Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz jeni #14 üzenetére

    Én a jelenlegi helyzetről írtam le a véleményem, ezt fontos leszögezni, amit hiányoltam a cikkből is, mert ez a TÉNYEK jelenleg. Az hogy mi következik, se te, se én nem tudjuk.

    Amit írtál az alkatrészekkel kapcsolatban, az még fikciónak is vad, mivel mind a MediaTek, a Qualcomm, és a Samsung is amerikai szabadalmakkal dolgozik, NEM gyárthatnak nekik chip-et, nincs mit megkerülnie velük a Hujwinak. Kínai belpiacos fejlesztőként egyedül a SMIC-re támaszkodhatnának, de ők nagy mennyiségben 14nm-es gyártástechnológián képesek chip-et gyártani minőségben, az pedig pld a 2015-os iPhone 6s technológiai szintje, tehát jócskán elavult.

    A szoftverekkel kapcsolatban az hogy mit ígér a Huawei, és mit nyúlt, az kéz különböuő dolog szerintem. ( De nem hallottam egyébként semmilyen ígéretet ezzel kapcsolatban tőlük, te igen? ) Az én felvetésem inkább arra irányult, hogy ők 2 fő rendszerverzió frissítésben gondolkodnak a csúcs termékeik esetében is, ergo fogalmam sincs, hogy mi van pld a 2019-ben kiadott P30 Pro tavalyi frissítésével "new edition 2020" címén? 2020-tól számítandó a 2 év ezekre a modellekre? Vagy 2019-tól? Illetve ha most 3 éves garancia jár itthon a 250K feletti termékekte, az nem néz ki kicsit bután hogy a P40 Pro szoftvetes garanciája bőven a készülék fizikai garanciájának lejárta előtt meg fog szűnni? Igazából az érdekelt volna még, amire csak tippelni lehet. Alkatrész utánpótlás híján mi fog történni a szervízre szoruló eszközökkel ha elromlik a 3 éves gari idő belül egy most vásárolt modell.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz jeni #14 üzenetére

    Minden általad felsoroltra vonatkoznak a szankciók. Sőt, a licencek nyomán a SMIC sem gyárthat semmi értelmeset sem. Saját technológiájuk pedig egyáltalán nincs új, aktuális chipek gyártásához. Nem csak a Huawei-nek, egész Kínának.

    Szoftveres frissítések meg már nincsenek folyamatosan. Android 11 nem létezik náluk. Az egyetlenek, akik így állnak. A Harmony majd változtathat ezen, de az sem garancia semmire sem., nem is beszélve arról, hogy milyen lenne pl. P30Pro, még teljes értékű Androidjáról átmenni az új OS-re, ami meg sem közelíti a "teljes értékű" jelzőt.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz jeni #14 üzenetére

    Huawei megfogja találni azok alkatrészek pótlását vagy helyettesítését amit az USA megtiltott nekik,hogy azokat beépítsék.

    Na, arra mindenki kíváncsi lesz, hogyan. Leginkább sehogy.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Új hozzászólás Aktív témák