Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomas77

    senior tag

    válasz FireFox1996 #939 üzenetére

    M365 tools? Vagy az csak a telepítéstől számolja a km-eket?

  • PonPon

    senior tag

    válasz FireFox1996 #995 üzenetére

    eltörött a zárnyelv: ha ez egy 30-as tempónál történik...
    sorozatos defekt: nem lyuk, hanem a külső gumi belül szétdörzsöli a belsőt. (tömör gumi felejtős nagyon ráz)
    lötyög a kormány: nyomtatott hézagkitöltő + a kormány beállítása megoldja
    hátsó lámpa: a sárvédő alján eldörzsöli a kerék a kábelt.
    elgyengül majd leesik a hátsó sárvédő a sok rázkódástól.
    kicsit odavágod az alját egy padkához és elreped a műanyag fedél

    most kb. ennyi jutott eszembe :)
    szóval új roller esetében egyből csere:
    - masszívabb zárnyelv
    - hátsó sárvédő tartó
    - kormány hézagkitöltő
    - kormány tengely csavar csere
    - első defekt után a gyári külső kuka (lehet kapni sokkal jobb minőségűt)

    @z67: a gyári tengely ilyen recés, ez meg sima felületű. extra nehéz bekalapálni a helyére.
    a tengelyt fagyasztóba tettem, a zárnyelvet forró vízbe, így sikerül nagyjából.

    [ Szerkesztve ]

  • bencze

    senior tag

    válasz FireFox1996 #1000 üzenetére

    Szerintem ez 2 külön jármű. Amire én jutottam eddig:
    - bicikli (a sima is, főleg aztán az elektromos) nagyobb távokra való. Rollerrel menni 10km-t lehet de kicsit hardcorenak érzem, biciklivel normális.
    - rolleren nem izzad meg az ember (mondjuk elektromos biciklin sem, gondolom) ez munkába járásnál előny ahol nem lehet átöltözni
    - roller nagyon megérez minden úthibát, bicikli sokkal jobban bírja az útviszonyaink
    - roller nem való közúti forgalomba - igazából szabályozva sincs jelenleg - pl nekem rollerrel melóba menni 12km, biciklivel 10.5 mert nem ugyanazt az utat használom (roller az legszívesebben ilyen járdán létestített sima bicikliutakat használok pl rakparton, de csak a legkisebb lakótelepi utcákat használom, eszembe nem jutna biciklisávokra beállni netán buszsávba). Szóval biciklivel könnyebb útvonalat használni mert a legnagyobb utakat leszámítva mindenhol lehet menni. Rollert nem érzem annyira biztonságosnak, vészfékezés pl kevésbé hatékony mert nem támasztod ki magad rendesen mint biciklin szóval a bicikli dinamikusabb ha teszem azt eléd lépnek és fékezni kell 25, 30 kph-ról (és ha megtanulsz bátran fékezni első fékkel), ez a fő ok.
    - van aki megoldja de én rollert nem hagyom sehol mert nehezebb lekötni (nincs a magas háromszög váz amit olyen etrmészetes egy jó U lakattal lekötni hátsó kerékkel együtt, a bicikli értékének jelentős részét védve). Ezért pl vannak helyek ahová szívesebben megyek biciklivel mert azt megbízhatóbban le tudom kötni. (elektromos biciklinél jobban félnék, mert drágább)
    - roller befér csomagtartóba, volt, hogy defektem lett és legközelebbi greengoval mentem haza. Biciklinél ez nincs. Ha saját autód van akkor rollerrel nagyon jól tudsz kombinálni utakat, pl ingyen helyen parkolsz elcsorogsz utolsó 1-2-3 km-en rollerrel.
    - másokkal is lehet utat kombinálni emiatt, hogy csomagtartóba befér, az ember könnyebben kimegy egy találkahelyre ahol felvesznek pl közös utaknál, ilyen is volt, praktikusabb mint tömegközlekedés főleg mondjuk hajnalban amikor ritkább a bkv.
    - rollert könnyebb vinni vonaton, tömegközlekedésen, na csúcsban meglincselnének ha fel próbálnék szállni a 4-6-os villamosra de csúcson kívül amikor nincs tömeg összehajtva sima ügy, valamint vonatra nem kell jegy hozzá (20" kerékméret fölött kell biciklire)

    Ezek biztosan nem mind érvényesek rád de nekem nagyon erősen az jött le, hogy 2 külön jármű más-más előnyökkel és hátrányokkal, szóval ezért érdemes átgondolni. Én 10 éve biciklizem, talán 2 hónapnja rollerezem Budapesten, főleg munkába.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz FireFox1996 #1002 üzenetére

    A 30 sok, plusz középen tölteni kell, én 12-t megyek egy irányba és elég sok annyit állni. De a villanyroller óriási poén azt a bicikli nem adja vissza. Ideális esetben van mindkettő :D

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák