Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercel

    senior tag

    Egyrészt; az, hogy a Samsung nem ad töltőt csúcskészülékekhez sem - környezetvédelemre hivatkozva egyértelműen inkorrekt és szimpla profitmaximalizálás .
    Másrészt; Az, hogy nem álltak be a sorba az esztelen gyors, sőt most már turbótöltéssel az viszont üdvözlendő.
    A lítiumion akksikat gyilkolja a gyorstöltés.
    Nem véletlenül van minden újabb Samsung eszközben ott a gyorstöltés kikapcsolásának lehetősége és mellette egy diszkrét felirat, hogy a gyorstöltés használata nem tesz jót az akkunak.
    Már a TAB S6-ban megjelent egy plusz opció, hogy nemcsak kikapcsolható a gyorstöltés, de beállítható úgy is a töltési folyamat, hogy csepptöltés és csak 80%-ig tölti az akkut miközben 100%-os töltést mutat.
    Az üzleti kategóriás laptopok akkumulátorainál már vagy 10 éve alkalmazzák ezt a trükköt az akku védelme és élettartamának kitolása érdekében.

    Nekem nem fáj, hogy normális esetben másfél - két órát lógnak a készülékeim töltőn - amikor kell, hogy fél óra alatt feltolja 50%-ig akkor bekapcsolom a gyorstöltést egyébként meg ki van kapcsolva.

    Szóval fogyasztói szempontból felemás a helyzet, mert az amúgy is brutálisan elszállt készülék árazás mellé még pluszban a felhasználókra hárítják a töltő beszerzését is ami szerintem nettó pofátlanság, másrészt műszaki szempontból nagyon is józanul járnak el az akkuvédelemmel kapcsolatban.
    Ha a pofátlan részt elhagynák, az akkuvédelmet pedig jobban kommunikálnák azt mondanám perfekt.

    Marcel

  • Mercel

    senior tag

    válasz Noukoum #3 üzenetére

    Pont a tévhitek miatt írtam a hozzászólást, de természetesen mindenki abban hisz amiben akar..:)

    Marcel

Új hozzászólás Aktív témák