenes első napos játékkal. Lássuk saját mobilos ökoszisztémát építenek e. Guglin is csak bementek a storeba, pedig ott kezdetek óta lehet külön telepíteni, de akkor mégsem értek el minden játékost úgy, és többet elérnek, ha csak egy klick a storeból a fortnite? Akkor van értéke a storenak vagy nincs? Ha van, akkor miért is akarnak érte nulla forintot fizetni?

  • floatr

    veterán

    válasz Giovan! #23 üzenetére

    Próbáltam kideríteni, hogy milyen okai lehettek ennek a vélekedésnek, és a fellelhető irományok arra utalnak mind, hogy valakik be akarták mószerolni őket biztonsági problémákra hivatkozva. Egy ideje 1 millió dolláros fejpénz van kiírva arra, ha bárki bármiféle terhelő bizonyítékot tud felmutatni ezzel kapcsolatosan. Még senki nem jelentkezett érte...

    Lehet nem szeretni az exkluzivitást, de ez a szerződés tényleg jó a fejlesztőnek.

    (#24) Norb79
    A store lehetőséget ad arra, hogy ingyen publikálj alkalmazást. Pont. Emellett kötelezővé teszi a saját fizetési megoldás használatát alkalmazáson belüli vásárlásra. Ez gáz. Ha az elérhetőség értéket jelent, akkor kérjenek pénzt a store-beli megjelenésért, ne lehessen ingyen publikálni.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Giovan! #27 üzenetére

    Itt egy kicsit részletesen elemzik, milyen problémák keringtek a launcherrel kapcsolatban

    (#28) Norb79
    Szerintem meg, ha egy szerződésben leírják azt, hogy ingyen publikálhatsz, akkor az ingyen kéne h legyen. De tényleg leszállok a témáról, mert szétoffoljuk a topicot.

  • Z10N

    veterán

    válasz Giovan! #23 üzenetére

    "nem bízom az Epic áruházában"
    Itt most etikara gondolsz vagy biztosnsagra a kinai reszesedes miatt?

    Ui: A Valorant-rol hallottam ilyet.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Giovan! #18 üzenetére

    A nyersanyag érdekes és jónak is tűnik, de maga a játék a rajfilmszerű és végtelenül lebutított csatáival már nem annyira. Én már ingyen is töröltem 4 óra played után az egészet :N

    #19 hiába a fortnite sikere, ha a rengeteg full mobilos szar sokszor legalább annyi, vagy sokkal több pénzt hoz a konyhára. Angry birds, Candy Crush meg ilyenek.

    Mert ez a probléma csak PC portoknál létezik. Persze, ha a Visa ~3%-a helyett 6%-ot kérnének az jó lenne mindenkinek. De inkább bukik 10%-nyi 30%-ot, mint 100%-nyi 24%-ot. Az echte mobilosoknak meg nincs más választásuk, a full analfabéta én kicsi pónim playerek nem fognak launchereket letöltogetni innen-onnan.

    [ Szerkesztve ]

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

Új hozzászólás Aktív témák