Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz BenHans #86 üzenetére

    Csak akkor lehet összehasonlítani a HTC képeit, ha a többit is 4 megapixelre skálázzuk le. Úgy szerintem nemigen van értelme a dolognak, ez négyszeres kicsinyítés, a vonalélesség, a zajszint, a hotpixelesedés, a kromatikus aberráció és a részletgazdagság gyakorlatilag így már nem összevethető.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz BenHans #86 üzenetére

    Egyrészt akkor vagy mindent le kellett volna szedni 4mpx-re (baromság) vagy interpolálni 8-ra (garantáltan ronda)
    Másrészt. Kimegyek a töltésre. Lövök egy fényképet Ultra(fos)pixel-lel meg Nokia N95-tel. És az utóbbi a részletesebb. Még kérdés?
    Igen, arányaiban távolabb vannak az érzékelőpontok, de egyáltalán nem kiemelkedő, 4mpx meg rohadt kevés. Amikor már az S5 8megapixeles videót rögzít...
    Én meg speciel nem nagyon szoktam olyan fényviszonyok közt mobillal fotózni hogy nagyon kijöjjön a One előnye. Ami nem is olyan nagy. Hiszen a szenzor maradt nudli. A felbontás kevesebb. Végképp kénytelen minden adatot bedolgozni, nem úgy mint egy Pureview mód hogy csinál remek 8MPixes képet.

    elkéstem

    [ Szerkesztve ]

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz BenHans #112 üzenetére

    Ugye te is erzed, hogy az ultrapixelen porges pont ugyanolyan, mint a Samu hatlapjain meno hiszti? Valakinek fontos, valakinek nem. Szoval keretik ezt is eszben tartani a tovabbi UP-s es "froccsontott hatlapos" cikkeknel.

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz BenHans #112 üzenetére

    Ebből csak az jött le hogy mértéktelenül és elvakultan imádod és magasztolod az M7-et.
    Leszarom.

    HTC one-nal sok jó képet láttam a fotós topicban. N95 8GB-om most is van. össze tudom hasonlítani. Egy utcai rendes fényviszonyos képnél el tudom dönteni melyiken van több részlet.

    UP 8MB-nek volna értelme, csak olyan még nincs... Inkább erőltetik ezt a vackot... (nem csak M7-ben van)

    A videózást ne keverd ide, mert érdektelen a megapixelszám. fullHD legyen azt cső. Annyi meg bőven van...

    S5 meg látom nem jött le. Egy képkocka az S5 4K videóból részletesebb lehet mint egy kép M7-tel. Ez mutatja milyen gáz a 4mp UP.

    "Csak azért kell kukázni az UP-t mert a HTC csúcsmodelljeibe CSAK ezzel lehet jogosan belekötni " ez igaz

    Mellesleg nekem is volt/van 2MPx-es cybershot mobilom. Tud jobb képeket csinálni mint egyes 5mp meg 8mp telók, de csak beállított helyzetben. Node ez nem a 100+ezer HUF kategória. ott az ilyen mókusvakítás tűrhetetlen. (meg eltelt 8 év a 2mpix-es telóm óta)

    [ Szerkesztve ]

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz BenHans #119 üzenetére

    Na jó, azért az UP nem olyan fos minőségű mint az S5 burkolata.

    Pont ezekről beszélek. :) Semmi gond nincs azzal, ha valaki fanatikusan kedvel egy márkát és hajlamos elsiklani a saját kisebb-nagyobb hibák felett - csak akkor nem túl hiteles fikkantani a másikat hasonló dolgokért. Igen, a műanyag (akármilyen) hátlap nem elsődleges szempont szerintem elég sok embernél. Sőt, azt is megkockáztatom, hogy a fényképező jobban befolyásol vásárlókat. A csúcskategóriában meg lehet, hogy jobban számít a hátlap, de azért a számok szerint mégsem annyira. Ha nekem fos fogású a telefon, akkor az atyaúristen se tudná eladni nekem (Samsung pólóban sem). :)

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • Remus389

    veterán

    válasz BenHans #179 üzenetére

    Viszont nem tudom hogy egy GS5 tulaj miért ilyen igénytelen, nem igénytelen

    mert az S5 burka 200+k-ért semmivel sem jobb egy alsó kaetgóriás Galaxy Mini2 burkánál ez pedig nem igaz, Istenem semmi se változott :W

    szerintem a hátlap kellemes fogású puhább kicsit gumiszerű műanyag, talán kaucsuk

    akkor lehet igazán értékelni, hogy nem csúszik és ha leejted nem törik és karcolódik mint az iphone vagy a htc, ezért....

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz BenHans #172 üzenetére

    Elkanyarodtál. A fika a kamerára vonatkozott. Imádnivaló cucc a HTC M7, de én annyi pénzért legalább egy SGS3 pixelszámát kérem. Azaz 8-at. Annak még van értelme, én gépen sokszor nagyítok bele a képeimbe.

    N95 ugyanolyan mű és beállított körülmények közt veri meg az M7-et mint az a konkurenciát.

    Osztán az én felhasználásom meg a világ az elég ellentétes általában. Bár mostanság nyugszok lefele. Az már nálam durva hogy van androidos vackom saját.

    Win8-ról meg annyit hogy van egy réteg akinek meg nagyon bejött. Én oda tartozok. Ugyan nagyon mérges vagyok hogy a WinMO eltűnt, meghalt, jobban és erőszakosabban mint a Symbian. Legalább annyi volt benne mint amilyen a Symbian Belle lett, a HTC HD2-ből kiindulva.
    De a WP8.1-gyel és a Windows8.1 update1-gyel megérett a rendszer, és a gépes csak több lett, a telós meg egy könnyen kezelhető kiszámítható és letisztult valami. A droidos csillivilli lagg és gányhalom helyett. Nomeg az is hozzátartozik, hogy nem lehet WP-re (ahogy iP-re sem) a telefonra telepíteni 3D csigát ami az ikonokon mászkál. Megy egyéb baromságokat. Magyarán hülyebiztos.

    De nem akarlak meggyőzni. Neked megadatott az a pénz hogy ne fogjon vissza a droid túlzottan.

    (#191) ROBOTER: immáron 8 éve. Akár a W810-em vagy a K800 képeit nézném. Csak több lett a megapixel és fejlődtek a konkurensek...

    L1020-ról meg annyit hogy a bótban van HDR app. Tehát annyira nem kéne lefikázni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák