Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    válasz bambano #27 üzenetére

    A TMC más. Az inkább dugóelkerülő infókat, hol van útlezárás, vagy torlódás, stb adatokat ad át a GPS-nek, hogy a problémás helyeket el tudja kerülni.

    A TA jelzés hatására kapcsol arra az adóra, ami ezt éppen kiküldi. Ezt nem csak országos, hanem helyi rádiók is használják, mikor közlekedési híreket mondanak. De!
    - Opcionális a használata, általában menüből kikapcsolható.
    - Maga az RDS rendszer nem képes a hangerőt szabályozni. Általában szintén a menüből elérhető opció, hogy a TA-kor milyen hangerőn szoljon a rádió. Pl. CD-ről szól hangosan a zene, de nem ugyanolyan hangerővel szólal meg a közlekedési hírek, hanem az előre beállított mormál hangerőn.

    Tippem szerint ez úgy működik, hogy a megkülönbözetező jelzés használatakor egy mini rádióadó is bekapcsolódik. Mivel folyamatos TA-t sugároz, a környék összes rádiója rákapcsolódik. Ekkor az általa sugárzott hang (ami lehet csend, vagy egy általános szöveg, hogy pl. "Kérem húzódjon félre! A mentőautónak adjon elsőbbséget!". +Mivel RT is opció, ez a szöveg mint a rádió neve/dal címe is megjelenhet a kijelzőn.

    dabadab
    Nem azt írtam, hogy lehetetlen, hanem azt hogy nehéz. Nem csak abból áll, hogy fogsz egy hangkártyát, és beledugsz 4 mikrofont.

    szalontai
    Én is szoktam sci-fi-t nézni, de azért a megoldás nem két kattintás, mint a helyszínelőkben .

    [ Módosította: Intruder2k5 ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák