Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bunfi

    őstag

    válasz updog #34 üzenetére

    Elolvastad és megértetted az egész kommentet vagy gondoltad csak szimplán rásütöd a szánalmas jelzőt?

    Lopás? Hányadik reklámmentesítő előfizetés után fogod úgy érezni, hogy ez már annyira nem fer? Mert valahol itt a probléma, a sokáig ingyen adott szolgáltatásért már nem lehet pénzt kérni, akkor inkább a reklámmentességért fogunk? Nem nyújtunk valamit, adunk, szolgáltatunk, hanem ha fizetsz, nem kergetünk őrületbe? De meddig lesz az a pénz elég nekik? Mert a TV sem úgy indult, hogy megvetted az eszközt, kifizetted az áramot és a kábelszolgáltatás előfizetési díját, hogy megnyerd a jogot arra, hogy a műsoridő 20%-át reklámok töltsék ki...

    Nagyon jól megy az agymosás, a Youtube miután ingyen beetetett mindenkit és ott örült magának, hogy milyen elképesztő mértékben szívja el a nézőket a hagyományos tv csatornáktól hirtelen úgy gondolta, hogy azért mert tárhelyet és szerverkapacitást biztosít joga van az elkészült tartalom által generált bevétel 55%-át zsebre rakni (ha a videó nem monetizált, akkor meg a 100%-át...), miközben szinte átláthatatlan szabályozással és nagyságrendileg nulla támogatást nyújtva "segíti" a tartalomkésztőket. Az olyan apróságok, mint a CP-botrány, csatornák eltűnése, tiltott szavak listája, a kuráció hiánya (egy algoritmus nem kuráció) és az itt-ott felsejlő cenzúra és politikai elfogultság szóra sem érdemes.

    Mellesleg tényleg én vagyok az olcsójános, a tolvaj, hogy tiltom a reklámot, miközben a Google (vagy épp a Facebook) sokszázmilliárdos mértékben csalja az adót? Tudom, tudom, don't be evil... ;) ;)

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Új hozzászólás Aktív témák