Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    Nem "utáljuk" Ázsiát - legalábbis nem jobban, mint bármelyik másik nyugati nemzet, szerintem épp hogy egyre több a japanofil - sőt, újabban sinofil ember idehaza. Egyszerűen csak szar a mintád - ha a Facebook és a netes kommentek reprezentatívak lennének, akkor azt is feltételezhetnénk, hogy minden magyar legalább 7 tudományterülethez ért behatóan, állandóan menő helyekre utazgatunk és ebben az országban már senkinek nem kell dolgoznia, hisz özv. Lakatosné Tóth Etelka (kitalált személy) is ráér egész nap macskás képeket posztolni az üzenőfalára.
    Te magad tetted a megállapítást, hogy ez egy clickbait cikk - na de vajon tényleg az átlagembereket vonzza be a clickbait? Szerintem nem - csak a társadalom "alját", akik országtól függetlenül ilyen sztereotip bölcsességeket löknének az USA-tól kezdve Svédországon át Ausztriáig.

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz adlersson #7 üzenetére

    A minta olyan reprezentatív, homogén tömeg, amiből helyes következtetéseket lehetne levonni a teljes egészre, s szerintem ez a feltétel jelen esetben hibás. Az átlagember - aki középen van - a valóságban nem létezik, csak hozzá elég közel eső egyedek találhatóak. Te sem vagy átlagember meg én sem, ha a kettőnket összeadjuk és elosztjuk kettővel, az lehet már átlagember kettőnk sokaságára. Viszont a Facebookról nem bizonyítható, hogy olyan embereket tömörítene, akik átlaga közel áll a szélesebb magyar társadalom átlagemberéhez - a clickbait cikkek alatti Facebook kommentelőkről meg pláne nem. Ez pont olyan elvi hiba, mint azoké a doktoranduszoké, akik azt próbálták bebizonyítani, hogy a Facebook Németországban gyűlölethullámot idéz elő, mert a bevándorlók elleni támadások és a bevándorló-ellenes Facebook posztok időben egybeestek.
    Az "alja" azt jelenti, hogy a kérdéskörben fontosabb előrejelző tényezők (IQ, jövedelem, végzettség - amit akarsz) ezen csoport esetén jóval alacsonyabbak, mint az átlagé. Mondjuk ők az alsó 10%. Lehet, hogy ez is sztereotípia, de én mindenesetre élnék azzal, hogy a Facebookon butaságokat hozzászólókból nem lehet a magyarokra/svédekre/osztrákokra megállapításokat tenni. Ebből legfeljebb azt a következtetést lehet levonni, hogy a Facebookon aktívak gyakran írnak butaságokat - de ebben talán nem sok újdonság van, csak eddig "hangos kisebbség" néven volt ismert ez a jelenség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák