Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buffet

    tag

    Mrluojak az Se eladási eredményeiröl beszél.És igy nézve igaza van.De mi/akik mobil fórumokat olvasunk/ nem, úgymond látszatra veszünk telókat,hanem álltalában tudjuk mit,és hogyan tudja a kiszemelt telcsi.Kit érdekel az eladási eredmény,főleg az alsó kategóriában, nyomott árú telcsik miatt.Nekünk az kellene,hogy ne keljen éveket várni mondjuk a K800i és a K850i megjelenése között,azért mert közbe 20 telcsit kiaddott az Se azonos tudással csak más köntösbe.Hogy ne azt olvassuk a tesztekben,hogy maradt még mindig a gyenge videó,meg a ház nyikorgása.Tudom hogy minden gyártó csinál alap,és közép kat.telcsiket a tömegeknek,de a csúcs modelek feljesztésére mindig ügyelnek.Tehát hogy mindig több legyen a csúcs.Tudásban feljödnek.Meg az milyen,hogy végre kijön a W 910i normális méretü kijelzővel,csúcs modelként.És bele tolnak egy 2 megapixeles,auto fokux nélküli szart.Csak mert W.Nevetséges.Könyörgöm,nem kaphatta volna meg,legallább a több mint 2 éves K750i kameráját?Vagy a K800i-ét?/az sem mai darab.NEM .Az túl nagy luxus lenne közel 100 ezerért.Meg hát ez W széria.DDD.Undorító ez a üzleti filozófia

    buffet

  • nike_

    addikt

    válasz buffet #51 üzenetére

    Igen, érdekes hogy a W800i/W810i-be még belepakolták, a W810i 2006 elejei, akkor döntöttek úgy, hogy netovább. De miért nem? Hát saját magukat irtják ki ezzel. :(

  • buffet

    tag

    válasz nike_ #52 üzenetére

    Igy igaz.A W800i be még bele fért az autó fokusz.Rá 2 évre,a W910i-be nem. :C Ki érti ezt

    buffet

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz buffet #51 üzenetére

    SEnél szerintem az egyik baj, hogy a saját piacát eszi avval ha fejleszt. pl Amikor már a rosszabb ultrakompakt fényképezőgépek képminőségét már majd hozza egy N82/G600/k8x0 vigyázni kell mert ha fejleszt akkor a jövőben senki nem fog ultrakompaktot venni ezen a piacon pedig ki adja el a legtöbb fgépet? Hát a Sony.
    "Walkman"-MP3 lejátszók piacán is meghatározó a Sony.
    (Persze ez nem magyarázza meg azt, hogy mért van elmaradva okosteó kategóriában oly rémítően és mért nincs pl a k850ben GPS amikor azon a piacon tudtommal nem piacvezető.)

    Érthető: amíg lehet huzza a dolgokat, újracsomagol..... és elég sikeresen csinálja: Nézd csak, hogy még a "forumos" hozzáértők közül is hányan vetetek K850et annak ellenére, hogy tudtuk, hogy elég siralmas a konkurenciához képest és hányan panaszkodtak már az elején az anyagminőségre meg, hogy ez a teló az egyik legdurvább újlenyomatgyüjtő.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Dare2Live #54 üzenetére

    Ezt a Sony Cyber-shot - Sony Ericsson Cyber-shot,
    Sony Walkman - Sony Ericsson Walkman kapcsolatot illetve a hozzá tartozó piaci szegmens kapcsolatát rengetegszer hoztam már fel, persze a SE-t fikázó "miértenmfejleszt" blablabla emberkéknek ez egyik fülükön ki, a másikon be...

    Persze a Nokia megteheti, hogy isteni képeket készítő telefont dob ki, mert a Nokiának nincs fényképezőgép-piaca, míg a Sonynak van.
    Persze lehet jönni a Samsung G600/G800-zal, és részben igazuk is van, hisz a Samsung is gyárt digitális fényképezőgépet, csak egy bökkenő van, totál saját logo alatt.
    Samsung telefon. Samsung fényképezőgép.

    Ezt a Sony-SE kapcsolatot kell mesterségesen, no és hatékonyan fenntartani, ami az eladási adatok alapján eddig sikerült is.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • joey04

    titán

    válasz mrlujoak #55 üzenetére

    Tehát aki egy igazán jó kamerás mobilt akar az nem választhat SE készüléket.csak Nokiát esetleg Samsungot.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • mrlujoak

    veterán

    válasz joey04 #56 üzenetére

    Ez a legidiótább felfogás, gratulálok, összefoglatad! :(((

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • joey04

    titán

    válasz mrlujoak #57 üzenetére

    tehàt igazam van.

    én user szemszögből nézem hogy melyik a legjobb kameràs mobil.megnézem a teszteket és làtom hogy az se csùcsmodellje mindenhol szinte az összes tesztben az utolsó helyen végez,hihetetlen gyenge képminőséget produkàl sőt a sajàt elődje is leveri.videòfelbontàsban is jòval alulmarad a konkerinciàhoz képest de nem csak felbontàsban hanem tényleges minsőségben is.és az hogy hogy ez üzletileg érthető az engem telefonvàsàrlàskor nem fog érdekelni.és ez csak a cyber-shot hiànyossàga.a többi problémàròl nem is beszélve.a közép-felső kategòriàs zenefonok szintén kritikàn aluli kameràjàròl nem is beszélve.oké a nokia meg gyenge fülest ad a zenetelòk mellé is de ez a hiànyossàg viszont pòtolhatò legalàbb.de mondhatnàm azt is hogy mind a nokia mind a samsung rendelkezik 320*240nél nagyobb kijelzőfelbontàsù készülékkel.vagy igazi multimédiàs telòval mint az n95 vagy az n82 vagy régebben az n90 amit azért hozok fel mert ebből làthatò hogy azòta csinàl a nokia all in one telòt és mégis tud mindegyikbe valami ùjdonsàgot tenni tehàt az se is tehetné ezt nem kell attòl tartani amit màshol magyarazàzatnak felhoztàl hogy ha kijönne egy ilyen telòval az se akkor nem tudna mit pakolni az utòdba.nem értem hardveresen hogy lehet ennyire elmaradva okostelefon fronton is a p1 példàul...nagyon remèlem februàrban mutat pàr ùjdonsàgot az se bàr félek csak közel olyan tudàsù készülékek jönnek amik a most piacon lévő konkurensek szintjét hozza és ezek mire megjelennek addigra sokkal jobb készülékekkel jelentkezik a többo nagy gyàrtò.üzletileg lehet hogy sikeres az se de a nokia is az(sőt) ők mégis meg merik azokat lépni amiket az se szerinted üzleti okok miatt nem mer.(és most itt nem arra gondolok amit a kameràkkal kapcsolatban ìrtàl az oké bàr ettől függetlenül mint ìrtam nem tudom felmenteni az se-t hogy miért csinàlt ilyen kritikán aluli fényképezésre kihegyezett modellt)

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • mrlujoak

    veterán

    válasz joey04 #58 üzenetére

    Az utóbbi 3 hónapban csupán pár millió "user" nem a te szemszögedből nézte a SE-t, amikor új készüléket vásárolt. A használt piacról nem is beszélve...

    Ez a vélemény természetesen a tiéd, kár, hogy csak a miért, miért, miért jön belőled és sok panaszkodóból.
    Semmi racionális válaszlehetőség, semmi elfogadható válasz, csak a miért.

    Szerintem ne készülj olyan nagy hévvel a februári bemutatóra, mert - mint azt sejteni lehet majd az összes kritikus szemmel olvasótól is - ha a SE nem egy hyperüberbrutál 8 MegaPixeles, kávét is főző modellt mutat be, akkor újra folytatódik a miért nem tud seggetkitörlő mobilt gyártani a SE, miközben éves szinten elad úgy 100milliót...

    Természetesen tiszteletben tarom a véleményed, az a tiéd.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • joey04

    titán

    válasz mrlujoak #59 üzenetére

    igen ez tény, sokan vàlasztottàk az se-t de ami nagyon fontos:ennél több ember vàlasztotta a samsungot és még annàl is több a nokiàt!

    nem tudom mièrt ìrsz ùgy mintha vilàgmegvàltò földtől elrugaszkodott lehetetlen dolgokat kérnék szàmon az se-n hiszen csak olyan dolgokat hiànyolok amit a konkurencia màr megvalòsìtott.és egyre többen làtjàk ìgy hogy fejlesztésben kezd nagyon komolyan lemaradni az se(ettől függetlenül üzletileg lehet hogy jòl megy nekik)

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • fateless

    veterán

    Egy ideig divat volt a Nokia fikázása, most már divat lesz a SE fikázása.

    Áttúrtam a Nokia kínálatát (mgsm jelenlegi kínálatában), amiben így hírtelen átnézés során autofocusos gépet csak az 5610-et, a 8800 arte-t az E90-et, illetve az N sorozat egyes modeljeit találtam. Ezek közül új készülékárban a legolcsóbb néhány korosabb N és az 5610 voltak, úgy 60+k induló árral.
    Ugyanitt áttúrtam a Samsungot is, akiknek kisebb termékpaletta mellett az alábbi készülékeket találtam: D900, E590, F330, G600, G800, U600, U700, Z560. Ezeknél már vannak kicsit olcsóbb készülékek is.
    Végül átnyálaztam a SE kínálatát, ami a 3 közül a legkisebb darabszámú volt. A következő AF-es készülékeket találtam hirtelenjében: K550, K750, K770, K800, K810, K850, P990, P1, T650, W610, W810, W960. Arányaiban messze többet, mint a másik két cégnél, de ami még fontosabb, már 30-40k-s ár közelében voltak ilyenek. (Pre-paid kártyával pedig...) Ez már nem mindegy a piacon.
    Persze, mondhatjátok, hogy ezek közül jópár csak egy újracsomagolt készülék, de ez a másik két cégre is érvényes.

    Nekem úgy tűnik, hogy túl el voltunk kényeztetve, ezért sír most annyira a szánk. Tényleg kevesebb innováció van manapság a SE háza táján, ennek ellenére a termékpalettájuk kifejezetten jó, főleg az áraikhoz viszonyítva.

    Azok meg már csak apróságok, hogy pl a P1 miért van lemaradva olyan nagyon mondjuk a Nokia okostelfonjaihoz képest?

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • joey04

    titán

    válasz fateless #61 üzenetére

    Már miért lenne divat?Szerintem te azokra az időkre gondolsz amikor a Nokia olyan hihetetlenül gagyi kijelzőkkel szerelte még a közép-felső kategóriás modelleket is.legalábbis úgy rémlik nekem.Azért mert ez sokaknak zavaró volt és sokan hangot is adtak ennek attól ez divatfikázás? nem hiszem.mint most az SE.rohadtul nem tud érdekelni mit a divat fikázni és mit nem.Én korrekt kamerafont szerettem volna venni, méghozzá SE telót mert az a kedvencem.már az nem tetszett hogy a K850 ilyen későn jött.de nem baj mondtam magamban fasza ütős teló lesz megéri a várakozást!hát nem.hihetetlenül gagyi lett legalábbis kamera terén.aztán azt mondtam áhh ez még béta szoft majd ha kijön az igazi!hát ez se jött be.Aztán azt mondtam nem baj legalább a K800 szintet hozza majd talán, az már elég lenne. ez se jött be.na mondom nem baj, akkor nézzünk egy W-s telót!annyi kívánalmam volt hogy A200 platformos legyen és legyen benne AF kamera meg led(vagyis a jó régi K750/W800 kamera már eleget tenne a minimum elvárásoknak.). jött a W910.AF kamera bukta. led bukta.ekkor már mérges voltam.közben vettem egy P1i-t mondom maradjunk azért márkánál.Meg vagyok vele elégedve mert nekem nagy újdonság az UIQ felület de eszméletlen lassú.Engem ez annyira nem zavar(ezért is tartottam meg)de ez a hiba már elég ahhoz hogy sok szempontból a Nokia féle S60 felülkerekedjen mert ott jóval erősebb vas van.aztán jött a W760.ami alig más mint a W910.aztán jött még egy rakat bejelentés: alsós alsós alsós... ami nem lenne baj ha jönne végre valami normális is mellé.de nem.na ezért szidom az SE-t. mert a K800 óta nincs semmi igazi nagy durranása a felső kategóriában.és így én nem tudok a kedvenc márkám által kiadott telefonra váltani jószívvel mert a konkurens gyártók modelljei mind jobbak.ez idegesít nem tetszik ennek hangot adok és szidom őket hogy ha a többi gyártó meg tudja csinálni akkor ők miért nem?AF kérdésre mert látom te főleg ezzel próbálod védeni őket: nagyon jól fogtad meg a lényeget amit a nokiánál írtál: 60+k induló árral!ez a kulcs!ezt írtam más topicban le, hogy egy 60k feletti telefonban hacsak nem divatkütyü benne kell lenni az AFnek.és igen. sok olyan Nokia van amiben nincs benne.azokat nem is nézem jó szemmel, de általában a cikkekben is le van írva hogy ebbe bizony bele kéne férnie.csakhogy!a nokiánál találni olyan telefont amely zenei modell modern tudással(240*320, 3G, stb) és van benne AF.ilyen az SE-nél nincs.csak az egy szem W960.az meg elég drága.

    de rövidebben: van olyan viszonylag újabb készüléke az SE-nek amiben van AF és zenei teló?nincs!és nokiának?van.
    van olyan készüléke az SE-nek amiben a legjobb zenelejátszó és a legjobb kamera egyszerre jelen van?nincs!és a nokiának? van.
    van olyan okostelefonja az SE-nek ami cpu 3d teljesítmény és általános sebességben is jól szerepel?nincs!és a nokiának?van.
    az SE-nek van a piacon a leggyengébb fényképezésre kihegyezett modellje?igen
    a Nokiának van a piacon legjobb fényképezésre kihegyezett modellje?igen(holtversenyben a Samsung G600zal ami képminőségben egy picit jobb de videóban szolgáltatásokban jóval gyengébb)

    és az is nagyon jellemzi a helyzetet amit még írtál a 30-40k környéki SE telókról.ott tényleg verhetetlenek.de ez megint nem a felsőkategória!!én ott vagyok elégedetlen az SEvel nem összességében.ha a legtöbb AF kamerás telót gyártják de ezek közül egy sem tartozik a felsős W kategóriába(kivéve W960) akkor semmit nem ér vele az aki felsős W telót akar normális kamerával!középkategóriában verhetetlen, ott a K550 de inkább a K750 aminél nincs jobb szerintem sem. alsóban nagyon együtt vannak a gyártók nincs olyan nagy különbség de az SE ott is nagyon jó!ezért tud sikeres lenni mert az alsó és középkategóriában ontja magából a kategóriának 100%ig megfelelő készülékeket.de a felső kategória teljesen el van hanyagolva,kamera teló 0 okosteló fronton sem jók hiszen az a proci van a P1ben ami a P990ben és az már akkor is lassú volt.W telók jók, de azok is csak a középkategóriában a felsős W-k nem érik meg a pénzüket. ott azok is elbuknak.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • fateless

    veterán

    válasz joey04 #62 üzenetére

    Értelek, hogy a felsőkategóriában, ahol te szertnél vásárolni készüléket, ott jelenleg nincsen olyan készülék, ami megfelelne az igényeidnek. (Megjegyzem, hogy a jelen felső kategóriája a jövő középszintje, ami azt is jelentheti, hogy egy-két év múlva SE meg lesz lőve, de persze ez nem biztos)

    Sokkal inkább arra írtam ezt - ahogy mások is - hogy a topic címét tekintve nem véletlen, hogy ilyen jó eredményt zártak. (A korábbi csúcs telefon "középkategóriásítása" meghozta az eredményt)

    Nekem azért most is a P1 az álmaim telefonja, a N E61 után pedig mikor megnézegettem, nekem nem tűnt lassúnak...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • joey04

    titán

    na talán ettől magukhoz térnek. :((

    azt nem igen értem milyen fejlesztési költségek megugrásáról beszélnek... a nagy semmit drága lehetett fejleszteni.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Tenoce

    tag

    válasz joey04 #64 üzenetére

    Tudom, kicsi minta, de nalunk a cegnel marciusban 2 db N95 es 1 db N82 lett vasarolva. Amikor atneztuk, hogy milyen egyeb hasonlo tudasu keszulek van a piacon, hasonlo szoftver ellatottsaggal (kulonos tekintettel a navigaciora) akkor egyszeruen nem talaltunk ilyet.
    A SE ugyan foghatja arra a forgalmanak a csokkeneset, hogy ugy altalaban csokkent a kozepes es felso szegmensben a kereslet, de inkabb csak arrol van szo, hogy a keszulekeik nem kinalnak annyit, mint a Nokiae.
    Tovabbmegyek: ugyan nem a hazai piacon, de Angliaban, Nemetorszagban es Finnorszagban mar van egy full zenearuhazuk, nagyon jo Windowsos es Nokias integracioval. Annak aki nem lopja a zenet, annak ez egy komoly alternativa.
    Es meg biztosan van egy-ket terulet ahol a Nokia tobbet ad, mint a konkurencia. De majd meglatjuk a Q1/2008-as szamokat es okosabbak leszunk. :)

  • joey04

    titán

    válasz Tenoce #65 üzenetére

    erről van szó. a konkurencia(elsősorban a Nokia) egyre nagyobb előnyben van mindenféle szempontból.le is váltottam a fenébe az SE telómat.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • mrlujoak

    veterán

    válasz joey04 #64 üzenetére

    Szia!

    Most olvasom, ezt a hírt.

    Erről mi a véleményed?
    Mert a SE "magához tért"?

