Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    Olyan vicces olvasni, hogy az ilyen cikkek alatt mindenki akksiszakértő lesz, és neki van igaza :C
    "ha állandóan csak félig tölti fel az ember (több töltési ciklus)" - én inkább nem okoskodok ezzel, Apple eszközöket használok, így az ő iránymutatásukból tudok kiindulni: eszerint 100%-nyi töltés = 1 ciklus, tehát ha pl. 2 nap során mindkét nap 50%-ra meríted, majd feltöltöd, az 1 ciklus. Én inkább nekik hinnék. :) gondolom az akksik azért olyan szinten hasonlók, hogy a töltési ciklus definíciója nem változik gyártónként.

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Somatom #24 üzenetére

    Attól függ. Ki van kapcsolva közben? Akkor 0 :)
    Viccet félretéve szerintem ez attól függ, hogy mennyit merül közben. Mert az, hogy azt írja ki folyamatosan, hogy 100%, az nem jelenti, hogy folyamatosan annyin is van. Nézzünk egy példát: minden órában minimálisan használod, és így 99,6%-ra merül le minden órában (standbyban is többet fogyaszt, szóval ez tényleg csak példa). Ez egy nap alatt 9,6% merülés. Két hét alatt ez kb 134%, vagyis kb. másfél ciklus.
    Ez mind az én elméletem, szóval a tévedés jogát fenntartom :D valós tesztért feltehetsz egy iphonet 2 hétre, és utána meg tudod nézni, mit ír ki.

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Somatom #28 üzenetére

    Mikor megvettem, akkor fejlesztői eszköznek vettem, de olyan jól működik azóta is, hogy ez lett a fő telefonom :DDD jut eszembe, van nálam több valódi teszteszköz is, felrakom őket egy időre töltőre, és akkor a fenti esetre is megtudjuk a választ :)

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Somatom #30 üzenetére

    Na, kb. egy hétig nézegettem a dolgokat, tapasztalatok:

    (A %-ok mindenhol az akksi aktuális max kapacitása / gyári tervezett kapacitásra utal, NEM a konkrét töltöttségi szintre!)

    Első eszköz: iPhone SE (a régi), 13.5.1-es iOS, 1599 mAh kapacitással kezdett (98,5% a kapacitása a gyárihoz képest), 62 ciklussal, azóta folyamatosan töltőn volt (sima, nem gyorstöltő, néha átkerült a géphez, ami szintén sima töltőnek tekinthető inkább). Aktívan volt tesztelésre használva, volt köztük huzamosabb órákig aktív képernyő, de minden nap volt 12-14 óra teljes nyugalma. Eredmény: pöccre ugyanannyi minden értéke, vagyis 1599 mAh a kapacitása, mely 98,5%-ot ér, és 62 ciklust mutat.

    Második eszköz: hasonlít az előzőhöz, még az OS verzió is megegyezik a telefon típusán túl, viszont 187 ciklusról, 1430 mAh-ról és 88,1%-ról indult, Teljesen végig (sima, nem gyors)töltőn volt, egy percre se lehúzva. Volt képernyőideje, de nem annyi, mint az előzőnek. Eredmény: 187 ciklus, 1416 mAh, 87,2%-os akksikapacitás.

    Harmadik eszköz: saját, mindennap használt eszköz (iPhone SE, de 2. gen), 14.5-ös rendszeren volt végig. 205 ciklusról, 1776 mAh-ról indult 97,5%-kal, a végén 212 ciklus lett, 1759 mAh-val és 96,6%-kal. Átlagos használat volt, néha egyhuzamban több óra SOT, nyilván este neki volt több órás pihenője. Töltési stratégiám a 20-80-ban tartás volt (többnyire sikerült), estére sosem hagytam töltőn. Mivel a többi eszköz sokat foglalt, meg ha már úgyis teszt, akkor gondoltam ezt az eszközt egész végig csak vezetékmentesen töltöttem (igaz, alacsony teljesítménnyel, 5W-tal). Lassú volt (a sima kábel is kb. ennyivel tölti, de vezetékmentesen több a veszteség), és sokkal melegebb lett mindig a telefon - már-már rémisztő szinten amúgy. Előnye nem sok volt, az biztos.

    És végül egy teljesen más random adat: egy 6. generációs iPadot (128GB / wifi only) hagytam merülni. 04.29-től egészen mostanáig (tehát 14 nap alatt) 60%-ra merült le. Erről csak annyi infóm van, hogy 14.4-en van (és volt), és a végén 26 ciklus, 8581 mAh és 97,2% volt az akksi, a kezdeti állapot nem ismert. Ez nem volt a teszt részese, csak mint fun fact.

    Egy plusz infó: kb 3-4 nap alatt teljesen lemerül az első két iPhone akkor is, ha hozzá se nyúlok.

    Hát, őszintén nem tudom, volt-e értelme a tesztnek. Nekem az jön le, hogy gyakorlatilag ha az almás eszköz töltőn lóg, akkor nem az akksit gyilkolja, hanem kábelen szedi az energiát. Szerintem ez mindenképp jó hír, így csak maga a 100%-on tartás nyírbálhatja az akksit.

    A vezetékmentes töltők nagyon elásták magukat nálam, eddig se nagyon használtam, de ez a melegedés elég brutális. Érzésre 10% vezetékmentes töltés annyit melegített mint 60-70%-nyi vezetékes (ugyanakkora teljesítmény mellett).

    Ha segített, örülök, ha nem, nekem akkor is érdekes volt, nem gondoltam volna, hogy (legalább az első telefon) 0 degradálódással megússza a végig kábelen lógást :)

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Schuler888 #49 üzenetére

    CoconutBattery-t használtam, ez működik minden (általam használt) Apple termékkel, és pont elég információt ad. Pl. iPhone-on by default egész számként látom az akksi kapacitását, míg iPaden még így se. Van jobb eszköz erre szerinted, vagy te mit használsz / ajánlasz?

    #48: nálam ilyen eszközök vannak, mást nem tudok megnézni. Na meg gondolom gyártónként eltér a % értelmezése stb., de egy iránynak szerintem is jó teszt volt :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák