Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gtamate2

    veterán

    válasz #72042496 #9 üzenetére

    Nemhiába... Már a pro-k között is vannak bőven, akik lecserélték a Zowie-jukat G403 wireless-re, ha pedig valakinek kell a legjobb egér, akkor ők azok..

    A cikkben szerintem túl van tolva a vezetékes=jó, vezetéknélküli=szar.

    "Kifejezetten játékra és/vagy precíziós munkára kizárólag vezetékes egeret érdemes venni"
    Baromság. Elhiszem, hogy f4te a múltban ragadt, és soha nem venne vezetékes egeret, de ettől függetlenül nem szar a vezetéknélküli sem. (mondom ezt úgy, hogy nekem is vezetékes egereim vannak)
    Ezt a részt nem is boncolgatom tovább, mert tele van negatív előítélettel és feltételezéssel, ami egyszerűen nem szakmai és nem valós.

    "Képszerkesztéshez, DTP-hez már alapkövetelmény a komoly érzékelő és a kábel megléte"
    A komolyabb érzékelő oké, ettől függetlenül simán el lehet rontani az implementálást (Pl. Final Mouse)

    " Régen volt már az, hogy a Logitech MX300-ak, MX500-ak, az első generációs Razer Diamondbackek és DeathAdderek, vagy éppen a Mircosoft Wheel- és Intellimouse variánsai már-már elpusztíthatatlanul teljesítettek szolgálatot."

    Oh ezek is el tudtak ám romlani, pontosan ugyan úgy, mint a maiak. A régi mikrokapcsolók is ugyan úgy döglöttek, főleg a DA-ban, de emlékszem én hibás 1.1-ekre is, csak nem érdekelt senkit, mert 3-4k-ért vett egy másikat és haladt tovább.

    "Ezt sajnos el kell fogadni – vagy régebbi típust (amik amúgy semmivel sem rosszabbak) kell vásárolni, akár használtan is, és egy esetleges gyors renováció után sokáig – és még annál is tovább – használni."

    Az újabb szenzorok, firmware-ek bőven lekörözik a régi cuccokat. Van a mai napig működő DA Black Editionöm, a szenzora nem rossz, de azért nem egy 3360, a LOD pedig valami szörnyű egy újabb értelmes egér után, ellenben az Elite-ben fixálták a magas LOD-ot, a szenzor is egész korrekt fejlődésen ment keresztül (leginkább szoftveresen). Az MX-eket pedig nagyobb rántás esetén azért simán ki lehet maxolni, a lényeg, hogy azért igenis van különbség egy mai top és egy régebbi top egér között.

    Az írás egyébként tetszik, csak az zavar, hogy a múltban ragadt és pár rigolyát nem tudott leküzdeni a szerző.

    *Sn0w

  • schawo

    titán

    válasz #72042496 #233 üzenetére

    Áááá elképesztő mennyiségű drótmentest kipróbáltam már 0 és 100k között. Persze ha valakinek minden áron (szó szerint) drótmentes kell, akkor nincs mit tenni, venni kell egyet. Sennheiser Pro sorozatában van pár használható darab (már nem emlékszem melyikek anno leírtam a topikban), ami csak 3-4x drágább, mint amennyiért egy hasonló minőségű drótost lehetne venni, nem 10x. Meg egyébként az elmúlt egy-két éveben született pár jó darab bluetoothos, de azokat aztán tényleg nem tudom fejből, pár éve nem vagyok aktív fejhallgatós témában. De korábban tényleg nem létezett, a BT audio átvitel botrányos volt. Szerencsére kikalapálták, így már lehet használni. Csak kell hozzá egy megfelelő BT forrás is, ami nem olcsó beszerezni. Szóval együtt már rohadt drágák lesznek a végeredményhez képest. Persze ha valakinek van már normális BT lejátszója, vagy felső kategóriás telefonja (ami ismeri az új BT audió szabványokat), akkor már nem olyan veszélyes.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • schawo

    titán

    válasz #72042496 #235 üzenetére

    Ezaz, már emlékszem, nem Pro, hanem RS. Én csak a 220-at tudom ajánlani. A 185 újabb, mint amit én hallgattam (akkoriban a nullás végűek mentek csak), és a 220 sokkal-sokkal jobb volt, mint a 170-180, és az árban nem volt akkora különbség talán 10-20%. És én a 220-at ajánlottam is rendszeresen annak, aki 100k körül keresett rádiós fülest. De lehet, hogy a 185 már jobb, mondom kb 4-5 éve csak a saját fejhallgatóimat hallgatom, nem érdekelnek a többiek, én megtaláltam a nekem valót. :)

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz #72042496 #233 üzenetére

    Nyilván amit mondasz, annak nem sok köze van a mobiltelefonhoz, mint eszközhöz. Az adatátviteli sebességre gondolsz, amiben a kábel még mindig jobb, mint bármilyen vezetéknélküli technológia. A beszélgetés minősége pedig egy hangyapénisznyit sem javult a mobiltelefonoktól.
    A másik pedig a felhasználó igénye. Ezért nem mászkálunk több kilométernyi telefonkábellel és ezért léteznek egyéb vezeték nélküli cuccok is. De minőségről beszéltünk, ott pedig még mindig nem nagyon van jobb a kábelnél.
    Jó az AC-s wifi, de még mindig sehol nincs egy hót olcsó gigabites ethernettől. Valamint az sem mindegy, hogy kerül valami 40 ezerbe vagy már viccből ráforrasztják bármire a gigabites ethernetet. Plusz az 5Ghz miatt egy csomó hatótáv elvész, ami megint csak hülyeség, ha vezeték nélküli technikáról beszélünk. A stabil kapcsolatról meg ne is beszéljünk.

    Egeres témához:
    Lassabb a wireless? Igen. Érezhető? Nem. Mérhető? Igen. Maga a technológia még mindig nem előzte meg a kábelt, sőt a kábel még mindig jobb, de legalább már van értelmes opció ha valaki olyat akar.

    Összegezve...
    Kábel jobb, olcsóbb és hiába kérnek el akár 9-szer annyit, a wireless még mindig nem tart ott, ahol a kábeles megoldás.

    Teszem hozzá egy G603-at és G305-öt használok egy G613-mal, többek közt azért, mert már elég jó a Logitech megoldása. Plusz egy idegen laptophoz nem kell egeret vadásznom, hanem kapok egy BT-s taknyon csúszó kurzort, ami legalább nem táccspad.

    [ Szerkesztve ]

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • schawo

    titán

    válasz #72042496 #390 üzenetére

    Oké, ha valakinek ilyen kell, akkor annak tényleg marad a 30ezres egérke. Szerencsére nekem csak útban vannak.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák