Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Busterftw #9 üzenetére

    Ettől függetlenül ez azért presztízs veszteség most az Intelnek, kár lenne szépíteni. Ezen a piacon szerintem 20 év múlva sem lesz domináns az AMD, de az azért sokat elárul a jelenlegi technikai fejlettségi szintről, hogy egy ekkora multi is AMD-t preferál egy olyan területen, ahol a megbízhatóság és a több éves partnerség kvázi "A" mindent jelenti. Ha nem seggelnek ki ebből idővel, az itt szerzett tapasztalatok aranyat fognak érni az AMD számára, az üzlet marketing értékéről nem is beszélve...

    Azt mondom, legyen itt is verseny, a XEON árak brutálisan el voltak szállva a mutatott teljesítményhez képest (akár csak a házon belüli HEDT-t figyelembe véve, például) az elmúlt 10 évben.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Busterftw #12 üzenetére

    Valóban nem a legszerencsésebb volt a megfogalmazás, ebben igazat adok. Egyébként arra kíváncsi lennék, melyik nagy név áll még be a sorba, vagy még inkább, mikor kap szárnyra az AMD a KKV/hosting szegmensben? Az MS elvileg már AMD alapokra építve fejleszti tovább az Azure-t, most itt a Google, szóval a piaci bizalomnak lassan illene az Epyc mögé állni a kisebb piaci szereplők körében is; engem személy szerint meglep, hogy ennyire ütős paletta mellett továbbra is marginális a részesedésük.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Hoplitész #20 üzenetére

    Alapesetben ez igaz, csak nem számolsz azzal, hogy ez tipikusan az a szegmens, ahol senki sem szeret sz.pni, ezért hát olyan megoldást választ, amivel a lehető legkisebb kockázatot vállalja, akár a teljesítmény rovására is. Ezért írtam fentebb, hogy mekkora brutális technikai előnye lehet az AMD-nek, ha egy Google is azt mondja, hogy oké, vágjunk bele. Majd akkor fog az egekbe lőni az értékesítésük, ha a nagyobb szereplők mellett a kisebbek is elkezdenek bízni az EPYC szerverekben, és ezzel arányosan a velük szerzett tapasztalat mértéke is rohamos gyarapszik majd. Ha jól belegondolsz, hasonló zajlott le a desktop piacon (ryzen 5 1600X kellett ehhez anno nagyon), és mostanában a notebook piacon is, a gond az, hogy ezekkel szemben a vállalati szektor IT döntéshozó rétege jóval kevésbé ár érzékeny. A kezdetek óta Ryzen-t használoként, és nem éppen kezdő rendszergazdaként sem mertem bevállalni EPYC-et vmware hostok gyanánt, pedig tavaly decemberben még árban is jobb lett volna HPE kínálatát nézve. Mert, ha gebasz van, AMD-s vas alig van még a piacon, nem nagyon lesz kihez fordulni tanácsért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák