Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CounterBoci

    senior tag

    Üdv!

    Én úgy látom minél fejlettebbek leszünk, annál nagyobb szakadék fog tátongani a társadalmi rétegek között. Hihetetlen, hogy iskolásként azt mondtuk az öregekre, hogy milyen buták. Ma idősebb ismerőseim kisgyerekei már jóval okosabbak, mint mi voltunk annyi idős korunkban. Ezt be kell ismerni, tudom az egót nehéz félretenni :)
    Aki olyan körülmények között nő fel, hogy a szülei berakják a média nagyhatalmak agymosó gépezete elé (gyengébbek kedvéért: TV), és ott nő fel, már alapból a gondolkodásmódja úgy alakul, hogy "halálra van ítélve". A szülei is így tesznek, ez egy ördögi kör. A TV-ből az jön hogy te szegény vagy, beteg vagy, sorolhatnám. Elhiszi, és persze úgy is fog történni. Mivel elhiszi hogy nincs munka, mert azt mondják a dobozban, nézi tovább, mert mit is csinálhatna mást. Netán olvasni? Ilyet ne káromkodjak? :) Ez a legnagyobb réteg ma Magyarországon. Aki PH-t olvas már jó eséllyel nem átlag magyar, lehet nem is érti mit írtam, remélem azért sokan igen.
    Másik véglet a modern gondolkodású szülők, olvasottak, nem néznek maunika sót, pozitív a gondolkodásuk, na náluk lehet megfigyelni a mai gyerekek milyen okosak.

    Hogy a cikkhez is szóljak: Ez nekem olyan mint a végtelen elképzelése. Gondolkodó gépet építeni. Ha magamból indulok ki, nekem is megtiltottak sokmindent a szüleim, de azt a parancsot felül tudtam írni bármilyen mélyen is be volt égetve :). Vajon ha egy gép intelligens lesz, önálló, lehet neki egyáltalán parancsolni? Vagy jön az ítélet napja? Szerintem ha létrehozunk egy intelligens gépet nem szabad minden tudással felruházni, hagyni kell hogy mint egy csecsemő alkalmazkodjon a világunkhoz, és ne akarja megváltoztatni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák