Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BenHans

    addikt

    válasz Bog #22 üzenetére

    Köszi a tesztet! :R DE! ez egy kicsit sok: "A HTC One-nal mi a fenét kezdhettünk volna a kemény 4 megapixeles felbontással?" és még csodálkozunk hogy alaptalanul megy a fikázás és sokan azt hiszik hogy ez az a ~4MPX mint korábban, de mivel mindig sikerül lehúzni ez jön le az embereknek.
    Pedig abszolút használható, és érdekes hogy egyéb oldalak elégedettebbek voltak vele mint Ti.
    Meg lehetne nézni hogy a topikjában vagy a mobilos képek videók topikban milyenek a képek.

    Sötétben és makróban nagyon jó például meg a fény-színmérés, nálam csak akkor vérzett el az általam kipróbált konkurens készülékekkel szemben amikor pl a Budai oldalról fotóztam volna a parlamentet.
    Meg ugye nem mindegy 8mpx vs 8mpx közti különbség sem, mert volt nálam 1 hétig egy lumia920 és az M7 meg majdhogynem agyba főbe verte...

    Nekem a tökéletes mobil kamera a 8mpx up lenne két színtónusú ledes villanóval. :)

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

  • BenHans

    addikt

    válasz Bog #88 üzenetére

    és quailstorm: A nagy mobilos kamerateszt 2013 végén-ben benne van a OneM7... Ebben a cikkben is van egy érdekes rész: " A HTC One pedig a 4 megapixeles szenzorral nem tudott nagyon labdába rúgni, éjszaka szinte használhatatlan, de ez nem azt jelenti, hogy nappal ne lehetne vele szép fotókat lőni." Más oldalakon kiemelik hogy legnagyobb erőssége a konkurenciával szemben a rossz fényviszonyok közti fotózás, na de mindegy.

    Én egyébként úgy vagyok vele, hogy aki mobilt visz nyaraláshoz fotózás céljából az ne is várjon sokat egyiktől se, mert egy 50k-s gép a Nokia 1020-on kívül mindegyiknek oszt egy atyai taslit. Viszont rossz fényviszonyok közt + party + kaja, kutya, macska szelfihez + hirtelen előkapni és lefotózni egy eseményt megfelel bármelyik.

    Én nem azt mondtam, hogy a farpofámat a földhöz verem hogy 4MPX, mert tény, hogy kevés, és meglátásom szerint sokkal de sokkal többet ki lehetne hozni ebből az UP dologból nagyobb felbontáson, szóval jogos ha ezt felrója valaki de nem minden esetben. Viszont nekem már tökéletes lenne az UP a felbontásnövekedéssel és az ebből eredő képminőség javulással, alias 8UP. Én leginkább makrózom, és kb max 5m-re lévő dolgokat szoktam fényképezni, teszem mindezt úgy hogy 100-ból 70képnél nem ideálisak a fényviszonyok, és nekem megfelel. Az M7 videózási képességeivel is meg vagyok elégedve. (És akkor még nem is említettem a felvett hang minőségét.) És állítom hogy ha egy átlag embert nem beszélnek le róla mert csak 4mpx az észre sem veszi és elégedetten használja.

    N95-tel vicc összehasonlítani, tapasztalat. 5képet lövök One-nal mire az N95-nek sikerül egyet. Részletről beszélni balgaság N95 esetében, szóval ez nagyon rossz "érv" volt a HTC ellen. Hopp, ez is alátámasztja: "Az elkészült képeket megvizsgálva az látszik, hogy a felvételek széle gyakran lesz életlen, és az N73-hoz hasonlóan a szoftver itt is erősen lágyít, ami melegebb tónusokat és elmosódott részeket eredményez , főleg az alulexponált képek esetében. Érdemes megnézni a metróállomáson készült felvételt, az embereknek konkrétan nincsen arcuk. Így aztán nem kell aggódnom a személyiségi jogok kapcsán sem." /Bog/ (Amúgy pont az ilyen megfogalmazások miatt olvasom el Bog azon munkáit is amiben abszolút érdektelen számomra az alany, egy élmény! :DDD )

    Az S5-öt ne keverjük ide mert 1) szubjektív de nem hasonlítható iPhone-hoz, One-hoz, Sony-hoz külsőre 2) hiába vesz 8MPX videót ha sírok a hangminőségen ahogy felvesz, és ahogy lejátssza egyaránt, pedig nagy kijelző mellett nem csak vakításból kell a jobb hang mert egyre több ember tölt rá sorozatot stb és nem rossz ha élvezhető a minőség vagy csak egy yt videót nézünk. (lehet erről is kéne teszt hogy kiütközzön az ilyesfajta gyengeség is)

    Csak azért kell kukázni az UP-t mert a HTC csúcsmodelljeibe CSAK ezzel lehet jogosan belekötni ;)

    :R

    DeathAdder: Ezt nem értem én sem. Nézd csak a hsz-em elejét, a 2013 végi mobilos kamerateszttel.

    [ Szerkesztve ]

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

  • BenHans

    addikt

    válasz Csapoati #116 üzenetére

    Na jó, azért az UP nem olyan fos minőségű mint az S5 burkolata. :P :D

    Tudom hogy a minőségi műanyag a szívügyed, de már 26x leírtam, hogy aláírnám hogy műanyag ha minőségi lenne. A csúcskategóriában meg elvárhatja az ember, ilyen árcédulák mellett, hogy kiemelkedő legyen a burkolat minősége, elvégre mindig látom, mindig azt kell fogdosnom, ha kézbe veszem a telefont. És mennyivel elegánsabb és minőségibb hatást kelt egy Sony, iPhone, vagy HTC, de valóban valakinek ez nem jön be, az viszont hazudik akinek nem kéne ennél jobb minőségű készülékház, és én nem csak egy fém vagy műanyag hátlapról hanem egy szépen megtervezett készülékházról beszélek akár nem fém de minőségi műanyag tapintással. :R

    [ Szerkesztve ]

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

  • BenHans

    addikt

    válasz quailstorm #154 üzenetére

    Nah hát nagyjából egyetértünk. Én nem imádok elvakultan semmit, tisztában vagyok vele hogy nincs olyan jó az UP mint a konkurencia az esetek 70%-ban, míg a maradékban is csak hozza a színvonalat és csak bizonyos körülmények között(kedvezőtlen fényviszonyok és nem nagyon távoli objektumok) tudja némelyiket pl az M7 az S4-et megverni ami nem nevezhető általánosnak.

    Így jelenleg nem azt mondom hogy az UP minden igényemet kielégíti, hanem hogy az én felhasználásomhoz ez már megfelel, hülye lennék ha azt mondanám, hogy ne legyen jobb. De azért azt tartom, hogy az N95 nem jobb nála.

    A fészbúk és a szelfik korcs világában ez is több mint megfelelő sok embernek így csak a kamera miatt nem kell senkit lebeszélni róla.

    Engem viszont a HTC olyan dolgokkal kárpótol a gyengébb kameráért ami másoknak ismeretlen lehet, mint pl az optimalizáció, a korrekt forma és minőségérzet, a kiváló hangzás (amit én többször használok mint a fotós képességeket). Nem vagyok telhetetlen, legalább a jobb kamera miatt megéri majd leváltani az M7-et az M9?-re, ami emellett a kiváló optimalizáltságával és az M8 tökéletes készülékházával és hangzásával számomra a tökéletes telefon lenne.

    Ezért ki is esett a képből a többi gyártó és hiába az 1020 ütős kamerája, ha a WP számomra használhatatlan. A 920 az őrületbe kergetett egyszerűen olyan mint a fuga madárfosból és az aranyozott csempe esete. De ez nem csak erre igaz, mert ha a MS folytatja amit a win8-cal elkezdett akkor legszívesebben attól menekülnék, csak az a baj hogy ott nincs megfelelő alternatíva.

    A lényeg hogy az igaz, hogy a HTC csúcsmodelljeinek nem a középkategóriás mobilokat kell verniük fotózásban, vagy azt a szintet képviselni, hanem a feladat felülmúlni a kategóriatársakat.

    [ Szerkesztve ]

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

  • BenHans

    addikt

    válasz Csapoati #177 üzenetére

    Szerintem én elismertem hogy mi a HTC-k hibája, a kamera a középmezőnyben versenyezhet csak. Ennyi.

    Viszont nem tudom hogy egy GS5 tulaj miért ilyen igénytelen, és miért lehet mindent legyűrni a torkán Samsung felirattal, mert az S5 burka 200+k-ért semmivel sem jobb egy alsó kaetgóriás Galaxy Mini2 burkánál, ráadásul még az a hyperocsmány fémesre fújt keret is ott van. Soha nem kérdezik meg maguktól, hogy a Samsung a csúcskészülékeinél miért nem használ jobb minőségű anyagot, és anyag alatt nem csak a fémet értem hanem a műanyagot is.

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

  • BenHans

    addikt

    válasz enginev3.0 #280 üzenetére

    +1 :R

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Új hozzászólás Aktív témák