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • joey04

    titán

    válasz mrlujoak #67 üzenetére

    azt nézegesd majd inkább hogy a Nokiának mennyi lesz a bevétele és az SE-nak mennyi! ;]
    a változások, csökkenések tényétől függetlenül hatalmas lemaradásban van a SE a nagyokhoz képest, ami pedig vicces az egészben hogy "az európai piac bővülésének lassulása" csak az egyik érv volt az SE-nál nálam ez tette be a kaput: "a fejlesztési költségek megugrása". a fejlesztésnek csak úgy lehet költsége ha fejlesztenek is valamit.ez a SE-ra nem igaz. :(((

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • mrlujoak

    veterán

    válasz joey04 #68 üzenetére

    Szerintem mindenki jól tudja, aki csak alapfokon is érdeklődik a mobilpiac iránt, hogy a piacvezető Nokia lényegesen több bevételt könyvel el, mint a SE. Ez nem is kérdés.
    Még nem is verseny tárgya.

    A hír sem arról szólt, sem ez, sem a SE által kiadott hír, hogy mekkora lemaradásban van a SE a Nokiához, vagy mondjuk a Samsunghoz képest.
    Azt viszont mindig elfelejted, hogy a Sony Ericsson, mint mobiltelefon márka mióta is létezik.

    A fejlesztési költségek pedig szinte soha nem kerülnek a sima halandó vásárlóréteg elé.
    Például egy nyamvadt beépített rádióantennát - ami a W-s csúcskagylóban debütál - rengetegszer, rengeteg helyzetben kell tesztelni, fejleszteni. A körülötte lévő burkolatot is tesztelni kell, nem is egy fajtát.
    Na ez egy fejlesztés, és a hozzá tartozó fejlesztési költség, ráadásul egy a sok közül.
    Nagy hiba, csupán mondjuk a 26 ezermillió pixeles kameralapka fejlesztését venni csak fejlesztésnek, mert emellett sok apró, ám annál bosszantóbb fejlesztési problémák vannak.
    Ezek minden termékre és gyártóra vonatkoznak.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • joey04

    titán

    válasz mrlujoak #69 üzenetére

    te valamit elfelejtesz!és nagyon keversz! én lennék az első aki visszaváltana SE-ra ha olyan készülékek jönnének mint a K750 K800.de sajnos nem ez a helyzet!nem ellenszenves a márka pont hogy a kedvencem. mindig ő nyújtotta hosszú évekig azokat a készülékeket amik kielégítették a korhoz képest maximálisan az igényeimet. ez megváltozott egy ideje az nekem édesmindegy hogy ezt a változást üzletileg valami indokolja-e.azért váltottam Nokiára mert most ők adták ki azt a modellt amire szükségem van, pedig a SE-tól vártam.És ahogy mondtad nem véletlen piacvezető a Nokia mégis ő tud olyan készülékeket kiadni amire te mindig mondasz valami kifogást hogy az SE milyen üzleti szempontok alapján dönt úgy hogy nem ad ki olyan készüléket. szerintem nincs igazad de ez teljesen lényegtelen. legyen igazad, megvan az oka rá. akkor viszont megint ott vagyunk hogy ez az SE baja továbbra is van a piacon olyan készülék ami nekem kell csak ezentúl más gyártó adja ki. és nem csak én hiányolok bizonyos funkciókat stb az új SE telókból hanem mások is, sőt SE pártiak is írják hogy igen ez meg ez tényleg hiba de ők ezt még lenyelik.viszont sokan nem.és pont azért kritizálom az SE-t mert a kedvenc márkám lehetne továbbra is és igen, idegesít hogy nem vehetek SE modellt mert azok tetszenek a legjobban azok a legkényelmesebb szoftverrel rendelkező készülékek de nincs meg az a tudás a háttérben amit pl a Nokia nyújt, de írhatnám a Samsungot, sőt az LG-t is lassan.

    a fejlesztéshez: persze mindenhez pénz kell de ez a többi gyártóra is igaz... ők mégsem említik meg a visszaesés okai között a fejlesztési költségeket pedig náluk az általad említetteken kívül mást is fejlesztenek valódi újdonságokat.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • mrlujoak

    veterán

    válasz joey04 #70 üzenetére

    Kezdesz elvakult Nokia fan lenni! :DD
    Üdvözöllek a nagyonfanok között. :)) (Ezek pozitív célzatú mondatok voltak...)
    mrlujoak

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • joey04

    titán

    válasz mrlujoak #71 üzenetére

    ha nem lenne az N82 a piacon most egy LG Viewty büszke tulajdonosa lennék.nem kötelezem el magam soha egy márka mellett sem, csak szimpatizálok maximum.azt is csak egy gyártó érdemelte ki, mégpedig az SE.
    én maximum mobilfan vagyok.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák