Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Magnat #74 üzenetére

    szóval továbbra sem értem, miért a FB a főg**i

    Mivel jelen hír erről szól, de ugyanezt és hasonlókat el lehet mondani a többi big tech cégről, de ettől még a fb és a meta nem lesz kevésbé ártalmas.

    Amiket mind leírtam (és amiket nem, az is) mind kiszedhetők egy user böngészőjéből anélkül, hogy valaha is megnyitotta volna a fb-ot.
    Amúgy meg metaadat. Az IP mint mondtam csak egy a sok közül. A gépeden elhelyezett sütikből meg egyedi azonosítód lesz, szóval hiába változik a szolgáltatói IP és hiába VPN-ezel (ami egy jó nagy illúzió az anonimitásra), már rég túlnőtt ezen az adatgyűjtési technológia, simán beazonosítanak, konkrét személyként. A begyűjtött adatokkal meg nem tiszta hogy miket művelnek, az biztos, hogy eladják jó pénzért, reklámcégeknek és egyebeknek. Nem véletlenül van annyi spam, kéretlen hívás és levél.

    Továbbá érdemes kihangsúlyozni, hogy ennek az egésznek a végső állomása az, ami most éppen Kínában zajlik. Jelen pillanatban Ausztrália áll a legközelebb Kínához ilyen szempontból, és már mások is állnak a sorban.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • kchris78

    veterán

    válasz Magnat #74 üzenetére

    Nem EGY konkrét embernek van ebből problémája hanem egy csoportnak. Ezzel a gyűjtéssel az egegyadta világon mindent ki lehet olvasni. Bármit változtatnak az emberek reakcióját rögtön lehet látni, és a végtelenségig lehet tökéletesíteni bármilyen reklámot felületi elemet bármit amit csak el akarnak érni.. amiről te magad nem is tudsz.. egy reklám megjelentetése csak a felület vakargatása.
    Arról nem beszélve hogy a big data gyujtigetesevel utolag olyan embereket is ki lehet olvasni akik nem voltak megfigyelés alatt. Mert igazából az anonimizált adatokat js vissza lehet fejteni. Egy példa: ha nem tudják hogy a tiéd a mobil de látható hogy munkahelyen X otthon Y cellában van.. szerinted hany ember telefonja van pont ugyanott munkaidőben és pont ugyanott éjszaka? szerintem nem sok.. innentől kezdve nem is vagy annyira anonim.. és innen el lehet kezdeni variálni hogy szurnek azokra a simekre amik munkaidőben egy cellában vannak veled azok más időben merre mozognak . Ez csak egy példa ugyanezt az elvet fel lehet használni cookiekkal is.

Új hozzászólás Aktív témák