Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz adamklark #5 üzenetére

    Nekem már legalább másfél éve van meg egy Nokia 8 Sirocco, és kiváló készüléknek tartom. Android One, 6 GB RAM, 1440p-s AMOLED kijelző, IP-védettség, orvosi acél keret, stb. Egyetlen hibája, amit már akkor megtapasztaltam, mikor először mentem Media Marktba megtapizni, az a túl vékony, éles keret; kábé 1,5-2 mm lehet, és kissé kényelmetlen a teló tartós fogása.
    Jelenleg szeptemberi biztonsági frissítés van rajta, ami Nokiánál már réginek számít, tippre november elején jön a következő, de legkésőbb decemberben.
    A telóm rengeteg esésen van már túl -tok nélkül hordva-, és bírja, sosem kellett javíttatni. Századmilliméter mély néhány kis mikrokarc van rajta. Esőben úgy 20x voltam vele, több alkalommal tartósan, fotózási céllal is. Szóval egy tényleg remek kis teló -és ez meg a másik: 5.5"-os kijelző, kis méret. :)

    A fentiek után kicsit furcsa lehet, de mégsem hiszem, hogy a következő telóm is Nokia lesz. Az irány nem tetszik, amerre tartanak. Az új telóikon nincs IP-védelem -talán majd ha kihoznak valami csúcstelót, az megkapja esetleg, de a 8.3 nem kapta meg-, és a jobb telóik pontosan olyan hatalmasak, mint bármelyik droidos márkáé.

    Tippre hordom még egy évet, talán végül össze is töröm (bár ez tényleg nehéz ügy, a ráülést vagy parkettára esést is zokszó nélkül viseli), aztán az iPhone 13 megjelenése után váltok az olcsósított 12 minire.
    Esetleg egy új Samsung Xcover még szóba jöhet, mert mindig vágytam egyre, csak a spec nem volt sosem elég meggyőző. Az viszont úgy tudna kielégíteni, hogy még olcsó is.

    [ Szerkesztve ]

  • Blue Eagle

    őstag

    válasz adamklark #5 üzenetére

    Némileg van. Lumiák után Nokia 6.2 gazdája vagyok. Nagyon jól elvagyok vele. Mondjuk a 3500 mAh akksi lehetne kicsit nagyobb is, akkor még jobb lenne. De összességében így sem rossz 35ezer forintért. Gyors, nem akad sehol, kamera elmegy ebben az árban, LED értesítés van, frissítések is jönnek akinek ez a vágya. :) Csak ajánlani tudom!

    [ Szerkesztve ]

  • Zotya84

    őstag

    válasz adamklark #5 üzenetére

    Van. Én a 7.1-et nyúzom alig két éve, és bár sokat kapott már tőlem, és sajnos volt egy garos ügy is vele, semmi bajom vele. Amit pár munkanap alatt lezavartak bármiféle szarozás nélkül – pénteken elvitte a futár, pénteken már újra a kezemben volt, csak közben volt egy újévi 30-31-1-jei leállása szerviznek, ahol közölték, hogy náluk 24h-s javítási policy van, beérkezéstől kezdve annyi időn belül kész kell legyenek vele.
    Kellően gyors, strapabíró, stabil, bár az üzemideje lehetne kicsit jobb. Ahányszor összetöthettem volna... A havi frissítések is jönnek jól, de nem kapkodják el. Ma még nincs meg a kettőből egyikre sem az ehavi patch... (A másik egy itt vett 5.1, amit a garancia-intézés miatt vettem B készüléknek, azóta meg végül használom Digis simmel másodiknak. Ez mondjuk nem egy villám, de amire kell, arra ez is elég.)

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • blackcoffee

    csendes tag

    válasz adamklark #5 üzenetére

    Igen. Nekem 6.1 volt, 1 év után hibás lett az USB, a tesómnak a Nokia 8 alaplapcserére szorult, az egyik haver meg Nokia 1 Plus -ot vett (nem tudom minek), az meg szinte használhatatlanul lassú. :W

Új hozzászólás Aktív témák