Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    Érdekes, hogy teljesen új GUI-t kap a Symbian. Egy korábbi képen látható volt, hogy le akarják építeni ezt a rendszert. Ha ez így van, akkor minek új kinézet neki? Törvényszerű, hogy az is bugos lesz, mert tökéletes dolog nincs, és ha valami új, ott ez fokozottan igaz. De így még tovább kell törődni vele. Így, hogy beleugrottak a WP7be, elég lenne kisebb javításokat kidobni. Nem kedvelem már a Symbiant, mert ahogy a cikkben is szerepel, eljárt felette az idő, és hiába minden próbálkozás, nem sikerül(t) jó megoldásokat találni. Ugyanakkor azért ott van bennem, hogy mi lett volna, ha MS féle megoldást választották volna, és a Symbiant gondolják teljesen újra, lásd: WM-->WP7. Ez a ki kinek az "ellensége" játék is érdekes, szerintem már a droid a wm utódjának tekinthető, olyan értelemben, hogy ez lett a "bütykölős" rendszer (azzal az előnnyel, hogy egy android telefon már bütykölés nélkül is megfelel egy átlag felhasználónak, míg a wm-ra ez nem volt igaz). A WP7 meg inkább az iOS útját követi, eléggé zárt, de stabil, biztos, és gyors rendszer. persze még le van maradva, de még nagyon új, lesz ez még máshogy. Azzal, hogy a Nokia WP7 mögé állt be szerintem nem az Androidnak mennek neki, hanem inkább Az Applenek. Ami nekem tetszik, mert én inkább ezen a vonalon maradnék, tehát a zárt, de kényelmes és stabil rendszernél (Mondjuk egy SE Neót elfogadnék azért). Viszont az Android nőhet bármekkorára nem hiszem, hogy sok iPhone tulaj átpártolna, és az Applenek így nem kell megszakadnia, és sokat fejlesztenie. Viszont egy Nokiával megtámogatott konkurens viszonylag gyorsan beérheti. És akkor végre az én vonalamon is harc alakulhat ki, ezt várom nagyon. Ha a Nokia inkább a symbiant gondolta volna újra, akkor újabb 2 lehetőség merült volna fel: vagy wp7 iOS útra lép, vagy pedig bütykölős (de egyben könnyen kezelhető) rendszert hoz létre, és inkább a droidot támadta volna meg. Mind a 2 lehetőség rizikós, elsőnél 2 nagyon nagy, másodiknál 1 nagyon nagy ellenfélnek ment volna neki. A 2 külön út két teljesen más termékpalettát, és árazási szisztémát is igényelt volna. Ha a droidot választotta volna, ott lett volna a rizikó, hogy a ZTE és egyéb márkákkal is tudott-e volna árban versenyezni, és képes lenne-e valamivel a többiek fölé nőni? Szerintem összességében a Nokia nem biztos, hogy legjobb lehetőséget választotta, viszont a rizikókat számolva a legbiztonságosabb verziót lépte meg. Ami nekem személyesen jól is jön.

    A Meego sötét folt, a nyilatkozatok után sem vagyok benne biztos, hogy mit is akarnak vele.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz kaller1 #74 üzenetére

    Akármennyire nem szeretem a symbiant, ez azért nálam is LOL kategória.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz moonman #87 üzenetére

    hűha...

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz moonman #111 üzenetére

    úgy rémlik, hogy aki "bugrókát" használ, azt viszont igen...

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Kolondrum #139 üzenetére

    Vársz egy meego-s valamire, vagy droid fronton htc/samsung. esetleg LG.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    Találtam egy roppant érdekes kommentet, ami magyarázza, hogy a Nokia és a Symbain miért jutott ide, hogy a MS és a WP7 kelljen neki: [link]

    Nem kéne minden szar programmal telepakolni a telefont, mert azoktól szokott megkergülni! Lehet ellenkezni, akkor is így van. Vannak sajnos az OVI-n is olyan progik, amelyeket feltelepítve hülyeségeket kezd el csinálni a telefon. A progit leszedheted, de a telefonnak mindenképpen kell egy HR, mert csak azután lesz megint jó.
    Fontos, hogy HR után TILOS visszatölteni a beállításokat a biztonsági mentésből!!!

    Na kb itt kezdődnek a problémák... Becseszne, ha egy Appstore/Marketplace progitól összecsinálná magát a telefon. vagy egy restore után nem lehetne visszaállítani mindent az sms-től, a híváslistáig, a programoktól a játékok állásáig(!), a jegyzeteket, vagy a rendszer beállításait. :N

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz madstunt #189 üzenetére

    Ezt olyan ember írta, aki szerint a symbian über alles, és aki nem kedveli az hülye hozzá, stb. Ha egy ilyen ember negatív dolgot ír, azt valóban könnyen elhiszem. Kb mintha moonman írna rosszat a ms-ról, vagy Ulkesh/Everman az almáról.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák